Mí přátelé se o mne asi musí postarat sami

7. listopadu 2009 v 18:12 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
Špatné uspořádání používání moderní techniky a nedostatečná automatizace způsobují, že jsou lidé unavení z práce včetně žen. Díky t=to smutné skutečnosti sde mí přátelé z Albedoru rozhodli založit speciální tým lidí, kteří by se o mne starali. řeknete si: Notak sláva, konečně nám dá Robin Hronek pokoj. Kdepak, naopak se důkladně podíváme na vznik nové skupiny a předvedeme si organizovanou péči o kamaráda:

Všechny projekty na pomoc mé osobě začaly stejně. Buďto jsem si já řekl o pomoc, nebo někdo, jehož schopnosti a vědomosti nestačí na řešení problému. V tomto případě cšak nejde o žádost Vás o pomoc v pravém slova smyslu, ale o to, co oni vymysleli. Začneme doma u Marie Smaulové, která bydlí s mým synem a vzhledem k tomu že je tady těchto lidí málo, bydlí tam ještě navíc jedna její kamarádka. Když nám nefungovala ani žádost o pomoc Svědků Jehovových, usšdla Marie k počítači a asi předevčírem si v pracovní skupině zaregistrovala novou skupinu Robinhelp. U ní doma ale nastal problém s připojením jak k pracovní síti, tak k Internetu, takže se vše zdrželo návštěvou tecvhnika, který holkám pomohl rozchodit domácí síť s bezdrátovým přčipojením pro notebooky.

Sotva za technikem zapadly dveře, naskákaly do skupiny počítače ostatních kamarádek Marie Smaulové až to neutáhla síť. Sdílerné dokumenty šlo špatně vzájemně stahovat a nešlo se připojit ke složce sakupiny, kam se uloží sdílené soubory ke spolupráci v případě že nšjsou všechny počítače zapnuty a připojeny k síti. Už to ale funguje. Zkolaboval totiž server, na které ta skupina Robinhelp běží.

Jak to bude fungovat? Do vbětšiny bytů kde bydlí mí přátelé se přistěhuje ještě třetí osoba. Ta bude mít za úkol sedět doma a nechat se živit dvěma spolubydlícími, kteří chodí do práceč a skládají se vzájemně na placení všech poplatků včetně jídla, oblečení a provozu domácnosti. Ta nicnedělající osoba bude čekat na telefon, když jí někdo zavolá že mi má jít s něčím pomoci. Ne vždy to je možné zařídit a tak se postupuje jako u ostatních projuektů. Znamená to že probíhají porady po síti a vzájemně se vyměňují dokumenty, zvukové nahrávky a videa. Dalšími materiály jsou fotky.

Nás na tom může z technického hlediska zajímat asi to, jak se obejít bez speciálního programového vybavení pro práci v podnikové pracovní síti a pracovat na Internetu nebo v domácí místní síti. Bohužel musíme použít více různých programů. Může se totiž přihodit že by přece jen byla nějaká žena z Českjé republiky která by se o mne chtěla starat jako partnerka, ovšem na rozdíl od práci v intranetu nějaké komunity to bude trochu dražší a složitější. Elektronická pošta se dá zvládnout v Outlooku, nebo na webu. Bohužel kromě ICQ přestaly fungovat internetové SMS-Brány kde šlo posílat SMSky zdarma ale platil to příjemce. Podobně jako se dobíjí kredit u předplacených karet pro mobilní telefony, lze formou příkazu k úhradě zapúlatit kredit na službu Sms.sluzba.cz společnosti Axima s.r.o.

Pohodlně tak lze rychle a snadno zařizovat nutnou pomoc v momentě kdy sami nemáme čas. Psaní SMSky na telefonu může být někdy zdlouhavé a když voláme, kamarádka to nezvedá. Pro registraci bez počítače z rozhodnutí nějaké kolegyně, si lzer zdarma na webu uvedené služby zřídfit tzv. SMS-Action, ke které ani nepotřebujeme žídný skript vykonávající nějakou činnost, ale stačí pouze napsat zprávu, která má přijít jako odpověď na speciální SMS, jejíž text a číslo zveřejníme jako inzerát či reklamu. Zpráva vyzve odesilatele té speciální SMS k uvedení jména v odpovědi. Šlo by to i automaticky, ale to je už programátorská záležitost.

Moji přátelé to tak mají a to v jedné aplikaci, která má eqivalent pro mobilní telefony jako JAVA-Aplikace, nebo aplikace pro Symbian. Je-li mobilní telefon opravdu moderní, funguje vše zadarmo.

Z hlediska organizačního jde o kancelářskou práci jedné nebo několika osob u počítače nebo notebooku a ostatních v terénu s mobilem či PDA nebo notebookem. K navigaci se doporučuje není-li k dispozici GPS navigace na PC jak ve stolní tak přenosné podobě např GoogleMaps - http://maps.google.com/

Mobilní operátoři nabízejí službu hledání na mapěš na svém WAPu nebo pomocí speciálních aplikací. Užitečné také je sdílení kalendáře. I tato skupina obsahuje sdílení poznámek v kaslendáři, díkyx kterým počítač nebo telefon upozorné majitele na důležité schůzky, jednání a úkoly. Všichni tak vědí co kdo dělá a mohou tak naplánovat další akci v momentě kdy má dotyčná osoba vcolno, a je tak upozorněna na nějaký úkol. Kdysi se mí přátelé z Albedoru zdržovali tímže se ptsli svých kolegů, kdy mají čas a domlouvali se na něčem podle toho. Takhle se každý podívá na sdílený kalendář a vidí harmonogram činnosti svého kolegy.

V případě skupiny Robinhelp jde výhradně o dívky, kterých je zde z Albedoru většina. Co by to znamenalo pro nás jako příklad organizované spolkupráce? Pokud mám zde na Zemi nějaké přátele a pžíbuzné, kdy u přátel může jít třeba o známé z hospody, mohou takto vzájemně spolupracovat mají-li patřičné vybavení. Stačí jim k tomu se obrátit na své příbuzné či členy rodiny a vyznají-li se v mobilech a počítačích, tak se propojit.

Ono jde totiž o to že kdyby si mí přátelé museli vystačit sami, nebudou mít doma soukromí a jejich byty budou připomínat jakousi vojenskou ubikaci. Pokud bydlíte v panewláku, tak jistě víte že máted malé místnosti a aby se šetřilo místem, spí se ve větším počtu na tzv. Palandě, nebo se děljí ttakové nábytkové sestavy že máte dole pracovní stůl na počítač, který je spolu s kancwelářskou židlí zastřešen postelí.Velmi se posvědčilo využití modemů na Internet s více zásuvkami pro připojení počítače kamelem Ethernet přes rozhraní LAN s možností dalšího připojení pomocí berzdrátového připojení WiFi. Stejnou technologii používá i pracovní síť šlo-li zkonbinovat dvoje připojení.

Naštěstí se nové uspořádfání ubytování provádí tak, aby byly u sebe buďto kamarádky, nebo členky týmu jednoho projektu.

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama