Prosinec 2016

Zamyšlení nad rokem 2016

21. prosince 2016 v 18:35 | R.H. |  Ze života
Zdravím,

Je tady pravidelné zamyšlení nad rokem 2016, který oproti jiným letům nebyl moc dobrýý. Dá se najít pár hezkých momentů, ale každým rokem je jich méně. Doufám, žer rok 2017 bude lepší, i když o tom pochybuji. Nechme se ale překvapit.

Hodně znepčíjemnit život Vám může skutečnost, že máte staré rodiče nebo jednoho z rodičů, kdy už starší člověk bývá nemocný. To je můj případ kdy mám již od konce léta matku v nemocnici a sám se musím o
sebe postarat což není vždy zcela jednoiduché. To by bylo celkem v pořádku. Takový už je život, a ppokiud máte inovativního ducha a máte konkrétní představu o tom, jak řešit své problémy spolu s problémy lidstva, nemáte to jedenoduché.

Z tohoto důvodu se m§j rok 2016 nese ve znamení práce pro společnost PCA Praha, kterou můžeme pro jednodušší pochopení jejího smyslu chápat jako můj inovativní nápad v oblasti různých firem, poskytujících pomoc zdravotně postiženým, kde by šlo o další firmu, která třeba nosí obědy, občas někdo přijde uklidit k někomu, kdo si sám uklidit nemůže pomoc s osobní higienou a tak. Toho jsou htomadfy ale žádná z takovýchto firem neposkytuje osamnělým mužům, kteří nejsou pro ženy atraktivní z důvodu tělesného a nebo mentálního postižení, jistý osobní a intimní druh dámské společnosti.

Moje situace na konci roku 2016 přidává další služby, které popisuji v různých článcích z důvodu propagandy, protože by to spoustě lidem ušetřilo peníze. Mám nápad který bych měl na otcovu radu z Facebooku odstranit, protože není dobrý ale bylo by to levnější než nemocnice kde moje matka leží. Protože jsme nevěděli že to úředně pokazili nebo jde o soukromou nemocnici pojišťovna to nerhradí a je třžeba uhradit 18 000 Kč a následně pak 6 000 Kč měsíčně. Skládáme se na to celá rodina a ta největší část je prý už zuaplacená, ale bez ohledu na to jak špatný je to nápad tak jde o to že po návratu z t=é nemocnice mudíme počítat s tím, ýže to s jejím chozením nebude nejlepší.

Zoufalé nápady nejsou obvykle dobré. Dejme tomu že toto je jeden takový který bych nemšl zveřejňovat ale zatím se nic neděje protože je potřeba aby byla moje matka doma a seznámila se s nějakou tou žernskou, o které podle toho jak mne unesla na zádech budu vědět že unese i mojí matku aby jí posafdila z postele na gramofon a zpět, bude-li ještě v tak špatném zdravotním stavu, žer by to bylo potřeba. Máma nemůže nikam jít a v posledních letech byla doma furt. Myslí jí to dobře. Občas sice ne ale to je tím že při velkých bolestech se smíchaly prášky peroti bolesti s prášky na spaní což udšwlalo občas neplechu. To by ale teď mělo být vyřešené preotože bolesti už nejsou.

Každopádně by ta spolubydlící a pomáhající byla pod neustálým dozorem aby někde něco nesebrala. Mezi tím by se zařídila změna pčíspěvků na péči, které by mohly být dost vysoké na to aby si daná spolubydlící něco přivydělala. A abychom zabili 2 mouchy jednou tranou součástí práce by bylo se ke mně chovat jako životní družka. Její osobní higiena by se prováděla u mne. Já bych si jí ohlídal. Navíc získané peníze které se zatím dávají do nemocnice, by šlo investovat do nějakého bezpečnostního systému..

V rámci práce v osobním oddělení které je umístěno ke mně domů je i tady k tomu nápadu potřeba s nějakou to zájemkyní o spolupráci uzavřít pracovní smlouvu a vyžádat si od té ženy úřední doklad o její bezúhonnosti v podobě výpisu z trestního rejstříku, strukturovaný životopis kopii obou stran řidičskjého průkazu a kopie dokladů k motorovému vozidlu (malý a velký tecničák). Tím je zajištěno ýže má ta ženská auto. Sicese dá u nás získat řidičák, ale mevím jestli by se někomu chtělo se o mne a mámu starat tak dlouho, dokud je potřeba chodit do autoškoly nebo pokud auto budeme muset opatčit tak se starat po dobu splácení ale tak daleko nejsme.

Každopádně jde většina věcí stranou a většinu času trávím psaním různých článků, které by měly lidi přimět k tomu se zamyslet nad tím, jestli je pomoc slociálně slabým a zdravotně postiženým dostatečná, protože i když to vypadá, že to chci pro sebe, není tomu tak ale někdo to vymyslet a na sobě vyzkoušet musí i přesto že se takovémuto inovátorovi jako jsem já říká, aby to nedělal, i kldyž je to pro kjeho dobro, protože i když nedwlám žádnou práci za kterou bych byl placený, nechci si připadat zbytečný a rád bych něčeho v životě dosáhl.. Občas se musí riskovat. Problémy jsou od toho aby se řešily a překážky aby se odstraňovaly.

Rozhodně nehodlám shánět lidi v hospodě nebo na ulioci. To by špatně dopadlo, což jsem již také letos zažil. Protože jsme jedno ze zemí s nejdražšími telekomunikačními službami a počítače a Smartphony stojí tolik peněz, že cena jednoho takového zařízení činní silnější polovinu nejnižšího platu, či jiného příjmu až jeden celý vysoký plat, je v zásadě zajištěno že lidi na Internetu mají dost peněz aby nemuseli krást. Pravidlem to není protože jde o otázku výchovy a charakteru i v případě používáníí internetu v práci, protože když někdo chodí do práce, je pokládán za slušného člověka. Výjimku tvoří starobní a invalidní důchodci, kteří pokud dokáží rozumně hospodařit s tím, co mají, tak si neppotřebují přilepšovat trestnou činností.

Doufejme, že nic z toho, co vymýšlím v poslední době nebude nutné v roce 2017 realizovat, kór když třeba ten nápad s tím máminým bytem má mouchy. Našlo by se toho víc. Proto je to na Facebooku, kde mám pčátele a rosinu, nehledě chci někoho na ten nápad najít tam, můžeme místo dobře míněných rad, abych tam takové věci nedával nebo je smazal, spíš upozornit v komentářích třeba na to, že ten nápad není dobrý, protože lidé nejsou dobří a mohlo by to špatně dopadnout Ano, lidé mejsou větčinou dobčří, ale někdo dobrý by být mohl

Přejme si, abychom na ty dobré lidi v novém roce narazili a v rámci možností si užijme šťastné a veselé Vánoce, Silvestra a Nový rok.

RH

JEAN MICHEL JARRE - Oxygene trilogy a neb trojdílný Oxygene

5. prosince 2016 v 17:26 | R.H. |  Hudba
Dosud jste byli zvyklí že jsem se zabýval pouze sebou ale rád bych získal více čtenářů tém že bych napsal něco ze současného dění i přesto že jde o mojer záliby. Určitě už o mně víter že mým vzorem poreo tvorbu hudby je Jean Michel Jarre který se nejvíce proslavil albem Oxygene. Z tohoto důvodu v tomto albu pokračoval deskou Oxygene 7-13 s tím že nedávno vyšel Oxygene 14-20. Kdyby náhodou někdo neměl předchozí čísti alespoň na Spotify to máme všechno pohromadě pod názvem


Kdybyx to nefungobvalo zkopírujte toto do řásky pro webovou adresz:

http://open.spotify.com/user/robinhronek/playlist/4gHCiXG2wgN0cugKlymAAQ#

Můžete to také zkusit najít ve Spotify protože můj seznam všech tčí alb Oxygenu je trochu pomotaný což můžeme brát jako ochutnávku toho nejnovějšího nebo spíše nejlepšího. Kdyžtak se to dá předělat. Poslouchal jsem to nejprve trochu na telefonu a teprve včera večer jsem si to pustil na počítařči aby to bylo popořadě všechny Oxygeny od jedničkyx do dvacítky.

To že je to Oxygene poznáte už podle toho jaký to má obrázek, ale hlavně že i ta nejnovější část (Oxygene 14-20) je v klasickém stylu ve kterém Jean Michel Jarre složil původní Oxygene a Equinoxe pokud chceme popsat klasický způsob hudební tvorby J.M. Jarreho včetně speciálních zvuků kterým vévodí speciální zvuk který se vlnitě převaluje z leva do prava a vlní se přitom i jeho oříznutí výšek pomocí filtru vysokých frekvencí a efektu zvaného CutOff. Existuje někde na YouTube video s návodem na výrobu tohoto zvuku, kdy někdo vzal smyčce a pustil je přes Phaser. Velice podobný zvuk se dá udšlat i na Yamaze PSR-36, díky čemuž jsem si při tvorbě hudby ve stylu Jarreho tento nástroj oblíbil.

Co tedy říci o novém Oxygenu Je to samozřejmě paráda i když oproti Oxygenům 1-6 7,8, 10 a 13 to nemá konkrétní melodii kteeou by si mohl člověk zabroukat, což by šlo trochu u Oxygenu 17 a trochu 19. Nějakou melodii lze najít v Oxygenu 14 a 18, což ale nevadí, protože Jarre umí alespoň u Oxygenu udělkat poslouchatelné i věci bez melodie, které bych popsal jako přčedvedení možností technického vcybavení které Jarre používá, což se projevuje používání zvukomalebných akordů, protažených různými arpoegiátory. To nás trápit nemusí, protože to zní skvěle a když je to Oxygene, použíjí se tam nástroje, na kterých byl vytvořen ten původní.

Mezi tím zkouší Jean Michel Jarre i jiné styly se svým přístupem k věci, takže se tomu někdy musí přijít na chuť. Takže kestli bude někdy zase nějaký ten Oxygene, což bude pojmenováno jako Oxygene part 21-27 bude to asi nejspíše znít podobně kako Oxygene a Equinoxe a jako díla z áézých let vůbec.

Pokud jste fanoušky Jeana Michela Jarreho tak už jste to asi slyšeli nebo jste si to koupili každopádně já osobně to mohu doporučit