Leden 2014

Umíme si vždy poradit

29. ledna 2014 v 21:33 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
V poslední době se můžete dozvědět spoustu věcí o tom, že moji nejbližší přátelé z Albedoru mají pocit, že budou vyloučeni z organizace BATRADIS, kterou zatěýují finančně, pracovně a energeticky díky tomu, že chtějí uspět v perojektech společnosti PCA Praha spolu s projektem Robinhelp. Můžeme se od nich naučit vytrvalosti a dů,yslnosti, prortože kažýdý člověšk by toho nechal. Oni nhe, což se projevuje tím, že ačkoli to jeěště není potřeba, mají v plánu založení své vlastní organizace s vlastním korporačním operačním systémem pro počítačovou administrativu, takže to bude stačit rovnou dspustit, jakmile se dozvíme, že nám s projektem Robinhelp BATRADIS pomáhat nebude.

Ta jejich nová organizace by se jmenovala RHE, což znamená Robin Hronek Enterprises a já bych toho byl prezident. Doufám že k tomu nedojde, protože má být tato organizace otevřená a těžko bych sehnal pero nějaké naše spolupracovníky nějaký lkevná počítač, když mi nevystačí důchod ani na jiídlo, a to i přesto, že tzv. RHE Desktop chodí i na velice starých počítačích z konce 90tých let 20tého století, neboť jde o jednoduché a zcela snadno ovladatelné grafické rozhraní, které je navlečeno na Arch Linux, což nijhak na rozdíl od Google Chrome OSu neskrývá, takže tam funguje vše, co v Linuxu. Mám sice 2 kamarády, kteří rozumí počítačům, ale mají málo času, nerozumí Linuxu a měli by s tím dost práce, protože staré počítače již budou dosti poruchové. Ještš o něco méně má další kamarád z hospody, který je jinak zámečník, ale rozumí počítačům včetně Linuxu. Já Linux znám jen trochu a z větší části jen teoreticky, ale pokud jde o nějaký desktop, naučím se to snadno.

Bude tedy lepší, když nás (mne a mé nejbližší albedorské přátele) BATRADIS nevyloučí, protože by se připravil vedle mojí hudby o šanci vědeckého zkoumání daleko věštšího množství civilizací ve vesmíru díky jewho poslední pomoci, která nepochází z planety Albedor, nebo Letheyah, ale z velmi vzdálené části albedorské federace, jakou je planeta X-Reze v soustavě Azeran, patřící do galaxiue Větrník. Ještě o něco vyspělejší technika umotžňuje cestiovat vesmírem ještě rychleji a na větší vzdálenosti díky tomu, že dlouhé mezihvězdné i mezigalaktické lety nejsou časově zkráceny pomocí skoku hyperprostorem, ale průchodu subprostorem a vedle mezihvězdných telekomunikací a internetu po celé galaxii ponocí tachyonových komunikátorů máme i my jeden kus komunikátoru gravitonového, lze navázat kontakt s civilizacemi nejen v jiných soustavách a galaxiích, ale i jiných vesmírech, pokud přijmeme fakt, že existuje celá řada vesmírů, o čemž pojednává Lindeova teorie časoprostorové pěny spolu s teoriá o paralelních vesmírech či dimenzích. Obě tyto teorie zná i pozemská věda a dokonce je může potvrdit pomocí teorie Superstrun a nových objevů ohledně gravitačních zákonů Isaka Newtona a Teorie Relativity Alberta Einsteina.

I když zůstaneme u Batradisu, vyjádřil jsem nedávno obavu z toho, aby mé kamarády z Albedoru, nebo X-Rezu nenapadla nějaká pitomost, ohledně toho gravitonového komunikátoreu. Před Vánoci tomu bylo 20 let, co dpolečnost Id Software vydala legendární hru DOOM, o které jsem k této příležitosti napsal článek, jestli je to jenom hra. Samozřejmě že je, ale neúspěšnost Robinhelpu a vůbec celé PCA Praha, jen proto že je problém s tím, že chci od žen nosit na zádech jako test branné zdatnosti při pohovorech, to může vést k předěšlání gravitonového komunikátoru na dimenzionální bránu. Stačí k tomu přiděšlat transportér hmotných částic a řídícá pult z kosmické lodi kvůli navigačnímu počítači a po úpravě softwaru tak aby to místo ovládání kormidla, tahu motoerů a jalibrace vekrorů pro zážeh tachyonového pohonu pro hyperskok, ovládalo směr, frekvenci a modulační struktiru vyzařování gravitonů podle dat o známém vesmíru. Místo aby se něškam letělo, otevře to průchod mezi Zemí a nějakou jinou planetou, kam jde projít. Stejně tak půjde od někud projít sem.

O hře DOOM jsem se v rámci této úvahy o tom, aby to mé přátele nenapadlo udělat je ta skutečnost, že jsem se až z různých videí a článků o této hře, které nyly k tomu výročí napsány, konečně dozvěděl jaký má ta hra vlastně příběh. Ono je to tam napsáno, ale nic moc konkrítního to není. Ve článku "Je DOOM jenom hra" jsem se o tom zmínil a mohlo by se totiž něco takového stát. Invaze démonů z pekla by to asi nebyla, i když díky chybě by se otevřel průchod do nějaké dimenze, nebo světa, který by byl vůči nám nepřátelský, ovšem, jako v té hře by to nejspíš nevypadalo. Vlastně ani nevíme, jak by to cvypadalo, protože si to neumíme představit.

Mělo by se nám to raději podařit, protože když mí přátelé potřebují něco, co tady nejde sehnat, nebo vyrobit, protože to ještě nebylo vynalezeno, nebo to nejde udělat doma na koleně, musí požádat své kolegy v organizaci BATRADIS, aby si nějakou to věc, co chtějí vyrobit, vzali do leboratoře, kde jsou na to přístroje a cvybavení. Pokud ta laboratoř není u nás, musí se jet do pobočky, kde to je, což stojí peníze a mí přátelé si cestu často musí platit sami.

Když to nejde i tak, nebo je k tomu něco potřeba třeba z Albedoru, volají mí přátelé domů, nebo prostě na planetu, kde to mají. Nějakou dobu trvá, než se to objedná a doveze, což jde mnohem rychleji než na Zemi, ale i tak to sem musí dovézt nějaká kosmická loď. Občas přiletí nějaký odborník, který nám s tím pomůže.

Problém bude, jestliže nebudou mí přátelé chtít na takové věci čekat, upraví ten gravitonový komunikátor na bránu, což tyhle starosti odbourá, nedojde-li k nějaké chybě. I tak to bude možná trochu strašidelné, protože obyvatelé X-Rezu znají mnohem větší kus vesmíru, než Albedlřani, takže ne každý pomocník bude vyoadat jako člověšk, nebo tvor na jakého bychom byli zvyklí, budeme-li brát třeba naše známá zvířata jako nevyvinuté předlohy pro někoho jiného z planet podobných Zemi, ale primáty tam místo opic mohou být psi, kočky, koně+, prasata, krávy apod. To by byl ten lepší případ. Inteligentní forma, která vby se nám nabídla a byla by přínosná, ale může vypadat zcela jinak i nepředstavitelně, takže i když bude přátelská, strachy před nějakým jejím vyslancem utečeme. Hlavně aby to neublížilo Vám, i když by to snad pochopilo, že jste našimi přáteli.

Snad je to nenapadne, protože ke katastrofě ala DOOM stačí takové maličkosti jako: Přepětí elektrického napájení komunikátoru, pokles eleltrického napětí, blesk při bouřce, chyba v počítačovém softwaru, porucha počítačového hardwaruvýpadek napájení a přepnutí na záložní zdroj (baterie v UPS stanici), obnovení napájení a přepnutí z UPS na napájení ze sítě. Každá tato chyba, může otevřít bránu kam nechceme a může se to týkat i napájení všech počítačů, které s tím budou spojeny.

Nebylo by dobré s tím něco udělat, aby je to nenapadlo?

Je DOOM jenom hra?

9. ledna 2014 v 15:15 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
Jak víme, tak v Prosinci roku 2013 oslavila legendární počítačová hra s názvem DOOM od společnosti Id Software 20 let od uvedení na trh. Opět se díky tomu hodně mluví, což mne těší, neboť jsem jeden z mnoha lidí, kteřá tuto hru velice rádi hráli. Konečně jsem se také dozvěděl příběh hrty, který není hlavně u starého DOOMa moc konkrétní včetně DOOMa 2, ale za normálních okolností jde o scifi horor foiermou FPWS střílečky (hry z pohledu hráče), kdy už byla na tu dobu dosti vymakaná grafika a oproti hře Wolfenstein 3D bylo už první vydání velmi pěkně udělané.

Proč píši o hře DOOM do svých osobních neobvyxklých zkušeností, cožb je na mém blogu rubrika o mém kontaktu s mimouzemšťany z Albedoru a ze souvisejících světů jeho federace? Důvodem jsou moje osobní potížer, se kterými mým přátelům pomáhají "lidé" z galaxie Větrník, kvůli možnosti získávat různé technické vynálezy, nehledě na to, že Albedor jako takový nám s tím nehodlá moc pomáhat,protože i když nemá peněžní ekonomiku, neúspěch takových věcí jako je Robinhelp a činnost společnosti PCA Praha by přinesl pohromu pro jeho civilizaci. Nedávno byl získán gravitonový komunikátor a se hrou DOOM to má společnéího konkrétně to, že by se mohlo přihodit něco na způsob toho, co tato hra popisuje.

Ve hře DPPM, kde jde o čistou fikci, vědci zkoumali možnosti cestování na velké kosmické vzdálkenosti formou teleportace pomocí jakési dimenzionální brány. Pokusy probíhají na Phobosu, což je jeden ze dvou měsíců Marsu. Boghužel dojde k poruše a jak základna na Phobosu, tak okolí včetně i Země je napadeno démony z pekla. Přežije pouze jeden voják (hráč hryxú, který má zjistit jak k tomu došlo a bojuje s těmi známými obludkami.

Doufám tedy, že nikoho z mých přátel, nebo kohokoli z organizace BATRADIS nenapadne k tomu gravitonovému komunikátoru přidělávat něco na transport hmotných částic pomocí přezáření, doplněný o modulační filtr a volič frekvence, aby šlo různé věci, nebo myslící bytosti, které nám mohou pomoci, získat rychleji, než když někdo musí přiletět kosmickou lodí. Prostě by se to tady objevilo.

Zatím to funguje jako komunikační zařízení, což by tak mělo zůstat. Nebezpečí na způsob podstaty příběhu hry DOOM tak nehrozí. Jde totiž o to, že Gravitony jsou částice, které způsobují přitažlivost kosmických tělews. Skutečnost, že menší tělesa obíhají okolo těch větších (planety okolo svých sluncí, což jsou hvězdy, následně měsíce okolo planet), je zplůsobena tím, že třeba Slunce vyzařuje gravitační pole, které lze popsat jako membránu, která je prohnutá hmotností slunce do jakési paraboly (misky). Ostatní planety a jejich satelity se jakoby kutálejí po té misce a jak ji prohnou vlastní vahou, stejně tak kolem obíhají měsíce. Vakuem a vzájemným působením gravitačních polé je zajištěn nekonečný pohyb. Stejně jako u elektromagnetismu se pole rozpínají do prostoru. Na rozdíl od Elektronů prochází Gravitony celým kosmickým prostorem bez ztráty energie a rychlosti a projdou i do vedlejších vesmírů za předpokladu, že bereme v potaz Lindeovu teorii o Časoprostorové pěně, dle které existuje náš vesmír jako jeden z mnoha sn tím, že jsou tyto vesmíry vzájemně propojeny v místě jejich vzniku, který nazýváme Bod počáteční syngularity. Když si ale uděláme takový malý pokus, kdy si uděláme mýdlovou vodu a budeme do ní foukat brčkem tak, aby se uděšlalo hodněš bublinek, vidíme, že se ty bublinky vzájemně nedotýkají na jednom místě, ale na spoustu míst. Takže je těch syngularit hodně. Je nutné si přerdstavit, že ty bublinky jsou vesmíry.

Gravitonový komunikátor je tedy zařízení, které té vyzařované gravitaci umí dát určitou strukturu a modulaci stejně jako vysílač rozhlasový či televizní dá určitou strukturu a modulaci toku elektronů. Díky přátelům ze soustavy Azeran, patřící ke galaxii Větrník, má Albedor možnost komunikovat nejen s celým vesmírem. Zatím to používají od Vánoc mí přátelé a doufám, že z toho nebudou chtít udělat nějakou dimenzionální bránu, protože když by se navázalo spolení s jakýmkoli jiným vesmírem, bůh ví co by se sem mohlo dostat. Lze počítat s katastrofou typu DOOM, akorát žen rovnou na Zemi, pokusy by nedělala společnost UAC, ale BATRADIS a nejspíš by to vypadalo jinak.


Rád bych tomu předešel, takže bych byl rád, aby se mi vše co prezentuji povedlo. To je důvod proč to píši. Nejedná se tedy jen o úvahu o hře DOOM pro zábavu, ale jako varování před tím, kam by mohlo vést ignorování projektu Robinhelp společnosti PCAPraha, kde jsem DOOM použil k přirovnání.

R.H.