Červenec 2012

Dosahuje moje hudba té úrovně jako u mých přátel?

20. července 2012 v 15:54 | R.H. |  Hudba
Na blogu stránek o mojí hudební tvorbě se dpčtermer. že začátkem Března roku 2012 došlo k velké události. Všiml si mne jako hudebníka člověk, který mi začal učit skládat hudbu v programu Renoise ve verzi 2.8. Vásdledky si můžete poslechnout na http://soundcloud.com/robin-hronek. Z 2 měsíce jsem tren program zvládl dfost slušně na tolik, že je už teď možné slyšet něco z toho, co dšlám s lidmi jako je Marie Smaulová, Marcela Lenorová, Magda R apod, najdu-li co nejpodobnější zvuky ve VSTI pluginech (virtuálních softwarových symtetizátorech) těm u uvedených lidí. Dají se i udšlat, ale to já neumím. Jednodušší je najít další VSTI.

Asitak před dvěma dny, jsem si navíác pořídil další klíávesový nástroj, kterým je KORG K25, což je USB MIDI Controler. Jde o malé piánko, které se připojí k počítači USB Kabelem a ba počítači pak sgtačí spustit nějaký program na skládání hudby. Jsou-li naimnstalovány ovladače, uvedené zařízení stačí vybrat z nabídky MIDI zařízení a vybrat nějaký nástroj ze samplů nebo z VSTI. Hrajetze pak na počítač jako na jakýkoli klávbesový nástroj. Program na skládání hudby Vám umožní dskladnu zapsat do not, nebo do tabulek či paternů (podle toho, jesatli používáte Cakewalk, Cubase, FL-Studio, nebo Renoise, případně Reason).

Otázku, kterou si klademe v tomto článku ale je, zda-li dosahuji úrovně jako u svbých přátel z Albedoru i doma. Je tomu tak? I kdeyž by asi bylo jednodušší se zeptat spúíše jestli dociluji vysněné úrovně v provedení své hudební tvorby, dá se v obou případech říci že ano. Také si mne konečně více lidí všímá. Velolepé koncerty typu Světlo a zvuk a oficiální vydávání desek asi nějspíš hrozit nebude, porotože hudební tzh je přesycen blbostma a jelikož jde v hudebním průmyslu o velké peníze, nikoho nového mezi sebe slavní uměloci nepustí. Tu mám u svých albedorských přátel, kde už totiž peníze neexistují.

Mimo tuto komunitu mohu být populární mezi svými přáteli, kteří si mojí hudbu stáhnou z internetu, poslečchnou na SoundCloudu, nebo odše mne dostanou nějaké vypálené CDčko. Takovými přáteli a lidmi myslím kohokoli na svbětě, své příbuzné a známé z hospody, pokud by je to zajímalo.

Pokud si s tím opravdu vyhraju a dám si záležet, i domácí tvotrba je téíměř profesionální. Jdeš o to se ještě nauřit vychytávat detajly jako je poměr hlasitosti nástrojl, saby něco nebylo přeřvané něčím jinýám, vyladění equalizéru a používání mixážního editoru. Zatím spoléhám na to, že jsou již připravené nástroje v rámci jednoho, nebo více VSTI stejně hlasité, a tudíž se nestane, že by něco v něčem zaniklo. Bohužel se to ale satane, když se konbinuješ zbuk z VSTI s obsahem starých klasických symtetizátorů a nějakých zvuká z VSTI s novými nástroji. Staslo se mi to třeba u sborů z KORG M1 z balíku VSTI s Názvem "U-he KORG" a většiny nástrojů z něčeho nového, jako třeba z VSTI ReFx NEXUS verze 2.20, či Sylent 1.

U svých přátel je to jednoduché hako u profesionálních hudebníků, kde máme různé klávesové nástroje fyzické a kfdyž je něco slabého, tak se daný vstup mixážního pultu jednoduše zesílí, nebéo se to, co mic žve zeslabí posunutím šoupátka. Nebo po,ůže ubrat bysy aby to nechrsptilo.

Na počítači sai s tíám musím zkusit pohrát, protože moc nerozumím tomu, jak mi to vysvětluje ten člověk, který m,ne to učí. On třeba říká, že je nědco přeřvaného protože to má hodnotu 3 db a aby to nebylo přehlučené, má to mít 0, nebo -0.3 db. Logicxky vzato je to na první pohled blbost, pokud je 0 db ticho. Pro mne je deakewko jednodušší vědět a vidět, že když je posuvník dole, je toi stažené. Pokud stopy s ostatními nástroji blikají maximálně zeleně a sem tam problikne žlutá, a jedna stopa bliká i žlutě, je přežvaná. Stačí to myšwí stáhnout, nebo to poladit podle sluchu Pokud si ještě někdo pamatuje, jak se mnahrávalo na starý cívkový magmnetofon, většinou jsme se řídili sluchem, nebo blikáním magického oka, jak kmitaly ručičky v měřáku než byly vynalezeny sloupečkové audiometry.

Jisté jre, že to má aspoň profesionální úroveň v tom, že je to bez přrehmatů, je zto rytmicky správně, pokud něco sprábně odměřím, nebo po nahrání hraním to qantizace posune na správné místo, má to různé efekty a taneční věci nutí člověka tancovat.

Nějaké techno se dá udšělat za 2 odpolečdne a má šťávu.

R.H.

Nedávné události

12. července 2012 v 13:57 | R.H. |  Ze života
Na vzdory zařazení článku do rubriky Ze životsa, začnu trochu tedchnicky ohledně tohoto blogu: Moc sem nepíši, protože se v mém životě neděje nic zajímavého, nehledě na to, že vcelá moje osobnost je zde jižm poředložena formou tohoto blogu. Aby vše bylo úplné, shrnu poslední uudálosti také zdwe:

Nejzajímavější události, které stojí za zmínku by mšěly patřit do rubriky Hudba, protože si mne konečně někdo všiml a posunul mne o kus dál, alespoň co se týká možnosti tém,ěř profesionálního provedení mojí hudební tvorby. Na Blogu o mojí hudební tvorbě na http://rhmusic.blog.cz si můžete přečíst něco o skládání hudby na počítači v programu Renoise 2.8, se kterým se učím pracovat a i když pokládám nšěkteré moderní hudební trendy jako je Techno, Trance, House a Hip-hop za podřadnější, trochu jsem do nich spadl, protože chci oslovit jako hudebník dospívající mládež, nehledš na to že seč třeba Techno dšlá velmi dobře s minimem chyb.

Před dvěma měsíci jsem se i setkal s někým, koho moje hudba zaujala a naučíl jsem se od nšěj s tím Renoisem toho hodně. Takže crelou dobu mimo jiné opět doma skládám a tak můžete časem poznat i věci, které jsem tvořčil se svými přáteli z Alkbedoru. Stačí když si vzpomenu jak to bylo a pokud na to mám zvuky, udšělám to znovu v Renoise 2.8 a sadou různých virtuálních nástrojů, kterým se říká odborně VSTI PluigIny, z nichý hodně používám Nejlepší nástroje od firmy KORG (U-He korg), Leonard Digital Sylent1, Masive a ReFx NEXUS 2.20. O tom více v rubrice na huidbu.

Mimo hudebu pracuji na projektu Robinhelp a mám doma čím dál víc práce s čím dál nemocnější matkou. I táta začíná být nemocný, ale nezažiji s ním nic, co by stálo za napsání do blogu. Jedině snad že by si měl prosadit to, že když mi chce s něčím pomoci, nebo mi dát peníze, aby to prostě udělal aa nenechal sebou vorat svojí manželkou. Ledacos potřebuji i na ten Robinhelp.

Drby o tom, co se dšje u nás v domě, nepokládám za zajímavé, pokud to nenasadím na Robinhelp a nutnost mít vysokou a silnou družku. jke že máíme nový zámek od domovních dveří, ke kterému jsou drahé klíče. Někteří lidé, co máme za sousedy tu v době rozdávání klíčů nebyli a ti zaplatí za jeden klíč 90 Kč. Může nás tak někdo otravovat. Naštěstí jsme vymysleli způsob jak se vymluvit z toho, abychom nemuseli někomu ten klíč půjčit, ovšem žije tu spousta lidí, se kterými se dslušně nedá dohodnout a ani já a ani máma, nemáme dostatečnou kondici nějakého otrapu sprostě vyhodit.

Bohužel jsem pocítil potřebu pěkně urostlé družky i předtím, kdy mně vynadala sousedka že jsem poplyval schody. Je možné že jsem nějaký nepořádek udšělal, ale bylo to od rozbitých vajec a mám někdy smůlu, že mi chytne senná rýma, nebo kýchací alegie, když mám plné ruce. Musel jsem mýt schody a zábradloí, aby to nemudsela dšělat máma.

Vtip je v tom, že tu máme sousedy, kteří dšlají virvál v jednom kuse, v zimě jsou líní vyvenčit psy, kteří tak vykonávají potřebu na chodbě, takže je v domě dsmrádek a musí se dávat pozor, aby se do "toho" nešláplo, nebo je tu soused, který si pouští nahlas tvrdý rock i v noci a vydrýé koncertovat celý víákend v kuse. I v jeho případě mu nikdo nic neříká, aby někoho nezbil. Za mne musí někoho zbít něškdo jiný, protože konkrétně mi vynadala jedna sousedka, která na vše dává pozor, což je dobře, ale i kdyý seč nejedná o žádnou mlátičku, je to hodně ostrá babka. Jelikož se mne nikdo nebojí, musím být slušný, nekýchat v domě, nekrkat, neprdět, každého pozdravit a nedšlat nepořádek a nepouštět si nic nahlas. Když se ta sousedka tozeřve. není s ní domluva jiná, než poslechnou a eventuálně po sobě něco uklidit, nebo avby na ní vyjela moje družka, která by jí vynadala do krav, sviní a něčeho, co se nedá napsat a nějakou jí natáhla. S tšmi kdo mají tyx úpsy by si asi neporsadila, těch se nevšímám a nic mi neudšlali, nehledš na to, že jdče o rómské spoluobčany, takže bych nerad aby tento článek vyzněl rasisticky. Podle mne tito lidé bengál dšlat mohou, protože to patřéí l jejich mentalitě.

Já si takových věcí nevšímám, spím až když to jde, protože mi jedna sousedka také pouští u sebe nahlas telefvizi, ale je to starší panní, která možná ba i špatně slyší, takže dávám sousedům, kteří do všeho ryjí příklad v tom, že to nechávám být, i když bych jí také mohl slušně říci, že mne občas tou televizí ručší.

R.H.