Musí být nová budova Národní knihovny ošklivá?

22. listopadu 2009 v 15:34 | R.H. |  Zajímavosti
Jiste všichni víme jaké jsou potíže okolo stavby novbé moderní buýdovy Národní knihovny v Praze. Je to způsobeno tím že návrh včetně modelu již existuje a stačí tu budovu jen postavit. Autor projektu a designu - pan Kaplický již bohužel nežije a patřím k lidem kteří se obávají že tzv. Kaplického Chobotnice bude na jeho památku postavena.

Proč musí být postaveno nšco tak odporného? Moderní a výstřední architektura nemusí lidi šokovat svojí ohyzdností, ale dá se to udělat i hezky. škoda že nejsem architekt, ale mám takový nápad jak tu knihovnu udělat moderně, výstředně ale ne ošklivě.

Místo zeleného osminohého huňaru z nosu bych navrhoval obrovskou kovově stříbřitou kouli, která by měla na sobě z reflektorů udělané rovnoběžky a poledníky. Svítit by to mohlo nejlépe synalým nodrofialovým světlem, takže by z toho byl jakýsi stylizovaný globus. Tšěmi světly by to vlastně bylo obloženo celé protože by se tam dalo zařízení, přepínající jednotlivé sloupce světel tak, aby se ta zeměkoule jakoby točila.

Ve dne by to nesvítilo a vnoci by to vypadalo jako že se na Letné točí globus. Nyslím že by to vypadalo mnoherm lépe než ta chobotnice. Pro nějkého architekta to jistě nebude problém narýsovat a pak udělat model, no a pak se můžeme pustit do stavby.

Ten zelený hnus je naštěstí jen kryt, takže vnitřek bychom měli.

Není to dobrý nápad?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama