Listopad 2017

Jsou opravdu peníze kořenem veškerého zla?

17. listopadu 2017 v 17:56 | R.H. |  Co mne trápí
Asi by se hodilo to dát na tomto blogu me zi osobiní neobvyklé zkušenosti, protože svět, který ode mne znáte jako Albedor, vyřešil problém s peněžním hospodářstvím tak, že jej zrušil. Nicméně bych se tomuto tématu rád věnoval z hlediska běžného života i přez skutečnost, že půjde o můj pohled na život.

Téma jsem probíral v jednom ze svých posezení s Robinem na YouTube, kde se zmiňuji o tom Albedoru, že si vlastně každý všechno dělá sám pomocí svého počítaše a přibývá stále více oborů, které lze takto vykonávat, takže tam vlastně uvývají věci, které by se daly dělat. Netýká se to však lidí, které baví vykonávat své povolání starým obvyklým způsobem. Klasická práce je tam za trest, když někdo něco provede a nechce do vězení, nebo se podílet na pbjevování nových světů a kolonizaci vesmíru. Vše se časem okouká a tak merní nic problém včetně snadno dostupného sexu z nudy, což by i u nás vyřešilo spoustu problémů.

To ale není téma tohoto článku i když by hodně věcí vyčešila automatizace průmyslu. Spotřební uboží by bylo levnější a každý by si mohl dovolit co potřebuje. Dalo by se namítnout že by došlo k inflaci, což zdánlivě vadí. Vůbec to nevadí. Na Albedoru inflace byla a to taková, že se vyplatilo raději peníze zrušit, protože neměly žádnou cenu, nehledě na to že tisk bankovek a ražení mincí je plýtvání papírem a kovem. Bezhotovostní trnsakce i tam nějak zůstaly, ale jen ze zvyku a jakákoli platební karta tam není samostatný kousek plastu, ale rovnou občanský průkaz a výrazy jako: zaplatit, koupit, prodat a obchod, se používají ze zvyku.

Nás spíše bude zajímat, že od té doby, co máme demokracii se vláda snaží v České republice dát ekonomiku do pořádku tím, že bude žádat vyšší výdaje než jaké jsou příjmy. To však není ta nejlepší cesta, protože by díky tomu bevzrostla kriminalita. Jak se všechno zdražuje, je to čím dál horší. Člověk zejména jako já, aby se pomalu bál vyjít z domu. Ničemu se nedá věřit, všechno je podvod, talže i zvednout telefon se člověk bojí. Tohle asi není v pořádku a dokazuje to, že peníze jsou kořenem veškerého zla.

Setkávám se často s kritikou od známých ohledně hospodaření a pořitování si věcí, což není vždy na místě, protože já nemám moc peněz protože jsem v důchodu, ale věci které potřebuji jsou drahé, ale spolehlivě fungují. Jediné co se mi dá závidět je, že mám v otázce peněz prd, aniž bych proto musel něco dělat, zatímco zdraví lidé chodí do práce a mají třeba několik zaměstnání, dřou se a nemají na nic čas, aby si ten ord vydělali Nasvíc jsdou ještě méně rozumní než já, že si ještě půjčují peníze.

Týká de to potom i osobního života, kdy je sex pro lidi jako já drahý, přitom by pro nějakou mojí kamarádku neměl být problém s tím něco udělat. Vím že to jde a nemyslím na kamarádky z Albedoru, pro které je to samozřejmost ne proto, že by holdovaly nevázanému sexu, ale že to jsou mimořádně hodné a laskavé bytosti.

Princip Něco za něco je i tak zachován, ale mejedná se o zaplacení si něčí práce, ale udělat něco pro někoho, když někdo udělá něco pro nás. I to jde, protože jinak bychom neměli zdarma Linux, služby od Googlu i když vývojáři Linuxu a Google vydělávjí na jiných věcech, nicméně je to dobrý začátek.

V současné době patřím k lidem a zejména k mužům, kteří nemají žádný sexuální život, protože o ně nemají ženy zájem. Kdo chodí do práce a vydělává dost peněz, tak má občas na nějakou tu prostitutku. Co ale dělat, když na to nemáme a masturbace u porna, nebo u nějakých intimních sexuálních fantazií není dostačující? Důvod proč jsou peníze kořenem veškerého zla zde vidím ve vysoké ceně určitých služeb, které toto mohou občas řešit.

Mám vyzkoušeno že provozovat sex není po technické stránce pro žádnou ženu žádný problém, protože by se potom některé ženy tou prostitucí nemohly živit. Stačí se trochu zamysůet nad biologickými a anatomickými možnostmi. I já mám pár kamarádek mimo těch z Albedoru a pořekadlo "kamarád taky rád" ke známé nejenom na Zemi, ale i v Čechách, takže by mněš osobně stačilo něco zažít v hospodě. Orál pod stolem, mnebo na záchodě, případně anál by byl fajn. Bohužel teď popslední dobou nemají čas se mnou u pivka pokecat ani chlapi, kterří se buďto baví mezi sebou, nebo slerdují nějaký sportovní zápas v televizi. Ještě že mám smartphone. To co jsem říkal o kamarádkách v hospodě, že by mi to stačilo, je pro ty albedorské samozřejmost. moc kaleb tam už také není a sport v televizi je tam také, ale většina mých kamarádek se tam sejde, nebo mi s takovými věcmi občas pomůže i nějaká servírka. Ono totiž když je tam moc lidí, tak některé ty kamarádky v hospodách organizace BATRADIS vypomáhají s obsluhou.

Celkem známým problémem, způsobeným peněžním hospodářstvím je špatná kvalita výrobků zejména v oblasti spotřebního zboží. V oblasti elektroniky to znamená že nějaký přístroj funguje dobře obvykle 2, nebo 3 roky a pak se neopravitelně poroucjá. Oprava by byla moc drahá, pokud je proveditelná i v případě, že nový přístroj je jen o pár korun dražší než oprava. To ale platí pouze tzehdy, pokud se na daný typ přístroje vyrábí náhradní díly. často tomu již není hlavně u počítačů, telefonů, televizorů a zvukových systémů. Na vině bývají použité materiály a neodstranitelné závady se nemusí týkat ani elektroniky, ale i mechanických částí přístrojů. Špatné fungování přístroje je způsobeno opotřžebením materiílu jako: vytahané řemínky, ochozená ozubená kolečka, rozpadlé mechanické části ovládání apopd.

Dražší pčístroje jsou kvalitnější, ale může to platit i o onůečení, obuvi a kožené galanterii. U elektroniky a spotřebního zboží nemusíme nutně chodit pro příklad toho, jak by se to mělo dělat nutně k těm mimozemšťanům z Albedoru, ale bez ohledu na politické zaměření daného státu se i na západě vyráběly věci pořádně asi do 80. let 20. století. Při šetrnném zacházení a schopnosti si sám umět ledacos opravit funguje spousta věcí i dnes i přesto, že při opravování je třeba stále více improvizovat. Jsou tak lidé, kteří jerště dnes poslouchají hudbu nejen na kazetách pomocí kazetového magnetofonu, ale i na páskách pomocí magmnetofonu cívkového dokonce i z 60. let 20. století.