Září 2016

Proč nejsem na Twitchi?

7. září 2016 v 16:22 | R.H. |  Ze života
Pokud mne sledujete na internetu, tak asi víte, že jsem skoro všude, ale málo čemu z toho se věnuji. Něškteré věci mám peroto, že mne zajímá, jak je to udělané a co to umí, nebo to mám kvůli tomu, že s tím může chtít někdo poradit, tak abych s tím uměl zacházet, tak to mám. Teprve až na třetím místě jsou věci, které používám, z nichž jsem nejaktivnější na Facebooku a Google+ a na Twitteru jsem spíše pasivní ve smyslu psaní přímo na Twitterk, kam akorát dávají za mne něco aplikace, podporující sdílení na Twitteru, abych opslovil co nejvíc lidí. Dmnes jsem ze stejného důvodu obbnovil Tumbler (Tumbrl), kam nechávám SoundCloud generovat odkazy na nějaké ukázky mé hudby a Instagram, když si chci pohrát s nějakou dfotkou, nebo udwlat s foťákem v telefonu nějakou zajímavou blbost, co by uměleckou fotku.

Proč nejsem na Twitchi? Protože nemám co bych živě vysílal. Mám sice účet na službě Ustream, kde mohu něco živě bysílat, ale není moc co, a ldyž, tak tam není moc lidí a v případě potřeby se to mohu nauřit na YouTube na notebooku, protože to živé vysílání YouTube zkazilo tím, že se to už nedá dělat přes Hangouts on Air, ale přes jiný software, který uiž na Window XP nejde ani nainstalocvat. No notedbooku mám Windows 7, kde by to mohlo jít, ale musí být co vysílat a chce to nějaké ty diváky.

Na Twitchi by jich časem bylo asi dost, ale Twitch je hlavně na vysílání htaní her, nebo-li Streamování letsplejů. Pokud nevíte, co to je, tak někdo vysílá dění na obrazovce počítače, na kterém hraje nějakou hru, o které si povídá s lidmi, nebo vypráví příběhy ze života. Šlo by tam být jako divák, ale zajímali by mne tam akorát 2 lidé, které sleduji na YouTube, a ještě mne zajímá od těch dvou lidí jen něco.

O jednom z nich jsem myslím psal i zde na svém blogu ve spojitosti s podobou organizace BATRADIS a s mým názorem na hru Minecraft, kde jsem psal proč bych to asi nehrál a co mi ten Batradis v Minecraftu připomíná. Tím myslím druhou a tředí sérii dobrodružství profesora Brocola, kterou na YouTube vydává jeden člověk, kterého bych na tom Twitchi sledoval, a který je na YouTube známý jako Crafák.

Druhá osoba, kterou bych tam sledoval je chlápek, kterého jsem zmiňoval také ve spojitostri se světem, který bude podle většiny z vás existovat asi jen jako moje fantqazie, nebo prostě jako můj kontakt s mimozemšťany, který se jmenuje na internetu Fatty Pillow. Se svým světem to má spojitost v tom, že někde našeldívku, která se prezentuje jako Archanděl Uriel. Ve skutečnosti je to nějká dívka, která se ujmenuje Katka a žije v Liberci. Podle mně nebylo od toho Fattyho hezké si z ní dělat legraci, kterou on na Youtube a i na Twitchi dělá, i když nevám do jaké míry lze brát jako legraci záměreně se chovat jako dobytek, mluvir hrozně sprostě, prdět a krkat, a dělat bordel.

Stejně jako u Crafáka mne u Fattyho Pillowa baví jenom něco. Konkrétně jeho příběhy ze života a i když mám raději inteligentnější humor (např. Járu Cimrmana) někdy se těm Fattyho sprosťárnám zasměji také.

Takžýe zakládat si Twitch mi tady kvůli tomu nestojí zato. Hry jsem nejvíce hrál před více než 20ti lety, kde technickým vrcholem ve 3D-FPS střílečkách byl Duke Nukem 3D pro DOS a Unreal či Quake 2 ve Windows. Byl ještě v té době Kingpin a na Call of dutty, Halflif a Unreal2 jsem už neměšl dost silný počítač.

¨Radost mi udělala možnost rozchodit Wolfenstein 3D přes DosBox, nebo původní DOOM ve Windows přes ZDoom, nebo GZDoom. To by už ale asi nikoho nebavilo, i když přes tzen GZDoom mám kompletní DOOM z 90tých let 20tého století v nádherně pdporném provedení, známém jako Brutal DOOM. což je parádní bordel. V mém případě by to navíc bylo něco jako film očima vlastního hrdiny, protože aby to byl pořádný masakr, chce to vyšší obtížnost, což se ale bez nesmrtelnosti vůbec hrát nedá. DOOM vychází znovu, ale s původní hrou to má společný jen název a je to něco úplně jiného. To je už lepší DOOM 3, ale abych si to mohl celé prohlédnout, potřeboval bych tzv. Cheaty, nebo-li kódy na podvádění, abych byl nesmrtelný. U DOOMa 3 nejsou nepřátelé pro tmu moc vidět.

Takže Twitch ne, pokud byste to vylotženě nechtěli kvůli tomu, aby třebas mojí hudbu poznalo víc lidí formou koncertu ode mjně z bytu, na což stačí Ustream. Dalo by se tam na tom Twitchi něco přivydělat, což jsem taky zkoumal na PayPallu, ale s tím potřebuji poradit za předpokkladu, že to budu potřebovat, a že to půjde jednoduše zařídit, a hlavně kolik lidí by mi chtělo dát občas nějaké peníze. Moc tomu nedůvěřuji, perotože právě nyní má ten Fatty Pillow nějaké potíže, o čemž natočil video.

Omlouvám se, že se na Twitch nehodlám registrovat a k pochopení skutečnosti proč to nechci snad tento článek stačil.

Děkuji

R.H.