Legrace ohledně psaní na stroji

30. října 2009 v 17:49 | R.H. |  Pro zasmání
V životě je spousta legrace i tam, kde byste jí nehledali. Jednbím takovým místem je kancelář nebo prostě jakákoli situace kdy člověk potřebuje něco napsat na stroji. Dnes kdy už spíše píšeme na počítači, kde můžeme snadno opravit překlep, nikdo nepozná že děláme chyby. I tak se stává že někde nějaký ten překlep je, protože ho přehlédneme, nebo spěcháme. MNně se to takjé stává, že nějakou chybu přehlédnbu díky špatnému zraku a když do toho dlouho koukámn přehlédnu to i když si udělám velká písmena.

Proč je to v rubrice s věcmi pro zasmání? |S chybami na stroji totiž bývá někdy legrace. Vznikají často legrační slova, ktereá občas nejsou ani česká, nebo vedou ke vzniku vtipných situací. Takové mohou nastat při výuzce psaní na stroji. V takové podobné situaci byla moje bývalká manželka když byla ve škole v kurzu psaní na stroji podle prstokladu. Aby nebylo možné zrakem kontrolovat co dělají ruce, byly psací stroje opastřeny upraveným krytem tak že byla zakryta klávesnice. Tehdy měli psát slova: Stát, dostal, dostatek, ale nějak se mé ženě nedařiulo pod krytem dosáhnout na T, tak ta slova psala s R místo T. Učitelka se divila jaké výrazy tak píše takové jemné děvče.

Totální deformace, nebo psaní nemožných slov při psaní podle prstokladu vzniká hlavně u nevidomých a slabozrakých, kteří jsou přesvědčeni že píší správně. Když jsem studoval telefonní předpisy, měli jsme taskového učitele, který nám psal texty na počítači a byl přesvědčen že je to bez chyb že to vytiskl. Sice to bylo tištěno velkými písmeny, ale občas tam byly divná slova.

Na příkjlad místo "...telefoního přístroje" tam bylo v nějakém tom textu "...telefonního úřestropě".

No, - jako taková legrační úvaha o psaní na stroji to stačí.


R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama