Já a vaření

12. března 2018 v 15:58 | R.H. |  Ze života
Nevím, jestli to váte, nebo znáte, protože jste to třeba tzažili, ale já mám zřeba velkou radost z úspěchui v oboru lidské činnosti, kterou neovládám. V mém přápadě je to vačení. Z počátku jsem měl strach z toho, že mohu něšco zapálit,k nebo zničit potraviny či ingredience měčeho, co chci uvařit. Navíc hrozí ryziko popálenin, takže jsem tomu nevěnoval pozornost.

Když byla moje matka hodně nemocná, začal jsem se od ní učit vařit mejen normálně, ale také improvizovat a kombinovat. Ještě za jejího života jsem dvakrát po sobě uvařil Rajiskou omáčku z kečupu a leča a co jsem sám, nemám potřeba vařit, protože je toho moc a musí se potom uklízet,

Pokud mne mebaví jíst pořát konzervy, péci si mraženou pizzu v remosce, nebo chodit do restaurací, občas něšco zkusdím a daří se.. Mám pak jídlo na celý den a Buřty na pivu jím již čtvrtý den.

Pečení masa v remosce trvá dlouho, ale zvládnot se to dá. To ale lůpravdu musím mít na něco chuť. Občas některé kuchařské pokusy fotograficky dokumentuji a dávám na sociální sítě.

Jste na tom podobně?

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama