Září 2012

Něco o článku o pomoci y galaxie Větrník

28. září 2012 v 14:37 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
I když obvykle nedávám do konkrétních rubrik články, týkající se provozu blogu, tentokrát to tak bude, protože ten článek o té lodi a kapitánu Simoně Buxové má pokračování. Nejprve k tomu čšlánku:

Je oravda, že bych si měl po sobě číst, co napíšu, protože tam jsou jinak překlepy a chyby. Problém je, že při psaní toho článku jsem si vzpoměl na všechno, co se dělo temkrát v tom Chorvatsku a pocit úžasu mne poněkud znepokojil. Díky tomu jsem to rychle napsal a publikoval. Bude tedy dodatečně potřeba něco dovysvětlit.

Ta Simonas, co vypadá jako stejnojmenná postava ze seriálu Comeback, ale v tomto případě je mnohem vyšší, neměří kolem 3, ale 2 metrů. To jsem opravil dodatečnšě. Marie není Sdmaulová, ale Smaulová jinak se ta Simona dozvěděla o nás po cestě domů. U ostatních slov s chybami jdew o jasné překlepy, které občas dělám, tak to nevysvětluji.

Pokračování toho setkání s posádkou lodi z galaxie Větrník je už na pracovišti projektu Robinhelp, kde budeme muset požádat o větší prostory. Konkrétně ta Simona nemá kde sedět a žešit budeme muset také ubytování. Ne,ůže pořád létat na svoji loď, kterou prý budu moci navštívit, ale nevím jestli se dostanu na její planetu.

Při dalším setkání s tou Simonou se opakovbalo to, co v tom Chorvatsku, protože jsedm si nebyl jistý, jestli se mi to nezdálo. Jelikož to bylo stejně dokonalé, jako tam, jistý si nejsem stále. Na koně mne vzala rovnou na ramena, ale další zajímavá věc kromě fělání koníka a orální sex, byl její notebook. Byl to ten tenký ultrabook, jak jsem popsal v minulém článku, avšak tento nebyl kovově stříbrný, ale byl průhledný. Dokovací stanice pro dobíjení s optickou mechanikou a ostatní výbavou tu nebyla vůbec a i lkdyž byl průhledný i spodek, nebyla vidět elektronika. Takže to, co bylo na obrazovce bylo vidět trochu i z druhé strany. Zrovna tak bylo zespod vidět podsvícení klávesnice.

Asi to bude ukázka techniky galaxie Větrník, která je dál než ta albedorská, alespoň v tom, že elektronika se asi dá dělat tak, že struktury, tvořící tištěné spoje, čipy a další součástky, se asi dají nějak vypálit, či vyleptat do průhledného plastu, který má kristalickou strukturu a pak to nějak záhadně funguje.

Noví přátelé z Albedoru jsou tady

22. září 2012 v 23:22 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
Velmi dlouho jsem někam nedával nic o Albedoru, i když se toho u mých přátel děje hodně, zvláštěpak, když se češí neúspěchy při projektech, jako je třeba Robinhelp. V rámci péče o různé weby o Albedoru, organizaci BATRADIS, mých přátelích z vesmíru a projektu Robinhelp, nějak není na vše čas. Navíc jsem se zase pustil trochu více do skládání hudby a do její rychlejší prezentace, než je nějaká větší předělávka stránek RHMUSIC.ORG. To jke SoundCloud a MixCloud.

Nikdy na pořádném webu, nebo blogu o Albedoru jsem se moc nešířil o tom, jak mí přátelé z toho Albedoru spolu vzájemně spolupracují, když řeší nějaký problém. Zažil jsem totiž něco, na čem se to dá předvost. Než se ale na to podíváme, chce to uvést všechny okolnosti do spráných souvislostí, aby to dávalo nějaký smysl.

Jde o to, že když si mí přátelé s něčím neví rady, zavolají si pomoc. Jenom kivůli projektu Robinhelp provedla česká pobočka organizace BATRADIS celou řadu úsporných opatření, které prezentuje na svém webu. Továrna na jejich elektroniku, která používá název a logo ECF (Eyersrock Cybernetic Factory) byla uvedena do provozu a místo toho, aby vyráběla elektroniku pro Vás, vyrábí ji pro uvedenou organizaci s nadějí, že v rámci projektu Robinhelp by třeba nějaká moje družka dostala počítač, mobil, televizor a.t.d..... zadarmo od ECF. Uvedená továrna používá uvedený název proztože je v Austrálii v nitru Eyersovy skály, podle které se tam jmenuje jeden národní park. Tato příropdní zajímavost je známá tím, že je to skála ve tvaru obrovského kvádru. ECF vyrábí elektroniku albedorské společnosti HELLOS Electronic, vyrábějící bše od počítačů přes domácí AV techniku, bílou techniku, holícím strojky až po lékařskou techniku pro nemocnice. Druhou továrnu kv ůli Roninhelpu otevřeli v Číně. Od HELLOSu převzali design a technologieč a tak mají mí přátelé úplně vše zadarmo.

Původně zamýšlený další volně šiřitelný operační systém zadarmo ihned po Linuxu měl být ARAX od společnosti Dinatech, kde BATRADIS vytvořil optimalizované vydání i pro běžné počítače jaké máme třeba doma s názvem ARAX Univa. Místo nás to použíbají mí přátelé sami, pokud se občas nechtějí potýkat s Linuxem a nechce se jim používat ilegální kopii instalace Windows. Také jmnemají zde u nás doma soukromí. Aby se ušetřilo, bydslí jich víc pohrom,adě ve skupinách podle projektů. Speciálně pro tyto účely začala ECF vyrábět supertenké pracovní stanice na způsob počítačů iMac od Applu, nebo HP Z1 od HP. I když jsme se tak zbavili hučící bedny pod stolem, stůl, kam se to postaví zabírá místo, kór když se někam musí položit klávesnice a myš, případně se musí klávesnice někam promítat i s něčím co nahrazuje myš. Nová posila ppřivezla žešení. Velké dotykové pulty to sice nejsou. To v ECF vymysleli sami. To má být velký 24 palcový dotykový displej, přidělaný na jakímsi držáku a židle před tím. Displej obsahuje celý počítač. To, co nám přivezla nová posila je ikázka netbooků s bezdrýtovým dobíjením, tenkých tak, že to vypadá jako kdybychom v ruce drželi stříbřité kovové desky na papíry. Do Austrálie poslali soubor s instrukcemi pro výrobní linku.

Tento netbook - HELLOS SuperSlim Ultrabook PWP 10 XU, nebo PWP 15 XU vyoadá jako kus přeloženého půlechu. Tlustý je asi jako složka na papíry. Jak modelová čísla napovídají, jde o provedení s 10 palcovým displejem a s 5,6 palcovým displejem. Připojuje se přes WiFi. Nic se tam nevejde. Konektory a optická mechanika a druhý harddisk jsou v dokovací stanici, ze které se ultrabook nabíjí tak, že jej stačí na dok položit. Dplpovací stanici vypadá jako zavřený notebook s odpovídající velikostí 10ti palcového, nebo 15,6 palcového notebooku. Nabíjecí plocha je kompatibilní i s mobilními telefony HELLOS Electronic a tím pádem ECF, mají-li bezdrátové nabíjení baterie.

Mimo to jste moýná mohli na internetu číst něco o tom, že organizace BATRADIS obdržela nějaké nové pouťové atrakce a na jeho webu přibyla sekce o těch atrakcích. Měli to i dříve, ale teď má smysl o tom víc mluvit, protože si třm tato orhganizace chce přivydělat mimo jiné kvůli tom Robinhelpu. Není to tím, že si to vymýšlím, oni jsou prostě takoví a dělají zto pro nás všechny. Takžer až na potui půjdete na nějakou hodně divokou atrakci, tak nám pomáháte.

Tím se dostávám ke svéímu zážitku, který se stal na jedné z akcí projektu Robinhelp v Chorvatsku. Součástí webu tohoto prtojektu je sekce se zprávami o tom, že leckdo ve světě někomu takto hledá ženskou a uspořádfá jakési výběrové řízení. Obvyklew jsem na takové akce pozván a jedu tam se svými přáteli jako jsou: Marie SDmaulovái, Marcela Lenorová, Rebeka Davus, Truish Hunson, Magda R apod. Všude jim to funguje. Často tam mám koncert. To bylo i v tom Chorvatsku, kde se stalo něco, co jsem popsal na Blogu, co mám na Bloggeru od Googkle, kde má blog i ten Robinhelp.

Tam se nezmiňuji o tom, že je to někdo z vesmíru. To si nechávám sem. Albedor má fórum na Internetu, kde to mám, ale došělo tam k poruše, a tak tam něco chy\bí.

Organizace VATRADIS si právě zased mzavolala pomoc a ta přišla. Jistě možná někteří z Vás vědí, že Albedor není jenom planeta, nebo soustava, ale že je to obrovská galaktická federace. Vzhledem k astronomii a toho, kde je jaká hvězda to není jednoznačné, že se galaktická federace rozkládá vždy v rámci jedné galaxie, protože loď která přiletěla je konstrukčně jiná, než všechny dosavadní lodě Albedořanů. Ty obvykle připomínají lodě ze Star Wars, nebo ze Star Treku, nevyjímaje koule, talíře, nebo trojúhelníky. Ze začátku to také byly stříbrné létající doutníky.

Tato loď vypadá jako válec, kolrem kterího se otáčí ve svislé poloze kruh s loukotšěmi. Ten se otáčší okolo válce. Dále následuje dlouhý hranatý kvádr na který je vzadu jakoby nasazen kruh ze kterého vycházejí čtyři lopatky díky čemuž je vzadu kříž. Na tom jsou motory. Celé je to obrovské. Vešly by se tam minimálně 4 fotbalové stadiony a na výšku by se tam vešla socha svobody i s podstavcem. Na té lodi jsem myslím nebyl, ale biděl jsem jí na videu v rámci prezentace toho, co nám ta loď přivezla. Zajímavé je, že lidé, se kterými jstem se setkal a o kterým mi bylo řečeno že přiůletěli tou lodí, že jde o pomoc z galaxie, která je známá jako galaxie Větrník. I tam sahá albedorská federace a asi ne jen ve smyslu příchodu tamních domorodců, ale i lidí, ktečří tam kdysi přišli z Albedoru.

Nejvíce mne totiž zaujala jedna žena, která tou lodí přiletěla. Zaujala mne ani ne tím, že byla asi kolem 2 m vysoká, ale tím, že vypadala jako ta herečka, nebo postava ze seriálu Comeback, která se jmrenuje Simona. Ta hetrečka co hraje tu Simonu takhle velká nebude, ale tato byla tak vysoká, jak odhaduji a i se tak nějak jmenovala - kapitán Simonba Buxová (má se to číst prý Baxová. Na tu akci přijela keště s několika dalšími dívkami, ale sam,a chtěla osobně zjistit, jak to konkrétně se mnou je.

Některé věci zjistila takovým způsobem, že mi vlastně z celé akce nic jiného neutkvělo v hlavě, takže to nebudu rozebírat. Na rozdíl od jiných zpráv o této akci bych se jen zmínil o naprosto úřasném zážitku na toaletě jedné hospůdky v areálu dění akce, kde mne uspokojila francouzsky. Kdyby nehrozilo že to budou číst osoby mladší 18 let, stálo by to za popwsání. Takto nám jako nějaký detajl musí stačit, že tam nebylo moc místa, takže jsme zabírali díky její dlouhé postavě i vstupní místnůstku s umyvadlem. Dalkší detajl, který by snad ještě nějak šel zveřžejnit je, že i díky její vůni vlasů to netrvalo vůbec dlouho, trakže se tam nikdo nedobýval. S tou Simonou měla ještě společný i hlas a projev. To sem píšu, aby ta intimná chvíle na WC nebyla tak vidět, když nebude na konci odstavce :-). Moc to asi nepomůže, ale opravdu si prskticky zjistila vše o mách zvláštnostech, což už zveřejnit celkem půjde.

Tím mám na mysli, že samozřejmě vedle sexu v jakékoli podobě mi žena může udšlat radost tím, že mě občas vezme na záda. Nejlepší je, púokud je na to dostatečně fyzicky vybavená, což nemusí nutně znamenat, že musí být nutně vyswoká, nebo kulturistka. Občas mne i nějaká pozemská žena drobné postavy dokázala v této věci překvapit, nicméně v tomto případě - dokonalost sama. Na zádech to bylo celkem průměrné, ale patrádní bylo i jak na zto reagovala, když jsem si o to řekl. Napře mi řekla že o tom četla, nebo slyšela, než mne svezla na zádech. Trochu jí vadilo, že jsem jí přiškrtil. Lekl jsem se že se neudrýím. Nicméně řekla něco, cpo nevím jak půjde napsat, ale bylo to něco jako: Když budeš chtít vzít ode mně na koně, Simona udšlá velkýho koně, protože ušěkrtit mně nemusíš. No a bylo to opravdu tak. Šli jhsme někam ven z nějakého stánku, kde jsme se spolu takhle bavili, a jakmile jsmew nebyli pod stříškou, cítil jsem jak mne vtala do obou rukou v pase a vysadila si mne na ramena. Vzala mně po areálu jenom chvilku, protzožer mně stačlo pro tu legraci jen o to, jak na to reaguje i když mi řekla že mne takhle může odnést kamkoli.

Podobné věci byly i s jejími několika kolegyněmi, ale od ní to bylo nejlepší. Pak jsme se vidšli u nás na pracovišti, které jsme na Robinhelp dostali. Pokud bude chtít zjistit, co máím rád v posteli vedle orálního sexu, asi se budu mít na co těšit, protože to určitě bude dokonalé.

Mně by také spousta věcí zajímala. Třeba by mně zajímalo, jak to vypadá na její planetě. Kde tam bydlí, jak vypadá její domáícnost, jaká je tam technika, jaké je tam jídlo a jestli by mi chutnalo. To platí i o pití.

Nevím jak o ostatních, ale už nyní o kapitánu Simoně Buxové vím, že je z planety X-Reze v soustavě Azeran v galaxii Větrník, o proti Albedoru mají ještě o něco propracovanější hiperpohon, takže mohou cestovat až 100krát rycxhleji než světlo. Vde skutečnosti se prý však nejedná o skoky hyperprostordem, ale spíše průnik subprostorem s využíváním červích děr. Oproti hyperpohonu Albedořanů je to méně náročné na energii. Bez doplnění jakékoli formy pohonných hmot k nám přiletěla tato loď řízená touto Simonou nejen ze své planety, ale z nějaké mise v oblastech vesmíru, které jsou na tom ještěhůře než Země. Jednalo se o jakousi vojenskou operaci na planetě zužované věčnou válkou. Po vrdtě domů se dozvěděla o nás, naložila poitřebný materiál, a je tady. Co to je, jsem uvedl výše.

Vše co dělám, vzájemně souvisí

12. září 2012 v 17:50 | R.H. |  Co mne trápí
Jak jsem si včera vyšperkoval profil na YouTube, kam dávám různá vudea, dal jsem tam jako doporučené video malou ukázku toho, jakým zplsobem ny\ní mohu natáčet videa ma prezentaci mojí hudební tvoirby, projektu Robinhelp, nebo čehokoli, o čemž vytvočřím stránku, která jako zdroj videa používá YouTube, ze kterého je na nějaké takové stránce youtubové okno videa. Zmíněné video si lze pustit i zde, a něco si o nšwm řekneme:

Na videu, které je na http://www.youtube.com/watch?feature=player_profilepage&v=toFk8_LpC_M popisuji problém, čím nahrát video. Pokud se jedná o video natočené doma, na kterém o něčem hovořím, použiji webovou kameru počítače, nebo notebooku. Občas jue potřeba natočit něco venku. Všechny mobilní telefony se schopností natáčet video jsou na odchodu. Je pravda, že telefon má hlavně telefonovat, ovšem protože nemám videokameru se zápisem do digitální paměti formou souborů videa, používám telefon.

Jediným telefonem, u kterého se tato schopnost nepokazila, je NOKIA 2330c, protože je to nový telefon. Je to velice základní telefon jenom na volání, psaní a čtení SMS. Umí taky MMS, k čemuž má velice mizerný fotoaparát, natáčející video dost špatným zpolsobem, takže jeho kivalita obrazu je na hranici koukatelnosti. Velmi malá úpaměť nahraje na maximální délku asi 1 minutu a asi 25 sekund jako video pro zprávu MMS oboje v rozlišední 128x96. Tím opravuji namluvené údaje ve videu. Jelikož špatně vidím, chybně jsem to přečetl. Na tomto videu je telefon popsán a je tam na ukázku video, natočené tímto telefonem.

Čemu říkám "miterná kvalita na hranici koukatelnosti"? To je taková klalita videa, kdy není téměř poznat, co na tom videu je. Rozhlédnutí se po mém bytě, které je tím ukázkovým videem, sice umoýňuje rozeznat nábytek, věci na stolew a barvy předmětů, ale u menších předmětů, vzorkůp není poznat nic. Jelikož je obraz promítán tak, aby jeho velikost byla koukatelná, zvětšení obrazu o malém rozlišení v poměru stran 4:3, dochází k tomu že obraz kostičkuje.

Kamarádi radí pořídit si dogotální foťák s natáčením videa se zvukem. Ty jsou moc drahé. Fotoaparát je v prvé řadě fotoaparát, a natáčí-li video, je to jeho vedlejší funkce. Délka videa se dá zísdkat velkou paměťovou kartou, ale průběžné ukládání může způpsobovat zaseknutí obrazu. Mám kamaráda, který takový fotoaparát má a viděl ksem z něj nějaká videa s tpouto chybou. Navíc i jako foťák mám ledpší přístroj já, protože při použití úplné automatiky to neudělá rozmazanou fotku. Tomu kamarádovi se to mázne.

Hodila by se tey videokamera, která místo pásklu nahrává do paměti. Pro mne je taková věc drahá, ale pro některé mí příbuzné ne. Stačí mi, aby to koukatelně natáčelo video, které kabelem přehraju do počítače a po nějakých úpravách dám na YouTube. Mám velice dobrou kameru, která byla asi před 10ti lety dost drahá, ale nahrává na kazety VHS-C. Nahraná videa jsou alespoň na běžné CRT trelevizi velmi kvalitní, ale k publikaci na YouTube to není použitelné. Šlo by si sice sehnat grafickou kartu k počítači s AV konektory, ale taykové karty stojí přes 10 tisíc. Platí to o iPhone 4 a vyšším, ale i 6 tisíc Kč za nějaký mobil s Androidem je moc. Některé VHS-C kazety s rodinnými nahrávkiami, které jsem natočil jsou v nepořádku. K přehrávání na běžném videu mám adaptér, který ale nefunguje úplně dobře. To se projevuje tak, že páska zústává vytažená z kazety a snadno se pomačká.

Video je zaněřeno na pomoc třeba pod mého otce, který by mi tu kameru mohl koupit k Vánocům. Dostačující bude přístroj do 5 OOO. Videa stedjně nemohou být moc dlouhá, i když na YouTube mám dovoleno umisťování videí delších než 15 minut, ale možnost dlouhodobého natáčení je řešitelná možností vbložení karet MicroSD, SD, MemoryStick apod, nebo nastavením videa na nižší rozlišení, nebo menší rozměr obrazu, či nastavením nižšího datového toku. To sníží kvaliotu, ale dsůležité je, aby to bylo pořádně vidět. Můžete pčřispět i když mne neznáte. Stačí poslat minimální částku převoditelnou příkazem k úhradě na účet číslo: 0653-941-123/0800. Děkuji.

K čemu to potřebuji? U projerktu Robinhelp je to na dokumentaci toho, co je třeba aby u mne doma nějaká žena dělala, včetně péče o mojí matku. Pokud sledujete tento projekt j\ko člen ve skupině Robinhelp.cz na Facebooku, hodně takových videí je tam natočených mobilem, když to ještě fungovalo. Až bych nějakou ženskou měl, natáčel bych videa o tom jak se stará a dělal tak na tento projekt reklamu, kterou si sám natočím, sestříhám, přidám hudbu, titulky a ewfekty, a dám na YouTube. Na Facebooku, Google+ a rlzně budou kromě videí také fotky a články. Nedělám to pro sebe, ale pro každého v mé situaci.

U hudebních videoklipů na mou hudbu je nuda dělkat jenom tzv. Sloideshow. To jsou fotky, lkteré se různě střídají a k tomu je hudba. Video jak hraji na své nástroje, je zajímavé jen pro někoho. Pravý hudební videoklip je sled krátkých rychlých záběrů, kde se vyhodí zvuk. Ten nahradí nějaká moje skladba. Video se může zrychlit, nebo upravit tak, aby seděšlo na hudbu. S tím si pohraju na PC. Navíc úplně ty nejnovější skladby už ani nehraju, takže není co vidět.

Článek se jmenuje "Vše co dělám, vzájemně souvisí". Znamená to, že i na hledání si ženské, třeba projektem Robinhelp, souvisí s hudbou tak, že moje nynější technické možnosti mi v domíácích podmínkách umožňují ze serbe udělat slavného profesionálního hudebníka, jako je třeba Jean Michel Jarre, mám-li vše potřebné a čas si vyhrát s nějakou svojí melodií v programu Renoise 2.8, zvukem v programu SoundForge, videem v programu Pinacle VideoSpin, nebo Windows MovieMaker, z grafikou sde vyblbnout v Malování, Zoner PhotoStudiu a pak dělat weby ve FrontPage, Wordu, nebo v nějakém redakčním systému, pokude se ta stránka má chovat profesionálně třeba tak, že bude k dispozici formulář na komentáře k obsahu, objednávkový, či rezervační formulář, který návštěvník webu vyplní a na trozdíl od napsání takové stránky v HTML kódu to bude opravdu fungovfat, což se projeví tak, že to tomu člofvěku velmi zdvořile poděkuje a mně to přijde mailem na naprfogramovanou adresu.

Dokonalé to není díky špatnému zraku. Když se pokazí myš, něco nesedí jak má a pak je ve filmu porucha, chyba v hudbě a překlepy v psaných textech. Ovčas bývám vyrušován a nemohu se soustředit. SWpousta věcí, které mám včetně věcí které bych mohl na něco použít, vypadá na první pohled zbytečně. Zbytečné to ale není, i když se někdy člofvěk splete a nějaký krám se někde válí, zabírá místo a práší se na něj. Prodat to už nejde a vyhodit je to škoda, kór když to ještě funguje.

Kdyby šlo jenom o mne, tak by šlo u hledání si partnerky použít běžné způsoby a slevit ze svých nároků, ale později bych toho mohl litovat. Je tedy pro mne jednoduší se pořád v něčem vrtat, na co nemám dobré ruce a oči, tak s nějakým kamarádem, kupovat drahé krámy a když to vyjde, mít z toho ještě větší radost, pomůže-li to i dalším lidem.