Červen 2016

Minecraft a moje osobní neobvyklé životní zkušenosti

19. června 2016 v 20:13 | R.H. |  Zajímavosti
Velmi dlouho sleduji jednoho člověka na YouTube, jakl hraje Minecraft, a je to moc zajímavé a baví mne to zejména, když z nějakého toho hraní Minecraftu dělá v podstatě seriály. Oroč píšu o Minecraftu, když jsem to nikdy nehrál a asi hrát nebudu? Protože mne tam nejvíce zaujala úprava této hry, umožňující stavět moderní až scifi laboratoře a továrny. Konkrétně jdeč o dobrodružství profesora Brocola, kde se dá udšlat něco, co vypadá úplně jako Batradis. Proto jsem tuto zajímavost nazvbal "Minecraft a moje osobní neobvyklé životní zkušenosti". Hrozně rád bych Vám sem dfal odkazy na Minecraft -Profesor Brocolo, ale nevím, jestli by s tím autor videí souhlasil.

Pokud by to můj počítač zvládsl, mohl bych hrát tuto hru a sehnat si k tomu potřebné modifikační balíčky, ale dlouho by trvalo se k tomu dostat, protože začínám v nějaké přítodě s holýma rukama a musím všechno vynalézt a přežívat. Proto se mi to nechce moc hrát. Aby byla možnost pracovat i v noci, hrál bych to na Piecefull, abych se nemusel rozptylovat bojem s příšerami, které se v noci objevují a ráno je zpálí slunce. To se dá řešit tím, že si co nejdříve vyrobím postel, abych se v noci vyspal, ale i tak by to trvalo dlouho, protože se konkrétně u této úpravy Minecraftu i ten člověk sám učí vyrábět různé věci, hledá si to na internetu a tak.

Svým způsobem je to škoda,proztože bych mohl použít Minecraft jako program na tvorbu modelůstaveb s možností si ty stavby procházet, i když některé věci je třeba brát s rezervou ne proto, že je to hra, ale že věci, které mají být kulaté, jsou podivně zubaté, perotože v Minecraftu je vše z kostiček. Dá se také celý terén a stavby naprogramovat, což ten člověk také umí, ale to sepoužívá při stavbě map na servery pro multiplayer, takže se sejde víc lidí v nějakém světě, kde mohou spolu něco budovat, plnit úkoly a bojovat s příšerami, pokud někdo bude v té hře venku přes noc, nebo v podzemí v neosvětlené místnosti.

Bohužel nevím, jak by se třeba Minecraft BATRADIS - mapa, tvioření v MODPacku kde ten člověk, o kterém píšu hraje toho Profesora Brocola dal použít jako svět na nějakém tom serveru. Asi abych lidem ukázal BATRADIS, kde by se lidé (další hráči) uřili pracovcat s různými stroji, za úkol by dostávali různé vědeckovýzkumnéúkoly, těžbu a výrobu strojů a věcí, případně pobočku rozšiřovat.

I tak to vypadá velice dobře. On si to sám v rímci dobrodružství toho profesora tak vymášlí, qaby to vypadalo vědeckofantasticky a technologixky, takže to i barevně vypadá batradisovsky. Zejména, když se při stavbě nějaké té laboratoře zkonbinuje bílá s různými odstíny modré a černé, k tomu šedá a kovově stříbrná. To vše ve stylu hypermoderní továrny s různými přístroji od počítačů po tovární stroje.

Pokud porovnám technologie v této úpravě Minecraftu s tím, co ode mne znáte jako BATRADIS a Akbedor, rozchází se to jen málo. Na rozdíl i od klasického Minecraftu, neexostuje u mých přátel tzv. Redstone, což je červený kámen, který slouží ke tvorbě elektrických obvodů a zařízení na nich založených, které fungují bez zdroje energie. Redstone má energii sám od sebe. Je sice pravda že mí přátelé z organizace BATRADIS a Albedoru umí prakticky používat podobně fungující technologii, ale nejde o speciální nerost, ale o tzv. Studenou emisi elektronů, avšak nejde to používat tak, jako ten redstone v Minecraftu. Je to přece jen hra, tak se to snese. Pro potřeby v organizaci BATRADIS zatím nevím o ničem, co by fungovalo na bázi Studené emise elektronů, ale fungují tak třeba hodinky, nebo různé programovatelné štítky, přívězky na klíče apod. U potravin tak mohou obaly komunikovat s chytrou lednicí, nebo mikrovlnkou, takže se člověk nestará jak to má nastavit, nebo u těch přívězků na klíče Vás klíče upozorní, že jste je vytrousili. Buďto přáívěšek zabliká a zapíská, nebo Vám pošle zprávu na telefon s pozicí na mapě a tak.

Moc se mi to líbilo, tak jsem chtěl napsat takovouto malpu úvahu o Minecraftu, kde se mi od toho člověka líbí i jiné série Minecraftu, kde se dozvíte i jak se co dělá. Kdybyste to chtěli najít, dejte si na YouTube vyhledat Profesor Brocolo, nebo Crafák, a uvidíte, co tam je.

R.H.