Březen 2018

Velká královská návštěva

14. března 2018 v 18:29 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
Myslím že by bylo zajímavé zase něco napsat o mimozemšťanech z Albedoru, kde probíhá návštěva Země albedorskou královnou. I kldyž je všem bezpečnostním opatřením učiněno za dost tím, že mí přátelé z toho Albedoru se vším, co k tomu patří díky své technické vyspělosti zařídili všechno tak, aby to vypadalo jako moje fantazie, stejně se to neobešlo bez bezpečnostních opatření, které známe od návštěv státníků. Proto nedostávám za úkol psát o tom, kde přesně albedorská vládní delegace je, aby nedošlo k porušení berzopečnosti i přes výše uvedené skutečnosti. Členové vládní delegace v čele s královnou se chtějí cítit bezpečně, takže vybraní členové ochranky pobočky organizace BATRADIS v daném městě a dané zemi doprtřovází kolonu tří limuzín, z nichž ta perostřední veze královskou delegaci, na motorkách-

Měl jsem tu čest doprovázet královskou delegaci na cestě z letiště na generální ředitelství pražské pobočky Batradisu díky tomu, že mám kamarádky i mezi členy pomočkové ochranky. Postarala se o to Newt Amidala Skywalkerová, která jela po pravém boku královské limuzíny. Díky tmavým sklům nebylo dovnitř vidět, ale byl to skvělý zážitek, Z těch opravdu hodně urostlých dívek, se kterými se osobně znám, jela z druhé strany Simona Buxová, v čele kolony před o něco kratší limuzínou ochranky jely Amada Lake a Mira Mail. V zadu Lidie Holister a Gábina Ditrichová.

Přivítání bylo velkolepé. Stále mne ale ke královně nepustili, ale viděl jsem ji trochu z dálky z druhého konce hodovní tabule při uvítačí recepci, nehledě na to, že jsem neměl na sobě oblek, protože na to nebylo vhodné počasí a i tak mi hlavně při jízdě Prahou a hlavně při cestě z letiště byla na té motorce zima. Jediné co mi Newt půjčila byla náhradní helma koženou kombinézu na motorku pro mně neměli.

Mimo obvyklé ceremonie zaznělo z úst pana ředitele a několika vybraných vedoucích osob z vedení pražské pobočky Batradisu několik přednášek o tom, co jsme dokázali a nedokázali, následovala prohlídka pobočky s velice podrobným a odborným technickým výkladem a večer se jelo opět v koloně a ostatní pozvaní autobusem na slavnostní večeři do podnikového baru a restaurace s diskotékou v Čestlicích, provozované Julií Vozábovou.

Společensky jsem se oblékl až druhž den, kdy byla na orogramu návštěba společnosti PCA Praha jejíž představitelé byli odměněni i přes neúspěch ve své činnosti. Řád za snahu a projev dobré vůle obdržela ředitelka společnosti Pamela Jannis, ředitelka projektu Robinhelp - Marie Smaulová, vedoucí vývojářského týmu a vedoucí technické údržby IT - Beferly Skoitová a já.

Mezi tím začalo moje letošní koncertní turné, kam jsme královnu a její doprovod pozvali na jeden, nebo více koncertů podle toho, kdy proběhne její návštěva pobočky Batradisu ve městě, kde bude nějaký ten koncert a současně návštěva dané pobočky. To vyšlo hned na začátku v nizozemském Rotterdamu. Kdy to bude příště nevíme, ale program královské delegace vypadá zhruba tak, že z Holandska pojede královská návštěva do Švédska, Norska, Finska, Belgie Velké Británie, Irska, potom na Island, prý pak bude návštěva poboček Batradisu v Kanadě, následovat má Japonsko, Čína a Rusko, MaĎarsko, Rakousko, Itálie, Španělsko a nebude chybět ani Afrika, aistrálie s Tasmánií a Novým Zélandem. Chybí Latinská a Střední Amerika, kde má BATRADIS pobočku akorát v Buenos Aires a Rio d ža Néru a v Porta Lesa. Víc prozradit nelze, aby nedošlo k porušení bezpečnosti hlavně v problematických zemích, V USA to začalo.

Důvodem k udělení řádu snahy bylo porovnání naší pobočky s pobočkami v USA, Francii a Německu, kde nebylo potřeba tolik vybavení jako u nás, protože tam některé věci, jakými je třeba činnost společnosti Allied Social Services, která se v Praze jmenuje PCA Praha. Prý bylo zarážející zjištění, k čemu je obrovská podzemní tovární hala pod pražskou pobočkou, která zatím není stále dokončena.

Je nám přislíbena podpora, takže se můžeme těšit na kontakt s dalšěími civilizacemi v albedorské federaci, které ještě neznáme, protože zatím to vypadá tak, že si na pomoci pozemské civilizaci zatím každý konkrétně v Praze, vyláme zuby. Některé další planety, nebo sluneční soustavy odmítly na programu Earthsave spolupracovat, protože zjistily, že by se zhroutila jejich ekonomika i přesto, že se peněžní ekonomika všude nepoužívá.

Pokud poznáme někoho úplně nového, tak douzfám, že jejich pomoci budeme rozumět, prorože na příklad u planety X-Reze jsem všechno nepochopil. U některých věcí mi unikl jejich smysl, nebo účel, natož když nám přijde na pomoc někdo tak vyspělý, že vůbec nic nepochopíme. Nezbývá, než se nechat překvapit.

R.H.

Já a vaření

12. března 2018 v 15:58 | R.H. |  Ze života
Nevím, jestli to váte, nebo znáte, protože jste to třeba tzažili, ale já mám zřeba velkou radost z úspěchui v oboru lidské činnosti, kterou neovládám. V mém přápadě je to vačení. Z počátku jsem měl strach z toho, že mohu něšco zapálit,k nebo zničit potraviny či ingredience měčeho, co chci uvařit. Navíc hrozí ryziko popálenin, takže jsem tomu nevěnoval pozornost.

Když byla moje matka hodně nemocná, začal jsem se od ní učit vařit mejen normálně, ale také improvizovat a kombinovat. Ještě za jejího života jsem dvakrát po sobě uvařil Rajiskou omáčku z kečupu a leča a co jsem sám, nemám potřeba vařit, protože je toho moc a musí se potom uklízet,

Pokud mne mebaví jíst pořát konzervy, péci si mraženou pizzu v remosce, nebo chodit do restaurací, občas něšco zkusdím a daří se.. Mám pak jídlo na celý den a Buřty na pivu jím již čtvrtý den.

Pečení masa v remosce trvá dlouho, ale zvládnot se to dá. To ale lůpravdu musím mít na něco chuť. Občas některé kuchařské pokusy fotograficky dokumentuji a dávám na sociální sítě.

Jste na tom podobně?

R.H.