Rychlá sláva a snadná masmédia

24. září 2009 v 16:48 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
Pro zajímavost jsem tu napsal něco o tom jak se moje hudba líbila na Albedoru a proč tam jde vše snadno. Je to tím že showbussiness není obchodní záležitostí a rozhoduje široká veřejnost a ne nějaká porota, která může být snadno zkorumpovatelná a tudíž se stane slavným někdo, kdo toho moc neumí a znemožní tak prorazit opravdovému talentu. Na své si teď přijdou fandové na techniku, protože i rozhlas a televize je snadno provozovatelná i bez potřebných formalit, které ale umožní poslouchat rádio a sledovat televizi i bez nutnosti připojení k Internetu.

Na Albedoru není birokracie. Znamená to že jakákoli firma legálně funguje pokud je užitečná a její webová prezentace běží na doméně první třídy (www.domena.com). Pokud k tomu máte vynavení a Software, můžete provozovat telefonní společnost jen tak z ničeho. Akorát bez koncese a potřebné licence bude Vaše síť fdungovat pouze v rámci sebe samé, nebo po Internetu ve speciálním programu, který byste ovšem museli umět napsat. Mobilní telefony které se mají používat ve vaší síti, musí mét v sobě rozhraní bezdrátové sítě WiFi a funguje to jen ve vašem nejbližším okolí.

Stejně sdnadné je provozovat rozhlasovou a nebo televizní stanici. Patříčná licence ma povolení slouží jen k tomu aby vaše rádio nebo televize hrála na běžném rozhlasovém a televizním přijímači. Jinak funguje jako internetové rádio nebo televize. Stačí k tomu jenom registrace na nějakém serveru který poskytne vysílací prostor pro vaše Stream Audio, nebo Stream Video, k čemuž po přihlášení na rádio stačí natahat na server hudbu nebo video z vašeho počítače. Na účtu rozhlasového nebo televizního serveru se vytvoří datový proud který bude pořád dokola přehrávat navěčená videa u televize, nebo zvukové a hudební soubory u rádia. Z pestření a obohacení programu zajistíte natažením dalších videí nebo zvuků.

Některé vysílací servery vám umožní stáhnout a nainstalovat doplněk aplikace MediaRack, což je v operačním systému ARAX program na přdhrávání, záznam a střih zvuku a videea a na přehrávání hudby, sledování internetové televize a poslech internetového rádia.Doplněk Live Broadcaster přidá do aplikace MediaRack záložku na kterou stačí kliknout a po přihlášení se k účtu na serveru pro provoz rozhlasu a televize natáhnout hudbu nebo videa z počítače, ale i otevřít živý vstup. U provozu televizní stanice vám k tomu stačí webová kamera a náhlavní sada pro telefonování, případně mikrofon. Tento doplněk také umožňuje provoz rádia nebo televize na vlastním webu, protože umožňuje upravovat soubory mediálních proudů Stream Audio soubory s příponou PLS, MST, Stream Video soubory s příponou ASF, kde stačí vytvořit seznam stop ce smyčce a zavést na to odkaz. Pak stačí vše nahrát na server přes FTP přístup.. Před zahájením rozhlasového nebo televizního vysílání vám průvodce nastavením vysílání (Broadcast startup wizard)m pomůže správně nakonfigurovat zařízení pro přdehrávání a sdílení hudby a videa spolu s nastavením zvukové karty a webové kamery.

Pokud umíte psát webové stránky v nějakém jazyce pro psaní webu (HTML, PHP, XML, ASP, JSP), nebo je upravovat v editoru příkazů kde je lze psát v jazyce Dynatech ARAX software Evolution, sloužícímu ke tvorbě aplikací, může běžet televize nebo rádio přímo v rámci zobrazené webové stránky v okně které vypadá jako přehrávač médií.

Na Zemi se takto vyrábějí webové stránky televizí kde takto hraje video, čehož je dosaženo tvorbou webu pomocí vývbojového prostředí Macromedia FLASH.Bohužel i tady je kolem toho hromada úřadování, které může i špatně dopadnout protože nějaký úředník m,ěl špatnou náladu a schválně něco vyřídil v náš neprospěch.

To se na Albedoru nemůže stát, protože to není. Kdokoli se tak může podělit s celým lidstvem se svými šťastnými chvílemi v životě a to nejen v rámci jedné planety, ale celé albedorské galaktické federace. Pokud je Vám málo vysílat pouze po internetu, lze si zařídit lincenci k televiznímu vysílání a za roční poplatek získat frekvenci aby vaše zážitky šlo sledovat na běžné televizi.

Poplatek je celkem nízký a v praxi to znamená že máte k dispozici o trochu méně pomyslných peněz na účtu a že jednou ročně zadáte patřičný kód který provede platbu, neuděláte-li si trvalý příkaz.

Takto se lze snadno prosadit v hudbě, když si kromě vypalování CD preovozujeme rádio, nebo to dělají naši přátelé. V mém případě si dokonce někdo zařísdil i možnost vysílat analogově nebo pomocí DVB-T, DVB-C nebo DVB-S technologie, takže to šlo poslouchat v rádiu i bez počítače, notebooku, mobilu nebo kapesního osobního přdehrávače s možností poslechu intermjetového rádia nebo internetové televize přes WiFi, nebo přípojku k místní počítačové síti či širokopásmového digitálního připojení k internetu optickým kabelem či připojení technologií WDTR (Wireless Data Transmision Ray) což je připojení pomocí koherentně ohtaničeného toku elektromagnetických vln nebo mikrovln.

Na Zemi takovým přehrávačům říkáme třeba MP3 walkman, nebo iPod. Pozemské přístroje tohoto typu umožňují stahovat informace ve zvukové podobě, ale nefunguje to všude a např v České republice u mobilního telefonu Apple iPhone nefunguje pořádně přehrávač iTunes, ve kterém jsou všechna internetová rádia a televize na celém světě.

Takovéto věci jsou na Albedoru bez problému a zadarmo. Jednou to tu také bzude, ale asi ne bez birokracie kolem zřizování masmédií - konkrétně provozem rádia a televize, nebo i jen účinkování v televizi.

Je-li na Albedoru televize sledována na počítači, je na její webové stránce nebo na stránce nějakého pořadu odkaz, který umožní účast v televizní soutěži z vašeho domova. Stačí funkční webová kamera a mikrofon. Některé přijímače kabelové nebo satelitní televite vybavené kamerou a mikrofonem a funkcemi pro televizní interakci toto umožňují bez počítače. Je však ale potřeba, aby tuto službu podporoval poskytovatel televizního multiplexu, ke kterému je pomocí speciálního přijímače připojen váš televizor.

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama