Říjen 2009

Legrace ohledně psaní na stroji

30. října 2009 v 17:49 | R.H. |  Pro zasmání
V životě je spousta legrace i tam, kde byste jí nehledali. Jednbím takovým místem je kancelář nebo prostě jakákoli situace kdy člověk potřebuje něco napsat na stroji. Dnes kdy už spíše píšeme na počítači, kde můžeme snadno opravit překlep, nikdo nepozná že děláme chyby. I tak se stává že někde nějaký ten překlep je, protože ho přehlédneme, nebo spěcháme. MNně se to takjé stává, že nějakou chybu přehlédnbu díky špatnému zraku a když do toho dlouho koukámn přehlédnu to i když si udělám velká písmena.

Proč je to v rubrice s věcmi pro zasmání? |S chybami na stroji totiž bývá někdy legrace. Vznikají často legrační slova, ktereá občas nejsou ani česká, nebo vedou ke vzniku vtipných situací. Takové mohou nastat při výuzce psaní na stroji. V takové podobné situaci byla moje bývalká manželka když byla ve škole v kurzu psaní na stroji podle prstokladu. Aby nebylo možné zrakem kontrolovat co dělají ruce, byly psací stroje opastřeny upraveným krytem tak že byla zakryta klávesnice. Tehdy měli psát slova: Stát, dostal, dostatek, ale nějak se mé ženě nedařiulo pod krytem dosáhnout na T, tak ta slova psala s R místo T. Učitelka se divila jaké výrazy tak píše takové jemné děvče.

Totální deformace, nebo psaní nemožných slov při psaní podle prstokladu vzniká hlavně u nevidomých a slabozrakých, kteří jsou přesvědčeni že píší správně. Když jsem studoval telefonní předpisy, měli jsme taskového učitele, který nám psal texty na počítači a byl přesvědčen že je to bez chyb že to vytiskl. Sice to bylo tištěno velkými písmeny, ale občas tam byly divná slova.

Na příkjlad místo "...telefoního přístroje" tam bylo v nějakém tom textu "...telefonního úřestropě".

No, - jako taková legrační úvaha o psaní na stroji to stačí.


R.H.

VAMPIRIUM 2009 Praha Čestlice 31.10.2009

25. října 2009 v 17:09 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
Oslavy dokončení inovace základen návštěvníků z Albedoru koncertem Marie Smaulové u Horoušánek zdaleka neskončily. Po velké show kde si přišli na své hlavně milovníci diska a techna, bude se rámusit ještě jednou. Tentokrát to bude na louce u Čestlic nedaleko Prahy, kde potěšíme hlavně milovníky a vyznavače tvrdého rocku a heavy metalu. Tento poslední řijnový večer oslavíme nejen dokočení inovace základern ještě jednou kalbou, ale shodou náhod se takto dá oslavit i Halloween. Tato informace překvapí všechny nadatele v oblasti UFO a setkání s mimozemšťany hlavně tím, že i ve vesmíru umí jiné inteligentní bytosti hrát parádní tvrdý rock a heavy metal.

31. Řijna ve 20 hodin začne koncert skupiny Zombies, který je spojen s křestem nejnovějšího CD s názvem Vampirium. Bát se začneme již po setmnění díky takto zvolenému datu. Zpěvačka a hráčka na sólovou elektrickou kytaru - Terry Rodsens patří mezi mé kamarádky z Albedoru. Zajímavá je tím že stejně jako celá skupina Zombies nepochází z planety Albedor, ale z planety Heimor v soustavě Tasador, kde je Heimor stejně jako Země třetí oběžnicí. Z Heimoru je i původní sestava skupiny avšak my Terry uvidíme s jinou sestavou pod názvem Zombies ale ostatní hudebníci budou jiní moji kamarádi, kteří jsou schopni hrát tvrdou rockovou a metalovou hudbu a se kterými byla deska Vampirium spolu s někodlika předchozími, natočena.

K čemu lze hudbu skupiny Zombies Přirovnat? Pro lepší přredstavu si pomůžeme několika slavnými jmény či názvy známých pozemských rockových kapewl a hudebníků, abyste měli konkrétní představu o stylu hudební tvorby Terry Rodesensové a jejích spoluhráčů: Jedná se o téměř alchimistickou kombinaci hudebního stylu skupiny Deep Purple, irského rockového a bluesového kytaristy Gary Morea u jeho alb jakými byly desky After the War, Wictims of the future a Wild frontier. Další hudebník ke kterému to jde přirovnat je Ungwie J. Malmsteen - konkrétně album Trilogia. Tím se rozumí dumkové ladění jinak rychlých a tvrdých skladeb.

Akce by měla trvat asi tak do 22 hodin aby nedocházelo k rušení nočního klidu. Tyto informace jsou citované ze článků v pracovní síti stejně jako informace o prodeji vstupenek, jejichž cena se pohybuje od 60 do 200 Kč. Pokud nebudete vyloženě pozváni, nebo nepatříte mezi lidi pracující pro Albedořany, nic neuvidíte a neuslyšíte stejně jako u Koncertu Marie Smaulové.

Na Facebooku o tom můžete diskutovat ve skupoině Albedor CZ nebo sem napsat komentář.

Děkuji

R.H:

Proč je tolik sexuálních deviantů, nebo-li Úchylů?

18. října 2009 v 22:52 | R.H. |  Zajímavosti
Je tomu už dost dávno, co jsem si tak před usnutím přemýšlel o všem možném i nemožném, - jak se říká "přemítání o nesmrtelnosti brouka" . tak mne napadlo se zamyslet nad tím, proč máme tolik úchyláků a co některé z nich k tomu vedlo. V první řadě si ale musíme určit, koho považovat za sexuálního devianta, čili česky "úchyla", a koho ne. Dosud se tím nikdo nezabýval, protrože nikomu nehrozí nebezpečí že by se stal tím úchylákem.

Slovo úchyl je odvozeno ze slovesa uchýliti se, čili použít nouzové řešení nějakého problému. V našem případě sexuálního, kde stačí nebýt schopen si sehnat partnerku obvyklím způsobem a vůbec komunikovat s lidmi.

Latinsky se to řekne Deviace. Via = cesta, předpona "de" obrací slovou do záporu.

Tato úvaha zde nerozebírá tento problém z hlediska linvistického rozboru nějakého slova, ale rozebírá myšlenkovou operaci, vedoucí k tomu, že daný muž který nenachází pochopení ve smyslu navázání zbímosti s cílem sexu, nejlépe však dlouhodobé známosti a úplně nejlépe manželství, hledá pochopení jinde.

Oprtavdovými sexuálními devianti jsou lidé, kde je nepřirozený výběr partnera nebo partnerky dán automaticky vlivem vývojové poruchy mozku, či jiné duševní poruchy, případně traumatické události. Z takových společnost dokáže tolerovat akorát homosexuály, ovšem i tam se najdou lidé kteří to netolerují. Vše ostatní tolerováno není a ani není cílem této úvshyx vše tolerovat. jde o takovou zajímavost s nápadem, jak některé deviace léčit bez použití léků a kastrace.

Někteří lidé (zejména miži) se mohou stát úchyláky úmyslně. Jednoho takového člověka znám. To byl chlápek, který se rozvedl a platil velké alimenty. Sám být nechtěl ale se ženou si nic nechtěl začínat, aby ho zase neobrala o všechno. Tak si našel přítele a stal se umělým gayem. To známená že nebyl homosexuál, ale řenskou nechtěl ale sám být taky nechtěl.

Ostatní sexuální deviace se uměle nedají provozovat (vyřešit partnerdství jinak i když úchyl nejsem) formou delší známosti kromě dání se ke gayům, u žen dát se k lezbám, maximálně by šlo se dát ke gerontofilům ( mít o dost starší partnerku), ale v určitých mezích. Jinak u mužů jde ledacos i na chvíli. Z prasárny zejména po požití většího množství alkoholu, ale zase ne moc, jde ledacos.

Proč se tím zabývám? Může mi to hrozit. Se ženami v mé běkové kategorii si moc nerozumím, ale abych byl gerontofil, to se mi nechce. Stará baba může být často dost odporná. Mladší raději ne, abych se nedostal do vězení. Děti mne naštěstí nepřitahují, ale už ve čtrbácti letech může být žena biologicky dospělá. Od toho raději dál.

U lidí jako jsem já, to chce prostě víc času na pořádné popovídání si třeba zatím po Internetu, pak v romantické hospůdce u sklenky vína, piva nebo u kávy či něčeho jiného dobrého a nakonec doma. V dnešní době není čas na nic. Každý se musí uživit a tak si k tomu i starší žena (asi tak 35-55) nemá kdy sednout k PC, nehledě nato že s tím třeba ani neumí zacházet, používat třeba Badoo
jako seznamku kde jsem a pokud jí tam oslovím, věnovat se tomu. Stačí být online, když tam jsem online já. Pokud jí zdržuje psaní protože neumí psát rychle. Szačí psát krátké zprávy. To platí hlavně pro ženy v mé věkové kategorii, které nějak s PC umí, ale mají toho dost z práce, nebo prostě nekomunikují.

Moje řešení může být takové že jsem ochoten si nějakou ženu která se mi líbí vybavit technickým zařízením bohužel na své náklady, aby mohla využít třeba k chatu na netu cestu z práce pomocí mobilu s Internetem, nejlépe Notebooku. Aby to bylo zadarmo, nejvíce nyní studuji technologii WiFi a jsem ochoten poradit kde je nejbližší nezabezpečená síť.. Přitom takový telefon nebo Notebook není už nic nedostupného. S mobilem co mají WiFi je to cenově horší, ale dnes jsou moderní malé notebooky - tzv Netbooky (EEE-PC). To si může každá dovolit i s minimálním platem. Umí to vše, co je k tomu potřeba. S ostatním poradím.

U jiných lidí to bude platit podobně a i bez počítačů. Jde o to vše probrat a důkladně se poznat. V mém případě je i existence tohoto blogu takovým nástrojem na to, aby si každý o mne vše přečetl. Máte tak před sebou celou mojí osobnost. Tam kde chci efektnost prezentace něčeho co potřebuji zvýraznit vlastním designem, vyrobím web. Jinak stačí blog. Také nemám čas na tvorbu webu, takže se u blogu mohu soustředit více na to, co chci lidem říci. O design se nestarám. Nějaký pškný si vyberu.

Tím probráním všeho možného se dá předejít právě tomu, aby se nějaký můž úmyslně stal úcxhylákem jen prorto, že má se ženami ve své věkové kategorii špatné zkušenost, nebo se nemůže seznamovat, případně mu špatně (myšleno v jeho neprospěch) vyšel rozvod apod. Všechno se dá vyřešit, kdyby se lidi uměli lépe domluvit.

Součástí tohoto blogu je i celá jedna rubrika o lidech, které pro jistoru budeme pokládat za vzor společnosti lidí, kteří se právě umí domluvit a i když se jedná o osobní problém jednotlivce, umí jej dokonce organizovaně řešit. Je to rubrika Osobní neobvyklé zkušenosti, ale může Vás napadnout odmátnout tuto pomoc pokud jde o mne, protože si řeknete: Když takové lidi ten Robin Hronek zná, ať se starají oni.

Pokud si tam ale vše opravdu pořádně přečtete, zjistíte že mají o něco modernšjší techniku a že jsou z vesmíru. Síky tomu mne budete mít za blázna, nebo fantastu, nicméně aby to fungovalo i bez nutnosti víry v UFO a možnost návštěvy z jiné planety, poslouží to jako vzor toho, co by pomohlo mně. U jiných to bude něco jiného, co vede i k sexuálně deviantnímu chování, ale pokecáním si s takovým člověkem zjistíte co potřebuje a vyřešíte jeho problém třeba i organizovaně.

Jediný problém je s časem.

R.H.

Googlemaps už umí Prahu

15. října 2009 v 13:56 | R.H. |  Zajímavosti
Asi to už pro Vás není žádnou novinkou, ale jakmile jsem ve zprávách slyšel že lze na Internetu podniknout i virtuální procházku Prahou, ihned jsem to vyzkoušel. Je to pškné. Pokud se mezi Vámi ještě najdou lidé, kteří to ještě nevědí, mapy od Google umožňují nejen hledat na mapě a to jak na klasické, tak fotografické, tak je možné v některých městech světa uvidět některá místa v reálném pohledu jako byste tam byli. Zároveň se tam můžete projít a procházku si doplnit prohlídkou fotek. Nyní je tam i Praha.

Jak mohu podniknout virtuální procházku po městě které by mne zajímalo? Snadno:

Stačí také napsat www,googlemaps.com a ono si to nějak poradí.

2. Zadejte název města. Můžete i normálně česky. Některá miísta jsou ozbačena cedulkou zapíchlou v mapě na které je fotka nějaké stavby.

3. Klikněte na oranžového panáčka a držte stisknuté levé tlačítko myši. Přesunem na mapu jej přetáhnete. Modře vykreslené trasy si můžete projít položením panáčka na mapu.

4. Položením panáčka na mapu v oblasti s modře vyznačenými trasami se ocitnete v hledaném měsatě na ulici.

5 Šipkama chodíte a otáčíte se. Myší se můžete předklánět nebo zaklánět. Nejlepší je to zapnout reálný pohled na celou obrazovku. Odkazy na zajímavá místa vás i v obraze přenesou na dfané místo. Je to výborná věc.

R.H.

Proč nejde všude platit kartou?

14. října 2009 v 16:03 | R.H. |  Co mne trápí
Občas se mi stane, hlavně před tím než dostanu chřipku, že mi zlobí karta, nebo že dostanu špatně nazpět. Prozatímní řešení tohoto problému spočívá v tom, že i pro běžný nákup jako je Mléko, chleba, nějaký ten kus salámu apod., musím koupit v Tescu nebo jiném velkém obchodě. Přitom to není po technické stránce nic složitého a dokonce tu mám jeden vynález pro malé obchodeníky.

Můj vynález se obejde i bez Internetu a stačí na to klidně starší počítač na kterém by šlo aůlespoň trochu použitelně rpozjet Windows XP, aůle stačí klidně WinME, nebo Win2000 a úplně při nejhorším Win95 nebo 98 kvůli MS-OFFICE 2000 či OpenOFFICE.org a tiskárna. OFFICE nebo OpenOFFICE je potřeba kvůli fakturám, na které je nádherná šablona v Excellu 2000. Obchodník si jí, nebo mu to já udělám, vytvoří vlastní fakturu, která je naprosto živá. Stačí tam pak zadat zboží a ceny bez DPH a samo od sebe to vše sečte a udělá cenu s DPH a vypadá to pěkně. Stačí mít účet v bance a uvádět tam na sebe bankovní spojení. Místo hotovosti nebo karty provedu bankovní převod, nebo s fakturou zajdu do banky a dám příkaz k úhradě.

Provoz bankovního kartového terminálu pro karty VISA, MasterCard a Maestro se neobejdou bez poplatků a sám bych to nesvedl. Office rozchodím hravě, ale rotchodit platební terminál je dost vysoká programátorská škola :-(. Nejhorší je totiž udělat to tak aby to chodilo bez poplatků a na ten konkrétní obchod. To je na tom to nejhorší, protože krokovat Assembler je úděsná práce. I8nstalace zařízení by už takový problém nebyl. Bohužel to hasne na tom, že by mi s tím musel někdo šikovný pomoci a majitel daného obchodu by to musel chtít. To obvykle prodavači a majitelé obchodů nechtějí, protože by nemohli šidit zákazníky.

Internet by i tady nebyl k zahození, protože aby tisk k něčemu vypadal, je lepší Inkoustová a nebo laserová tiskárna. Nevýhodou ale je drashý provoz. Barvy se musí vyměnit i když se moc netiskne, protože než bylo potřeba něco vytisknout, stačily vyschnout. Tak jsem Tiskárnu odpojil a mám jí odloženou na skříni. To by si každý obchodník v mém okolí kam chodím nakupovbat musel platit sám. Chystám se sice vyměnit si modem tak aby šlo připojit více počítačů ale všechny obchody jsou moc daleko aby tam šlo natáhnout kabely a pro bezdrátové připojení jsou ještě dál. Modemi s WiFi od O2 nebo UPC jsou vyráběny pro domácí nebo malou podnikovou síť s dosahem signálu WiFi cca 25 m3 nebo 4x Ethernet kabel.

No nic, - V 21. století i když na začátku, mi připadá placení hotově jako ostuda. Navíc když je někdo chromajzl, snadno postrácí drobné.

R.H.

Albedor a Já

3. října 2009 v 14:24 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
Dosud jsme se zde nezabývali tím jak naložit s mým kontaktem s civilizací z Albedoru. V rámci získávání čtenářů posílám odkazy na určité rubriky v tomto blogu svým známým z hospody nebo sousedům, kteří by mohli na některé věci reagovat něšjak jako "Notak když máš takovéto přátele, tak ať Ti to dají dohromady nebo ať Ti to vyrobí". Došlo by k porušení přitozeného vývoje společnosti, čemuž se předchází používáním speciálního systému, díkyx kterému je snažší uvěřit hypotéze, že je kontakt s Albedorem moje fantazie, či duševní choroba. Aby nedocházelo k reakcím jaké jsem Vám předvedl, podíváme se nato, jak s tímto kontaktem zacházet:

Pokud jde o pomoc v oblasti vědy a techniky, mohu popsat co jsem odpozoroval nebo mohu tlumočit rady jak něšco udělat, aniž bych pořádně věděl co říkám. Často se jedná o věci, kterým nerozumí ani špičkoví vědci, tím méně já. Proto je velice důležité vymyslet, jak dasnou technologii přizpůsobit dostupným možnostem.

V případě řešení mých osobních problémů s hledáním ženy se kterou bych rád žil a která by se ochotně o mne starala, pomocí výroby androidky, pokusil jsem se zde popsat interpretaci některých mechanismů, které by se samozřejmě daly v současných podmínkách opatřit, ale stálo by to strašně moc peněz, protože jde o speciální technologie používané ve vojenské technice a v letecké technice, což je vechol pozemské vědy a techniky. Tady je to zadarmo ale podle rad mých přátel z Albedoru je potřeba danou věc vyzkoušet s dostupnými prostředky.

Pokud si dám pozor a vyřídím určitý vzkaz přesně, mělo by to fungovat. Pokud i přes pečlivý návod něco fungovat nebude, chyba bude v prostředcích které jsou dostupné, nebo dostupné materiály nejsou úplně vhodné, nebo některé součástky či jedna součástka nemá odpovídající parametry, které jsou potřeba k tomu, aby to fungovalo. To jke také z velké části orázka štěstí. Štěstí hraje velkou roli hlavně proto, že já sám nemám dostatečné vzdělání abych sám mohl uznat jestli to půjde udělat.

Tento druh štěstí měli v minulosti všichni významní vědci a vynálezci pravděpodobně nejen dáky vrozené genialitě, ale také tím, že tito geniální vědci a vynálezci počínaje ´čínskými a řeckými mysliteli a třeba Albertem Einsteinem či Nikolou Teslou konče, mohli být kontaktéry nebo dokonce samotnými mimozemšťany. V oblasti vědy, techniky a umění stojí za zmínku např. Leonardo da Vinci, a v oblasti vědy a techniky třeba Thomas Alva Edison, Nikola Tesla, Albert Einstein a Markoni.

Včera v hospodě jsme se o tom s kamarády bavili, což vedlo k napsání tohoto článku. Hodně štěstí měšl právě ten Nikola Tesla, který uměl se základními elektrickými přístroji a součástkami hotové zázraky. Objevila se i zmínka z oblasti problematiky UFO ohledně Filadelfského experimentu a explozi mmeteoritu v Tungusce. Tím Nikola Tesla a Albert Einstein za velké finanční podpory vlády USA, položil základ pro systém PELS (Personal Exustence Location System), díky kterého mí albedorští přátelé existují jen pro mne.

Kde u Filadelfského experimentu vznikla chyba? V tom magnetickém poli. Elektromagnetické pole je od zdroje k okraji souvislé a šíří se kulovitě od zdroje až k okraji. Platí to pro šíření např. rozhlasového nebo televizního signálu. Jsou dvě možnosti jak předejít chybě, která na té letadlové lodi nastala. Podívejme se nato:

1. Faradajova klec - Vnější povrch palub měl být oplocen železným pletivem, které by bylo odizolováno od lodi např. silnou vrstvou gumy. Posádka měla nosit boty s tlustou gumovou podrážkou odizolovanou od země. V poli by v prostoru mezi pletivem a palubami, kajutami a.t.d... by byla dutinka a pole by bylo venku okolo. Problám by ale nastal při dotyku rukou nmebo jinou částí těšla kovového předmětu který není odizolován od okraje paluby a ochraného pletiva. Osoba která by se takto dotkla třeba zábradléí by utrpěla smrt nebo jen těžké popáleniny, jak se stalo posádce lodi.

2. Neutralizační pole - ta elektromagnetická pole měla být dvě. To vněhjší bylo to co známe a ještě pod ním jedno s opačnou polaritou. To by vytvořilo dutinu. Nevýhodou ale je dvojnáísobek potřebné energie.

Tento poznatek je od Albedořanů a je tlumočen tak, jak jsem to pochopil. Oni to totiž umí bez chyby a potřebná technologie je již dostatečně miniaturizována, aby to šlo mít na opasku. To co už Nikola Tesla nedokázal je způsob projekce obsahu pole do mysli vybrané osoby. K tomu je už potřeba výpočetní technika na úrovni, kterou jsme na Zemi ještě nevymysleli, i když tzv. Qantové počítače aspoň teoreticky existují a prakticky jen v omezené míře.

Já jsem se předčasně narodil a některé části mého mozku byly navíc poškozeny v inkubátoru. Problém vyřešila neuroprotéza, která funguje také jako přijímač určitého druhu vysílání, díky kterému lze zařídit aby různé pspby, budovy, vozidla, kosmické lodě a ostatní podobné věci existovaly jen pro mne. Výsledný efekt z pohledu z venku pro nezasvědceného člověka vytváří dojem, že si tady to vše buď vymýšlím, nebo jsem duševně nemocný.

To co lze stoprocentně napodobit s dostupnými technickými možnostmi je používání počítačů např. pro organizovanou pomoc při řešení třeba mých osobních problémů se seznamováním. Postup může být následující:

Místo toho, abychom měli speciální software preo práci v intranetu nějaké organizace, uděláme všechno ručně v sestavě aplikací Microsoft OFFICE, nebo OpenOFFICE.org a nastavení místní sítě Microsoft a konfigurací bezdrátové sítě ve Windows. Stačí na příklad k propojení několika počítačů mezi sebou použít buďto Křížený kabel, nebo pro možnost samostatného přístupu na Internet přes rozhraní LAN pomocí Přímého kabelu. V obou případech se používá kabel LAN - Ethernet RJ 100. K zapojení více počítačů se samostatným přístupem na Internet tak, aby se připojil každý počítač sám bez těch ostatnách, je potřeba modem s rooterem, nebo k modemu připojit rooter ke kterému se teprve přímým kabelem Ethernet připojí počřítač pomocí síťové karty. Jsou-li k síťové kartě nainstalovány ovladače, počítač je k Internetu připojen automaticky po spuštění systému.

V nastavení místní sítěš, nebo pouhým sdílením složek a souborů je umožněna spolupráce ve skupině počítačů. Práce s osobními daty je proveditelná v databázi aplikace Microsoft ACCESS, nebo OpenOFFICE BASE. Stačí potom aby ve sdílené složce byl databázový soubor (soubor s příponou mdb).

Osobní data či jiné seznamy ale hlavně statistiky a úřetnictví lze provozovat pomocí aplikace Microsoft EXCELL nebo OpenOFFICE CALC. Na psaní čehokoliv slouží Microsoft WORD nebo OpenPFFICE WRITER a na prezentace Powerpoint. Je-l rooter vybaven anténkou pro bezdrátovou síť WiFi, lze další počítače hlavně notebooky či PDA s WiFi připojit bezdrátově. Doporučuje se síť zabezpečit a klíč nastavit u všech přenosných počítačů, které chceme do sítě připojit.

Na rozdíl od albedorských intranetů tvořící sítě jejich základen, bude bezdrátová síť fungovat pouze v dosahu signálu šířeného WiFi-modemem, což je cca 25 m krychlových. Znamená to že jeden modem např od UPC nebo O2 s rooterem a WiFi pokryje signálem zhruba 2 nebo 3 místnosti vodorovně a stejný počet svidsle. Intentita signálu ve vedlejší místnosti nebo o patro výše či níže od místnosti s přístupovým bodem je slabší. Je tedy možné k rooteru másto dalších počítačů kabelem, připojit další WiFi antény a rozmístit je tak aby se zvětšilo pokryté území.

Ve Windows to je docela jednoduché, hlavně ve Windows XP. O Linuxu hovořit nebudu, protože ho neznám, nehledě na to že se v něm takovéhle věci dělají hrozně složitě.

Takže pokud čtete o mých přátelích z Albedoru, neodkazujte mne na ně, ale zkuste si nechat ode mne poradit jak je napodobit v jednání, nebo ve vědě a technice. Děkuji

R.H.