Mohu být dobrým KřesTanem?

18. září 2009 v 13:45 | R.H. |  Studium Bible
Jestliže je tou jedinou pravdou vyuřování biblických nauk náboženskou společností Svědků Jehovových, mám to velice těžké, jestliže chci být dobrým Křesťanem. Dejme tomu že to pravda je. Valná většina článků v novinách a na Internetu Svědky Jehovovy krituzuje. Tohle je nědo jiného, preortože se ječdná o lidi, kteří se snaží být slušnější než kdokoli jiný.

Doufám že se to časem zlepší protože některfé druhy zábavy které nejsou z hlediska Bible správné jsou používány k nahrazení věcí, které u pozemských lidí špatně získávám, nebo se jedná o věci které jsou duchovně nebezpečné. Faktem je že v posledfní dfobě co studuji Bibli neposlouchám tak často tvrdý rock a Heavy metal, protrože na to nemám tak často chuť.

Nedávné studium se právě probírala zábava a bylo v té knize podle které se sdtuduje Bible pojednání o obětech pro Boha. Ve Starém zákoně se Bohu předkládaly oběti které musely být bezvadné. Byly to buďto nejlepší kusy dobytka (berani, nebo kozli) případně nejlepší části zemědělské úrody. Jinak to Bůh nepřijal. Dneska jsou tyto oběti obrazné a rozumí se jimi naše skutky a chování včetně služby Bohu.

Proto se nikam nehrnu, protože nejprve chci odhalit a řešit některé vědi které podle Bible neděšlám dobře a pak postoupit dál. Mám na to následující postup:

Láska může být oplácena pouze láskou. Bůh nás má rád a my můžeme dát najevo že ho máme rádi snahou žít dle jeho rad. Jak nás má Bůh rád vidíme v evangeliu JANa 3:16 - "Bůh tak velice miloval svět, že dal svého jediného syna aby ten, kdo v něho projevuje víru získal věčný život". Naše snaha řídit se božími radami, které se naučíme z Bible, udělá Bophu radost ihned po kázání dobré zprávy a chození na všechna shromáždění, k čemuž nás nabádá PŘÍSLOVÍ 27:11 - "Jdi můj synu, a rozradostni mé srdce, abych dal odpověď tomu kdo mne popichuje".

Mohu tedy být dobrým Křesťanem? Ano, ale dá to hodně práce a dlouho to potrvá. Největší práci budu mít sám se sebou. Snad se mi to bude dařit a snad se to bude dařit každému, kdo se tímto chce zabývat.

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama