Říjen 2012

Avast AntiVirus radikální léčba PC

13. října 2012 v 22:52 | R.H. |  Rady k používání moderní techniky

Nedávno jsem viděl několik videí o velice nebezpečném viru, který se šíří ve službě Skype. Někdo z Vašich přátel se Vás tam v chatu zeptá na Vaší fotku profilu.

Je to Vaše Skype fotka profilu?. nebo Je toto Vaše Skype fotka?

Následuje odkaz, na který zásadbě nikdy NEKLIKEJTE.

Různá videa ivsahijí návody co děkat, pokud jste na to klikli a tím jste se tím virem nakazili. Podle mne jsou ty njávody moc složité. Mám tu jeden i ba videu, které jsem sám udělal, a mám tam návod, jak se toho zbavit v programu Avast, bez hledání napadených souborů v datech aplikací (%appdata%) a snazat něco ve složce Skype apod. Tady je to video:


Z těch jiných videí udělejte jenom to odebrání aplikací v seznamu přžístupů ke Skype v Nástroje-Nastavení a pak Rozšířená nastavení, kde kliknete na "Nastaveníá povolení přístupu aplikacím ke Skype", kde vše odeberete.

Pokud Avast máte a klikli jste na ten odkaz, tak Vás zastavil, a nic se neděje, ale měnite AntiVirus a dáváte Avast na svůj počítač, kde je potřeba se ujistit, že je Avast spolu s jeho databází virů aktuální, a proveďte toto:

  1. SpusTte Avast a na levé straně z panelu funkcí viberte "Testovat počítač".
  2. Na tom sasmém místě zvolte"Test po restartu počítače".
  3. Klepněte na tlačítko "Naplánovat" aby bylo červené.
  4. Klikněte na odkaz"Restartovat počítač".
  5. Souhlaste s restartem počítače kliknutím na "Ano".
  6. Nabíhání systému je přeručeno testem celého počítače, které může trvat i několik hodin. Je-li objeven virus, ztest se zastaví a nabídne možnosti akce, které můpžete udělat. Stidskněte vždy klávesu "1" pro smazání jednotlivých výdskytů viru.
  7. Stačí prohlédnout celou kednotku C. Jakmile se začne kontrolovat další disk (D:, E: a.t.d....) můžete test ukončit stisknutím klávesy "Esc", aby se spustil systéím Windows a šlo pracovat s počítačem.
Tento návod oceníte i u odstraňpvbání jiných virů. Může se stát, že Vám Avast sám nabídne test po restartu, dojde-li k pokusu o spuštění viru. To vypadá tak, že Avast zacinká a vyhodí červenou kartičku, kde oznamuje zablokování nějakého Mallware, Trojana, či jiného viru. Sopučasně se může zobrazit ošklivé červeně orámované okno Avastu, kde Vám nabídne akcci, kterou můžete udělat. Test po restartu přčijde vhod, když ať dělátre, co děláte, napadený soubor nelze smazat, nebo izolovat a furt to zvoní a okno s akcemi přrekáží.

Hrozbu ignorujte tak, že zvolíte "Ignorovat", spustíte Avast a podle výše uvedeného návodu tam dáte test po restartu. Pokud to nejde kvůli tomu, že to tam zase vlezlo. Musíte restartovat počítač a až naběhne, tak ten test po restartu spustit. Bohužel to díky tomu nadělá větší paseku, ale Avast to vyřeší.

Přeji Vám avyste to pokud možno nemuseli dělat a děkuji za pozornost.

R.H.