Avast AntiVirus radikální léčba PC

13. října 2012 v 22:52 | R.H. |  Rady k používání moderní techniky

Nedávno jsem viděl několik videí o velice nebezpečném viru, který se šíří ve službě Skype. Někdo z Vašich přátel se Vás tam v chatu zeptá na Vaší fotku profilu.

Je to Vaše Skype fotka profilu?. nebo Je toto Vaše Skype fotka?

Následuje odkaz, na který zásadbě nikdy NEKLIKEJTE.

Různá videa ivsahijí návody co děkat, pokud jste na to klikli a tím jste se tím virem nakazili. Podle mne jsou ty njávody moc složité. Mám tu jeden i ba videu, které jsem sám udělal, a mám tam návod, jak se toho zbavit v programu Avast, bez hledání napadených souborů v datech aplikací (%appdata%) a snazat něco ve složce Skype apod. Tady je to video:


Z těch jiných videí udělejte jenom to odebrání aplikací v seznamu přžístupů ke Skype v Nástroje-Nastavení a pak Rozšířená nastavení, kde kliknete na "Nastaveníá povolení přístupu aplikacím ke Skype", kde vše odeberete.

Pokud Avast máte a klikli jste na ten odkaz, tak Vás zastavil, a nic se neděje, ale měnite AntiVirus a dáváte Avast na svůj počítač, kde je potřeba se ujistit, že je Avast spolu s jeho databází virů aktuální, a proveďte toto:

  1. SpusTte Avast a na levé straně z panelu funkcí viberte "Testovat počítač".
  2. Na tom sasmém místě zvolte"Test po restartu počítače".
  3. Klepněte na tlačítko "Naplánovat" aby bylo červené.
  4. Klikněte na odkaz"Restartovat počítač".
  5. Souhlaste s restartem počítače kliknutím na "Ano".
  6. Nabíhání systému je přeručeno testem celého počítače, které může trvat i několik hodin. Je-li objeven virus, ztest se zastaví a nabídne možnosti akce, které můpžete udělat. Stidskněte vždy klávesu "1" pro smazání jednotlivých výdskytů viru.
  7. Stačí prohlédnout celou kednotku C. Jakmile se začne kontrolovat další disk (D:, E: a.t.d....) můžete test ukončit stisknutím klávesy "Esc", aby se spustil systéím Windows a šlo pracovat s počítačem.
Tento návod oceníte i u odstraňpvbání jiných virů. Může se stát, že Vám Avast sám nabídne test po restartu, dojde-li k pokusu o spuštění viru. To vypadá tak, že Avast zacinká a vyhodí červenou kartičku, kde oznamuje zablokování nějakého Mallware, Trojana, či jiného viru. Sopučasně se může zobrazit ošklivé červeně orámované okno Avastu, kde Vám nabídne akcci, kterou můžete udělat. Test po restartu přčijde vhod, když ať dělátre, co děláte, napadený soubor nelze smazat, nebo izolovat a furt to zvoní a okno s akcemi přrekáží.

Hrozbu ignorujte tak, že zvolíte "Ignorovat", spustíte Avast a podle výše uvedeného návodu tam dáte test po restartu. Pokud to nejde kvůli tomu, že to tam zase vlezlo. Musíte restartovat počítač a až naběhne, tak ten test po restartu spustit. Bohužel to díky tomu nadělá větší paseku, ale Avast to vyřeší.

Přeji Vám avyste to pokud možno nemuseli dělat a děkuji za pozornost.

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 10. listopadu 2012 v 12:14 | Reagovat

Díky za podrobný návod, test po restartu je fakt užitečná věc a měl by se udělat občas i preventivně. Avast má tento asi nejúčinnější nástroj proti virům zpracovaný velmi dobře. Ale stejně jako ty, přeji všem aby jej nemuseli využívat moc často.

2 Petr Petr | Web | 10. listopadu 2012 v 12:17 | Reagovat

Ještě doplním, že mnohé komerční antiviry, jako je například NOD nebo Norton nemají funkci "test po restartu" tak kvalitní jako právě avast.

3 Robin Hronek Robin Hronek | 10. listopadu 2012 v 20:06 | Reagovat

[2

Děkuji za komentář.

U komerčních antivirů to jde taky, ale je to složité. Tady je to jednoduché viz. návod.

Máte to i na videu.

Pokud nebudete dělat věci, které nemáte, nebudete to muset dělat vůbec. Jako prevence jinak stačí normální test, ale i ten u Avastu není nutný, pokud řádně aktualizujetre, což je nejlepší nechat automaticky.

R.H.

4 RobertKneek RobertKneek | E-mail | Web | 2. prosince 2017 v 15:17 | Reagovat

Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-prix-pharmacie/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-prix-pharmacie/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama