Leden 2012

Hodí se Češi na práci ve službách?

20. ledna 2012 v 14:18 | R.H. |  Zajímavosti
Všude možně se můžeme dočíst nebo doslechnout o tom, že všechny okolní národy jsou sluišnější , než my Češi. Je to naše národní ostuda. Není ani třeba zakláídat nějakou organizaci na po,oc o zdravotně postižené, ale stačí si popovídat s nějakým cizincewm, který navštívil Českou republiku, a zeptali se ho na to, jak se k něšmu chovali prodavači a prodavačky v obchodech, nebo když se chtěl na něco zeptat.

Doipisuji si s jedním člověkěwm, který žije v Kanadě, kam, emigroval v 60tých letech z tehdejšího Československa. Tento vezterinář ve výslužbhě byl u nás na návštěvě a právě zjistil jak je perdonál v obchodech sprostý. Občas se vidíme přes Skype, a před několika dny zen můj známý zjistil že se tato čpatná česká vlastnost dostala do turistických průvodců po světě. P České republice se v nějakém takovém průvodci lze dočíst, že Češi nejsou "Service orienred" (zaměřeni na služby, nebo nemají schopnost poskytovat služby). U něj v Kanadě prý málkem padají před každým zákazníkem na zadek a nejnovšjščí zprávy od něj jsou z jedné jeho dovolené, kde byl na nějaké výletní lodi, na které obsluhovali Filipínci, ktečří byli slušní a ochotní zase až mmoc.

Z jeho návštěvy u nás stojí za zmínku zážitel z jednoho velkého knihkupectví na Václavském náměstí, kde se zeptal sliušně, kde je oddělení filosofie. Jako odpověď záskal dosti naštvané a div ne sprosté zaječení "no taaaam!!!!!". Když chtěl zabalit nějaké pohlednice, prodavačka na něj zařvala "nebalíme!" způsobem že div ho neposlala (s prominutím) do prdele.

Jak tedy chcweme, aby v Čechách něco pořádně fungovalo hlavně v oblasti služeb? Těžko. Ve snaze rozjet projekt Robinhelp, kterým kdyby se mi podařilo si naqjít družku, tak by z toho šla udělat organizace na pomoc lidem jako jsem já. Na webu projektu je na to sekce o tom, jak to jde všude jinde na světě, protože tam jsou nejen prodavačky a prodavači v obchodech a lidé ve službách, ale všichni lidé jinak vychovaní a jsou service oriented.

Není to národní ostuda?

R.H.

Přátelé v rámci mé cesty za lepčším životem nezahálí

4. ledna 2012 v 18:06 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
Protože se mi pořád nedaří si najít družku která by mi pomáhala s mámou, na rozdíl od mých přátel, které možná znáte i Vy, mí přátelé z Albedoru nezahálí. Představte si, že jejich organizace BATRADIS má veřejnou webovou prezentaci. Je na adrese https://sites.google.com/site/batradis/

Projekt Robinhelp má také stránku, kterou asi ještě neznáte, a ta je na https://sites.google.com/site/robinhelprobinhronek/.

To, co se nedozvíte nikde jinde, než zde, je taková vytíženost systému, že aby mohla ta organizace dělat i jiné věci, pomohla těm mým přátelům si na péči o mne udšělat vlastní projektový server. Dali tomu název Robinhelp a přesunuýla se tam pracovní skupina, prezentace ve vnitřní síti a úůožiště dat pro sdílení souborů. Z ntoho si mají vzízt mí pozemští přátelé příklad. Podíváme se jak to funguje:

Vlastní server je jakýsi NAS (jakási skříň s několika pevnými dosky, které jsou sdílené v síti). Hlavní terminál běží v systému ARAX a slouží k plnění složitých úkolů , na které je třeba vyšší forma umělé inteligence, a k urychlení vývoje síťových aplikací, které z části umí ARAX sám vygenerovat a tak se mí přátelé nemusí nihjak zvlášť zabývat jejich psaním přámo v kódu.

Terminál hlavního administrátora je obslužný počítač serveru, který běží v operačním systému LINUX. Konkrétně věží v Ubuntu 10.07 server. Slouží ke dsprávě služeb, uiživatelských účtů, webhostingu člkenů týmu a správě aplikací. Drží systém složek sdílených dat a podporu webových stránek a nástrojů pro vývoj webu a stará se o podfporu síťových aplikací na webu.

Pro interakci s okolní pracovní sítí a podporu propojkení aplikací slouží administrátordský obslužný terminál serveru pro správu serveru vyššího řádu, který běží v systému Unix.

A konečně tu máme administrátorský terminál pro správu kamcelářské spolupráce, běžící v systému Windows Server 2010, který slouží ke správě podpory chodu webu a webových aplikací pro stránky členů týmu a hlavního webu, které jsou založeny na technologiích pro vývoj webu od společnosti Microsoft. Na některé věci je to nejrychlejší způlsob. Ne každý je odborník, takže naúř. taková Marie Smaulová umí ledacos v programech, tvořících sadu Microsoft OFFICE, tak to v tom udělá a Windowsový server se postará o to, aby to fungovalo celému týmu a to jak po místní síti, tak kdekoli.

Tato skupina mých přátel tak nebude zatěžovat mými soukromými problémy celou síť české pobočky organizace BATRADIS, protože tam na to mají server, kde si mohou dšělat co chtějí. Napodobit se mi to ale asi nepovede, i když by mne to zajímalo. To by byl virtuální server, u čehož vím jen zhruba jak nato.

Ponovortoční zamyšlení

4. ledna 2012 v 17:21 | R.H. |  Ze života
Vážení přátelé,

Míme tady nový rok, který bude doufám lrepší než ten minulý, nebo alespoň stejný. Ke konci roku nastaly těžké časy, které bohužel pokračují, ale zatím jsem vše ustál salrespoň tak, abych Vám mohl i letos předvádět vše co umín ohledně hudby a v plánu mám toho vívce i ohledně počítačů a informačních technologií.

Spouta věcí se mi stále nedaří. V oblasti soukjromého života by se sice našly nějaké ženy z nichž by se s jednou z nich dala vytvořit vážnější známost, ale vzhledem k mé situaci se to nedaří. I když bude moje matka ještě o něco starší a nemocnější, mělo by se to podařit už proto žem se o ní přrestávám zvládat starat sám a dít ji fdo ústavu je moc drashé. Snad se to letos povede.

V oblastech, které spolehlivě fungují iurčitým způsobem, nebo si na ně lze našetřit nějaké peníze, se mi docela dažilo. Není to také úplně ono, asle dalo se to ustát.

A co Vy? jak se Vám dařilo v minulém Roce a co byste chtěli dokázat v tom letošním? Napište. Děkuji

P,F. 2012