Září 2013

PCA Praha a Robinhelp je asi v ohrožení II. - Realizace a využití IT

29. září 2013 v 19:44 | R.H. |  Co mne trápí
Na základě nedávných událostí, které se nyní dějí jsem se pustil do napsání článku, kde všechno vysvětlím. Bohužel jsem se k tomu dostal až k večeru, a protože jsem se snažil toho o PCA Praha a projektu Robinhelp napsat co nejvíce, večeřel jsem až kolem půlnoci a do postele jsem se dostal kolem jedné. Rád se při večeři na něco dívám, nebo poslouchám. Každopádně jsem na něco zapomněl a tak to bude na pokračování.

Tentokrát to bude o realoizaci projektu a počítačích. Toto téma jsem nakouisl když jsem psal o evidenci žen, které mne vzaly na záda, což je použitelné i pro moje osobní soužití s nějakou ženou, kdy však bohužel nelze použít běžný typ vztahu v tom smyslu, že bych měl jednu družku nejlépe na celý život, ale místo toho bych měl něco jako pokud možno rychle na sebe navazující sled známostí, které by trvaly jen tak dlouho, dsokud to té dotyčné ženě nezačne vadit, že se má o mne starat trochu více, než o jakéhokoli normáloního muže. I bez organizace, kór s organizací se to neobejde bez počítačů a informačních technologií, které by zajistily snadnou a přehlrednou organizaci a kancelářskou agendu.

Na rozdíl od studovaných IT techniků a správců sítě mám veškeré zkušenosti zažité a získané tím, že když se mi cokoli u počítače pokazilo, sledoval jsem opraváře jak to opravuje a pamatuji si to. Vzhledem ke špatnému zraku a nešikovným rukám se sám musím obejít bez montáže hardwaru. Zaměřuji se tedy na software a v oblasti hardwaru umím internet nebo domácí sáť propojit sám, ale poitřebuji na to klid a soustředění. Doma jsem si tak zprovoznil internet. V rímci tohoto svého nápadu zkouším různé věšci, které s tím na první pohled nesdouvisí, jako jsou různé služby pro zálohu a synchronizaci dat s možností spolupráce dalších osob, pokusy s aplikacemi Microsoft OFFICE a alternativním xoftwarem a sledování novinek ze světa PC, mobilních telefonů a elektroniky .

To jsou věci, které většině z Vás přijdou složité, ale pro mne je to jednoduché, protože to funguje. Po pravdě to funguje jenom z technického hledisdka, ale zato se s tím nemusím zabývat v momentě, kdy začne fungovat ten můj nápad, o což je třeba se postarat. To se dá udělat třeba tak, že ny se některé takové ženě veškeré technické vybavení ke spolupráci poskytlo zdarma. Píše se o tom všelicos, což dělám já pro zajímavost. Pravda však bude taková, že ze svého důchodu musím mít občas možnost koupit nějaký počítač nebo mobilní telefon. I když to zatím není potřeba, nevím jestli mi s tím někdo pomůže, protrože mám nějaké kamarády, kteří umí postavit počítač, ale nějak se zřetelně nevyjádřili k tomu, že bych to chtěl k tomuto účelu. Jelikož zatím nemám důvod zabývat se zloušením nějakých volných distribucí operačního systému Linux, nechávám celou záležitost otevřenou. Snad bude v případě potřeby v obchodech dost msalých netbooků s originální instalací Windows, což bude na administrativu bohatě stačit.

Ženy, které by byly tak laskavé a hodné, že by chtěly pracovat u PCA Praha jako ošetřovatelky i zadarmo jen tak, mohou být k takovému jednání vedeny vysokými morálními pravidly, kdy by mohlo být překážkou používání werezu. Proto je na místě uvažovat o Linuxu u stolních počítačů, kdy je navíc možné v pořípadě potřeby přizpůsobit celý systém na danou práci. Protože ale vím, že většina kamceláří bude u těch žen doma, měl by počítač sloužit i k zábavě a nejen na práci, takže by se nejsdpíše použila distribuce Linuxu s názvem Ubuntu v nejnovější verzi, protože má již od začátku značně rozsáhlé programové vybavení ve svém grafickém rozhraní Unity. Za předpokladu že vše funguje jak má, je instalace dalších aplikací velice jednoduchá, dokonce jednodušší než ve Windows. Moje znalost Ubuntu a trochu i jiných Linuxů je jen teoretická, ale prakticky to budu zkoušet až to bude potřeba.

Součástí toho jsou i mobilní telefony a tablety s Androidem, kde je valná většina aplikací zadarmo, akorát jde o to, jsak se komu pracuje na zařízení s pouhou dotykovou obrazovkou. Udělat s Androidu operační systém pro PC jeho navlečením na linuxový kernel, by bylo složité, nehledě na to že stolní počítač obvykle nemá zamykací obrazovku. Nivcméně tak ale vzniká možnost použití daleko levnějších zařízení na kancelářskou práci, která jsou navíc velice skladná a dokonce se vejdou i do kapsy. Za tímto účelem jsem si ponechal telefon HTC One Vm jako náhradní i když mám Samsung Gaslaxy S3 Mini. Mohu se tak přesvědčit že bude vše potřebné zvládat i zařízení, které si kdykoli budu moc dovolit nějaké své družce, nebo pracovnici PCA Praha koupit na vlastní náklady. Na rozdíl od benchmarků v Antutu a podobných aplikacích na měření výkonu, testuji zařízení reálným použitím tak, že telefon přihlásím ke všem sociálním sítím a službám, které posílají notifikace, aby se telefon zahltil. V jednom kuse mi to cínká, písdká a hraje a přesto vše funguje i na tom HTC One V - 1jádrový procesor, 512 MB RAM. Oproti Samsungu Galaxy S3 se někdy na něco trochu dlouho čeká, ale funguje to.

Jako pracovní mobil pro někoho u PCA Praha bych ale použil z toho, co bych si mohl dovolit dát hlavně své družce by byl Samnsaung Galaxy Young. Ten je na úrovni toho HTC One V, sale má tam novější Android. HTC One V a nyní nově HTC Desire 200 vypadá blbě a má Android 4.03 ICS. Stejně jako můpj SHS3 Minoi má SG Young Android 4.12 JB a vypadá lépe. Pro ženy je design rozhodující. HTC jsou pěkné telefony, ale spíš pro muže. Jsou moc hranaté a často kovové a technicistní. I když jsou hledány vysoké a urostlé ženy, velký 5tipalcový i větší displej udělá z telefonu moc velkou plácáčku do ženské ruky.

Jelikož mnre zatím nenapadá, co bych sem ještšě napsal, necháme si něco na příště.

R.H.

PCA Praha a Robinhelp je asi v ohrožení

27. září 2013 v 23:02 | R.H. |  Co mne trápí
Jistě všichni víte, že patřím k lidem, kteří jsou poněkud odlišní od ostatních, takže některé praktické a zcela normální věci řeší neobvyklými způsoby zejména pokud nemyslí jen na sebe, ale i na podobné lidi. Co se týká tohoto mého blogu, hodilo by se to spíše do rubriky na Osobní neobvyklé zkušenosti, ale chtěl bych se na problematiku toho, co dělám pod názvy PCA Praha a Robinhelp s vynecháním informací o tom, odkud to celé pocházím spolu s organizací BATRADIS, abych si zvětšil pole působnosti, pokud jde o většinu lidí, která pokládá různé záhadné fenomény, fiklosofické teze a chiméry za nesmysly, přesto to ale jsou milí, laskaví a hodní lidé, alespoň pokud může člověk dát na první dojem, nebo tak jednají v rámci společenských konvencí a pravidel slušného chování. Bez ohledu na to, co jste si mohli přečíst na blogu Robinhelp, stránky PCA na Facebooku, blogu BATRADIS.CZ a na prezentacích na Google+, kde jde vlastně o to samé na Google+, abych to měl všude, kde to potřebuji, vadí i mně samotnému, že to nikam nevede a že je bohužel potřeba se do toho pustit a zkusit s tím něco udělat.

Pracuji na tom již mnoho let s nevalnými výsledky, jejichž výsledný efekt je zatím nulový, nehledě na to, že si musím dávat na spoustu věcí pozor a tajit své neobvyklé počínání i před vlastní matkou i přesto, že by to bylo i pro ní přínosem, vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu. PCA Praha se dříve jmenovala Allied Social Services, o které je ode mne známo, že je to společnost pro kterou pracuji . Jelikož chci ale vynechat všechno to, díky čemuž byste mne nejspíšed pokládali za duševně nemocného, budu o tom psát raději jako o mém vlastním nápadu, který není nijak nový, ale oproti všem ostatním charitativním společnostem, které nabízejí různé sociální asistenční služby pro zdravotně postižené lidi a seniory v prostčedí domova, má tato společnost nabízet navíc ještě speciální služby pro osamělé zdravotně postižené muže, kteří se nedokáží sami seznamovat s osobami opačného pohlaví. Dejme tomu, že se to může jumenovat klidně PCA Praha, nebo to Allied Social Services - to je jedno s tím, že tu máme užn hotovou webovou stránku, která ukazuje, jak by to asi vypadalo a fungovalo, k tomu to má stránku na Facebooku a Google+. Nechybí komunita a Skupina, kdy na Facebooku je skupina Robinhelp.cz a na G+ je komunita PCA Praha. Kdyby to náhodou někomu vadilo, je to pracovní název a takové demo webu a prezentací na sociálních sítích pro lidi, které by téo zajímalo, nebo by na tom chtěli spolupracovat, případně jim u jiných už existujících služeb tohoto typu něco co potřebují chybí apod.

Abych se dostal k tomu, proč to píšu, ne každý člověk potřebuje pomoc někoho druhého jen proto, že se nemůže sám pohybovat, špatně, nebo vůbec nevidí a ještě se nenaučil používat různé pomůcky a trasy tak, aby byl sasmostatný, starší člověk a.t.d..., ale potíže mohou vyplývat i s postižení mentálního. obojím mohou trpět lidé obojího pohlaví, ale jako muž i bez odlišného způsobu myšlení nemohu správně posoudit pocity něšjak takto postižených žen, ale pokud by tento nápad fungoval, vyřešila by se osamnělost osamělých jakkoli zdravotně postižených žen analogicky díky tomu, že by tento nápad řešil problémmy mužů s jakýmkoli postižením, kam patřím i já, takže mohu tuto problematiku pochopit mnohem lépe.

Muž, který by potřeboval služby společnosti PCA Praha nemusí být nutně ochrnutý, těžce slabizraký, starý, nebo neschopný se o sebe v praktickém životě sám postarat, ale bohatě postačí aby trpěl nějakou formou Autismu třeba jen natolik, že může být vynikajícím vědcem, intelektuálem, básníkem, nebo hudebníkem, po případě malířem, avšak preo praktický život moc šikovný není. Ženy o něj nestojí ve smyslu vážné známosti, kór jestli má vedle obvyklých sexuálních praktik rád, nějaké neobvyklé. Občas je i taková situace cenou za mimořádný intelekt. nI bez mentálního postižení tohoto typu stačí ke špatné sociální interakci se ve škole dobře učit, mít tak pěkné vysvědčení, něškdy i dobrou práci, ale dobré zázemí a o vše se až do dospělosti starající rodiče způsobily, že se s takovým mužem budou ženy maximálně kamarádit. Maninčiného mazánka žáídná chtít nebude. Dalším typem nechtšěných mužů jsou ti muži, kteřá jsou ať už díky nšějakému postižení, nebo i bez něj dobytkové. Když je někdo prase jen tak, stačí si na to dát pozor a třeba i nějaká ta známost aspoň na nějaký čas vyjde. Horší už jre, že je nškdo takový proto že je mentálně postižený, nebo i fyzicky. Každopádně je potřeba, aby očetřovatelky v té společnosti byly schopné ledacos vydržet a ochotné vše udělat včetněš neobvyklých přání.

Dalo by se říci i o mne, že mohu mít nějakou sexuální deviaci, pokud chci od žen, aby mne nosily na zádech. Pravda je však taková že toto nemá se sexuálními praktikami nic společného, i když tlak na "určité"orgány, nebo otěr "určitých" orgánů o nějaký předmět, nebo část těla nejlépe ženy může vyvolat erekci, která je však způsobena pouze mechanicky tlakem, nebo otěrem. Jde prostě pouze o nepodmíněnou mužskou biologickou reakci. Může to být i příjemné, ale to je součást té nepodmíněné tělesné reakce. Význam požadavku o to nošení na zádech tu má ten výsznam zjistit nejen fyzickou a brannou zdatnost zájemkyně o práci ošetřovatelky, ale hlavně ochotu plnit neobvyklá přání. Nehorázná pitomost gtohoto požadavku je totiž extrémní, takže je tu maximální prostor pro všechny možné nápady. Dá se to chápat i jako legrace.

Lidé se bojí toho, co neznají, takže je nutné všechno ukázat, vysvětlit a popsat, aby se dokázalo, že to není nic nebezpečného. To mzpůsobilo nedávný incident s jednou mojí kamarídkou, která by pro práci u této společnosti měšla velice dopbré předpoklady, ale jediné co jsem chtěl bylo, aby mne navštívila a já s ní udělal přijímací pohovor před kamerou. Nakonci toho by mne vzala na záda a já bych to pak dal na YouTube, kde bych to pouřil jako video na web té společnosti a sociální sítě. Bohužel jsem něškteré věci psal na telefonu a mohlo se stát, že jsem nšěkde zdělal chybu, bynechal nějaké slováčko, takže to mohlo vyznít, jako že to udšlala. Nejhorší na tom bylo, že jsem to plánoval hodně dlouho a občas jsem s ní o tom útržkovitě a opatrně mluvil bez nějakého pořádného výsledku. Nakonec mi to nedalo a udělal jsem tu chybu, že jsem se o ní přímo zmínil ve sdílení nějakých věcí o tom, jak by natáčení probíhalo, proč to dspěchá, protože ne všichni mí známí, kteří jsou také na Facebooku sledují, přídslušné stránky, tak aby se mohli vyjádřit. Každopádně to může skončit velice špatně, což ale ukáže čas. Problém s tím, co jsem o ní napsal, nebyl v tom, že jsem napsal, že mne nosila, ale že bych chtšěl, aby mne nosila. K tomu incidentu došlo kvcůli nařčení z toho, že jsem napsal, že mi tím nošením před kamerou pomůže dokázat, že to není problém a není třeba se toho bát. Blbě jsem usoudil a hlavně o ní řekl, že mi pomoci nechce, což by bylo celkem pochopitelné. Stačilo by říct abych se nezlobil, ale s tímhle že mi nepomůže, jinak klidně se vším ostatním. Takto ten průšvih vznikl a pro jistotui bych sem ještě dal takovou poznámku, že kdyby došlo k nejhoršímu, zdál se mi o ní sen, kde mne nosila a já to špatně fdormuloval i kldyž jsem právě vysvětlil, jak to přesně bylo.

Jak by probíhalo natáčení videa uvedu i zde, ale už ne o té kamarádce: Mám vyzkoušdeno kam dám kameru nemaje stativu. Kameru dám na okno na krabici na sičšenky a eventuálně jeětě na knihu. Ideální bude natáčet za denního světla. Umělé světlo hlavně od žárovky zabarvuje obtaz do žluta, hlavně když se natáčí v místnosti s nábiytkem a dekoracemi v různých odstínech hnědé, šedé, bílé a černé. Nějaká ta žena by mohla být v záběru celou dobu a já bych tím pádem byl jenom slyšedt, nebo bychom stáli vedle sebe a byůl by to přijímací pohovor do práce s dotazy na kvalifikaci, jak se o někoho starala a nakonec by bylo to nošední na zádech asi ide dveří k pohovce, tam otočka a zpět ke dveřím. Pokud by ta žena byla opravdu hodně vysoká, nebo bych měl pocit že by mne dovedla vzít na koně i na ramena, dala by se tam dát otázka že pokud má pocit, že ny uměla i mne vzít na koně i jinak než na záda, může to předvést. Záloežitost i s pohovorem by trvala asitak 5 až 10 minut vlastního filmu, možná méně a natáčení o něco déle podle toho jak by pochopila co po ní chci.

Kdybych měl patřičné vybavení i dříve, materiál by se nějaký našel. Ve všech třech případech, kdy jsedm chtěl po velice dlouhé době nosit od žen na zádech pro nějakou takovou soikečnost, kdy 2 případy byly pohovory a třetí případ jen tak z legrace, vše by se dalo použít. Pro potřebu videodokumentace byl z hlediska prezentace hodnš povedený první pohovor, kde přístup k vlastnímu nošení na zádech byl dobrý, ale pro potřeby delší přepravy někoho na zádech jsem doporučil držerní za nohy a ne za ruce. Dívka, která mne nosila byla velice atraktivně vypadající blondýna kapku vyšší než já, což je znamenité a z hledidska natáčení prezentačního videa by bylo opravdu na co koukat, Druhý příklad pokládám za nasprosto perfektní v oblasti pohovoru a nošení na zádech i když kamarádka, kterou jsem z tohoto důvodu navštívil a která mne doučovala matematiku, když jsem chodil do školy, vypadala na první pohled že by to nezvládla a i ke koukání by to bylo, protože byla moc hezká i možná atraktivní. Posledním případem, který ny šlo použít, kdyby byla ta technika, byla moje manželka. Tsa mne zloušela nosit na zádech jen tak z legrace ještěš když jsme spolu chodili. Posztava ideální, vzhled spíše intelektuální, nebo úřednický, koukat by na to šlo i z návrhářského hledidska výrobců reklamních materiálů. Na zádech mne umesla dobře i když jsem měl pocit že na ní sedím jako vosa na bonbónu, ale to by vidět nebylo.

Pokud jste si přečetli všechno o PCA Praha a projektu Robinhelp, zjistili jste podle požadované výšky a fvěkového rozmezí, že hledám a eviduji pro tuto orgsanizaci, která je stále ve stádiu nápadu ve vývoji, který urychluji mtím, že si některé věci snažím dělat dopředu, aby to šlo rychleji a jako vedlejší produkt této činnosti by mohla být i nějaká vážnější známost s nějakou ženou, která by mi pomáhala starat se o matku po mrtvici a uměla se i o mne postarat. I bez vymýšlerní nějaké takové organizace a i bez nošení na zádech se mi líbí urostlé ženy, protože se sám vzhledem ke špatnému zraku a motorice cítím ohrožený a hledám u žen ten samý typ opory, jaké ženy hledsají u mužů.

I když je edvidence osobních údajů žen předčasná, mohli jste si přečíst různé věci, které předvádějí fungování organizace a využití evidence ke tvorbě speciáloního informačního systému, kde by běžela agenda organizace ve smyslu výjezdů k lidem, kteří si zavolali pomoc od té organizace, což předbíháme, ale celý projekt je dotažen i do takových konců. V rámci svých vlastních možností a dosavadních znalostí v oblasti ingformačních technologií, počítačů a kancelářské techniky se pro to snažím děšlat maximum.

S lidmi jako jsem já, se nedá vydržet pořád. Ne že bych se neobešel bez stálé pomoci, ale mít někakou známost, pak dlouho nic a někdy zase nějakou jinou, to je otrava. Může se stát i to, že člověk jako já, může časem začít takto blbnout z jednoduchého dlvodu, že dlouho neměšl vážnou známost. Pokud má takový člověk poněkud idlišnou psychiku, jako třeba já, může si na hledání ženské vymýšlet organizaci, počřítačovou administrativní infrastrukturu a já nevím co ještě, pokud přijde na to, že jakýkoli běžný způsob je k ničemu. Okolnosti v mém případě mne dovedly až k očekávanému útůšvihu, protože od matky po mrtvici se nemohu nikam vzdálit a zkusil jsem použít tu možnost, požádat tu kamarádku, která bydlí v domě, což byla nejspíše chyba.

V případě osobního využití takové evidence by šlo o opatření, díky kterému bych měl pořád nějakou družku. Jakmile by jedné začalo vadit, že na mne musí dávat větší pozor než na zcela zdravého muže, klidně může odejít, ale měla by předtím použít evidenci, aby našla za sebe náhradui, nebo doporučila a dala mne dohromady s kamarádkou. Pořád by tu někdo byl.

U té organizace by to pak bylo tak, že bych měl za životní partnerku na určitou dobu tu pracovnici, která zrovna nemá výjezd, není u někoho jiného, nemá službu na dispečníku, nebo nemá nic jiného na práci.

To hlavní jsem myslím probral, pokračovat budu příště.

R.H.