Únor 2012

Je Václav Klaus dobrým prezidentem?

7. února 2012 v 12:23 | R.H. |  Ze života
Myslím že na každém webu, novinách, či blogu by neměla chybět politika, i když ppatřím k lidem, pokládajícím politiku za špínu, zejména pokud jde o českou politiku. I tak je ale potřeba někdy přemýšlet o politicew a něco o tom napsat třeba jen proto, aby se zvýčila návštěvnost a čtivost blogu.

Je tedy náš pan prezident Václav Klaus dobrý státník? Já myslím že ano. Může to ale být způsobeno určitou zásadou, podle které můžeme nadávat na každého politika, ale na prezidenta se nadávat nemá i kdyby byl špatný.

V přpadě Václava Klause by se ze začátku jeho politické působnosti dalo najít spoutu věcí, které nebyly úplně dobré pro běžné lidi, ale asi to jinak nešlo. V době jeho prezidentské funkce oceňuji dva dobré činy, ale také jen částečně. Tím prvním činem by\lo odmítnutí přechodu z Českých korun na Euro se zrušením původní měny a tím druhým je snaha o zachování si české národní individuality, ale ne úplně. Podíváme se proč:

Odmítnutí Eura beru stoprocentně, protože Slovensko tu změbu udělalo a mají se tam moc špatně. U nás to také není žádná sláva, ale dá se to přežít. K tomu zachování národní individuality mám určité výhrady v tom, že některé věci z okoilní Evropy bychom přijímat měli. Jinak je to v pořádku protože lezení někomu do zadku nhední dobrá vlastnost.

Místo hovadin, bych věděl o spoustě věcí, které bychom se od Evropy měli naučit, a to hlavně lepší vychování a slušnější jednání se zákazníky i v malých prodejnách. Hodilo by se také rozšířit možnosti placení kartou i v malých obchodech s potravinami. Stalo se mi párkrát, že jsem se pohádal s prodavačkou, když mi nechtěšla dovolit vzít nákup domů i přes slib, že chybějící peníze přinesu. Větnamci mi to dovolují běžně.

Ohkedně tohochování bych měl jinde v Evropě a na světě větší štěstí na řešení osobních problémů formou seznamování se. Nějaké ženě z Evropy a jiných zemí na světě by na rozdíl oid Češky nevadilo, kdybych jí řekl že bych chtěšl aby mi pomáhala starat se o matku po mrtvici. Nejsem sám, kdo by měl větší šanci navázat trochu vážnější a dewlší zbámost se ženou která je co k čemu.

Přílišná národní individualita ČXeské Republiky tedy není úplnšě na místě, protože by nás mohly okolní státy přehlížet, což není možné, protože jsme přímo uprostřed a vždy ser vše převáží přes nás. Doufám že na toto hledisko pan prezident Klaus myslel, když chce zavést tu individualitu. Soukromé problémy občanů jej sice zajímat nemusí, ale i to hraje určitou roli.

Takže zachování Kč zcela ano a národní individualita asi tak napůl.

R.H.