Říjen 2013

PCA Praha a Robinhelp je asi v ohrožení IV. Praktická realizace

5. října 2013 v 15:13 | R.H. |  Co mne trápí
Doufejme že toto bude poslední díl mé úvahy o PCA Praha a projerktu Robinhelp, protože je toho moc a jediné, co zbývá probrat je praktická realizace projektu ve smyslu fungovíní projektu. Po technické stránce jsem to sice už vysvětlil, ale tentokrát se chci podívat na otázku peněz. Bude to velice drahé, takže já sám předkládám na ukázku dva příklady pomocného podnikání, vynecháme-li zde organizaci BATRADIS, což je sice hezký příklad, ale v tomto pojetí prezentace a vysvětlení se chci držet reálně hmatatelných faktů, a nikoli věcí které je jednodušší pokládat za mojí fantazii.

I když to jde s tou fantazií ruku v ruce, hodlám uplatnit svojí schopnost skládíní hudby i k tomuto účelu. stránky RHMUSIC.ORG - Hudba Robina Hronka prezentují mojí tvorbu s možností si koupit nějaké CD s touto hudbou. Moc se tomu webu nevěnuji, pouze si platím doménu a hosting, ale dosavasdní materiál na poslech za moc nestojí. Nyní se situace změnila, takže tam toho někdy bude více, nbicméně je momentálně rychlejší si mne najít na službě SoundCloud a MixCloud, kde jsou také pořádné věci. Většina toho je rozdělaná, ale dá se to poslouchat. Dioporučuji navštívit.

Další nápad je literární a je ve vývoji. Jde o stránky PLASMA MONSTERS na adrese http://plasmamonsters.webnode.cz, kde jsou nástiny povídek, nebo hidně zhuštěné povídky na principu Vetřelce, protože to jsou příběhy o různých potížích, které páchá velmi nebezpečná inteligentní forma života, která připomíná velký hmyz, který ale nemá 6 nebo 8 nohou, ale 10 nohou a je velmi měkký až rosolovitý. Různí lidé s tím bojují na Zemi a ve vesmíru, každý příběh samozřejmě dobře dopadne a je to příjkemná zábava. O něco plnější příběhy, nebo ty zhuštěné mohou být prodány filmovým tvůrcům, kteří by z toho natáčeli filmy ala Vetřelec. Bude to existovat i jako komixy, které si sám i kreslím, což by se také dalo udělat lépe, nicméně je to také možnost jak si na PCA Praha a Robinhelp přivydělat..

Abych nemusel psát ještě pátý díl, vzpomněl jsem si ještě na takovou věc ohledně hudbyx, a sice žýe by mi určitý věhlas a popularita mohla dát právo na vyjímečné chování kvůli tomu nošení na zádech a vůbec kvůli tomu, že hledám i sám pro sebe u ženy tu samou oporu, jakou obvykle hledají ženy u mužů. Proto dávám přednost vysokým a urostlým ženám obvykle vyšším než jsem já sám a pro PCA Praha je to také užitečný požadavek. .

Doufám že je to už zcela jasné, aby se nemuselo dělat dalěší pokračování.

Děkuji

R.H.

PCA Praha a Robinhelp v ohrožení III. - Definice projektu

2. října 2013 v 15:32 | R.H. |  Co mne trápí
Tak nám z vysvětlení mého stanoviska ohledně neobvyklých požadavků a nejasností okolo projektu Robinhelp a spoolečnosti PCA Praha vzniká jskýsi seriál, prortože mne vždycky něco napadne až potom, co nějaké to vysvětlení zveřejním. Také záleží na tom, kdy mám na to čas. Důvod ke svému jednání včetně pořadavku nošení na zádech od žen, jsem myslím probral dostatečně, ale aby v tom nebyly díry, chybí zatím vysvětlení jak to všechno zapadá dohromady. Task se do toho opustíme a pokud bude čas a možnost, podíváme se na to také jako na legraci. Jde o to, aby to fungovalo.

Hlavní problém normálních lidí je v tom, že nevidí tento projekt jako celek, ale jen jako sled nezávislých jednotlivostí, které je samy o sobě mohou odradit. Myšlenka celého projektu je totiž výcerozměrná. Stačí si to představit jako krychli. Když se na krychli díváme kolmo proti jedné z jejíchz stěn, vidíme pouhý čtverec.

Pokud jde třeba o problém s tím nošením na zádech, jde o tu stěnu, na kterou koukáme a vidíme jenom to. Pochopitelně, že to vypadá a také je nehorázná pitomost, chtít toto od žerny, když nevidíme ostatní strany, abychom věděli proč je to potřeba, k čemu, na co a jak to používat.

Dejme tomu, že ten důvodproč to chci, nám ukazuje jedna z bočních stěn. Ve výsledku tedy máme že S1 (stěna 1) je to nošení na zádech a S2 (stěna 2) nám ukazuje že je to test branné zdatnosti pro práci ošetřovatelky u PCA Praha, který navíc testuje ochotu plnit neobvyklé požadavky.

S3 (stěna 3) pak ukazuuje, že to třeba v nemocnicích a domovech důchodců může šetřit peníze za pracovní síly, protože nebude nutné zaměstnávat ještě zdsravotníky a ošetřovatele mužského pohlaví pro manipulaci s nepohyblivými ležícími pacienty.

S6 (Stěna 4) může přidávat možnost dopravy rtaněných, nebo nepohyblivých z těžko dostupných míst na dostupnější, což může záchranářům usnadnit opráci.

S5 (stěna 5 - strop) v našem modelu představuje organizaci, která to celé má na starosti a vedle sociální pomoci v domnácnostech doplňuje služby které suplují záchrannou službu a policii vc situaci, kdy je třeba sebrat ze země starého člověka a postavit ho na nohy, pokud je tento doma sám, nebo s ním rodina nehne. Takovým starým člověkem je jeden z vašich rodičů, nebo prarodičů.

S6 (strana 6 - Podlaha) bude pro Robinhelp a mé osobní použití, kde vše ostatní použiji v situacích, kdy budu také jednou starý, nebo se někam půjdeme podívat na nějaký výlet, kde se může něco dít a jhá budu chtít vidět přes lidi. To je ale jen na okraj pro zajímavost.

Základní model bychom tedy měli a pokud bychom ten projekt takto posuzovali, zjistíme že je to dobrý nápad. Pokud by to stále někomu dělalo potíže, pomůžeme si legradcí typu Jára Cimrman, nebo Uskutečňování Hovadismu Jana Wericha, A. Nováka a J. Voskovce, nebo tím, že prokážeme smysl pro humor tím, že si sami ze sebe uděláme legraci a zkusíme to.

Jako tento druh humoru můžeme brát dnešní trend, kdy se náým dávají za vzor okolní vyspělé země, o kterých se v rámci prezentace projektu Robinhelp a PCA Praha píše, že to tam funguje i s nošením na zádech, i když si o tom tamní ženy myslí to samé, co ty naše, ale jsou daleko lépe vychované, tak své názory dokonale tají a pokud z toho mají legraci a smích nemohou zadržet, dělají že smrkají apod.


Dalo by se skončit, ale praktickou realizaci se nechám na příště. Vymyělené to sice mám i s tím, kdy a za co by se platilo a tak, ale chtěl bych to také nějak literárně sesumírovat, aby to nějak vypadalo.

R.H.