Jak probíhá současná inovace základen

22. září 2009 v 15:28 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
V soičasné době probíhá inovace základen Albedořanů na Zemi. Někteří z Vás totiž použíbají některé služby sítí základen ke komunikaci s Albedořany, což zrova teď nefubguje. To je proto že částe díky tomu že se hodně vyslanců z Albedoru stará o mne, je jich tu moc a tak systém PELS díky kterému toto vše existuje jen pro mne a budí dojem mé fantazie kolabuje, nebo vyřazuje z činnosti jiné systémy nutné k fungování základen. Celá mezinárodní síť těchto základen, vystupující pod názvem Batradis, prochází posílením systému PELS formou přechodu ze společného zdroje energie pro celou základnu na dva reaktory, kdy jeden napájí základnu a druhý její ukrytí před okolím. Z tohoto důvodu občas něco nefunguje.

Na co si stěžují mí albedorští přátelé? V rámci této inovace nefungují občasd počítače. Konkrétně počítačová síť občas vypadne, ale Internet poskytovaný společností O2 funguje pokud si jej mí přátelé platí sami. Některé televizní stanice ve službě Batradis-TV nehrají. Konkrétně na celé síti minulý týden nešly stanice které jsou poskytovíny za měíční paušál společností UPC a tak byla programová nabídka kromě speciálních televizí omezena na programovou nabídku dostupnou zdarma pomocí pozemního vysílání DVB-T. Tato porucha je nyní opravena ovšem kvalitní sledování těchto stanic je lepší na počítači.

Rychlost datových přenosu je občas snížena i v místech, kde je signál nejsilnější takže rychlost připojení činící obvykle 16 Mb/s byla snížena na 8, nebo 4 Mb/s. Dochází také k velkým agregačním výkyvům. Ti z mých přátel, bydlící daleko od dosahu antén organizace Batradis byli občas bez připojení k privátní síti. Na odstranění těchto potíží se pracuje.

Příchod několika dalších nových Albedořanů nám byřešil problém s využitím počítačů a mobilních telefonů, které byly organizací mýách přátel půvidně určené mpro mé nové přátele od Svědků Jehovových, kde v případě počátačů již byl nainstalován systém Windows XP Profisional SP2 s koncernovou multilicencí spolu s dalším softwarem, registrovaný na jejich jména. Odeslání registrace výrobcům softwaru naštěstí nebylo provedeno, ale jde o ztrátu času, která byla způpsobena nutnou kompletní přeinstalací. Jen instalace systému Windows trvá asi hodinu.

V tomto přípasdě šlo o 4 stolní počítače a 6 Notebooků. V případě stolních počítačů šlo o dvě sestavy s klasickou skříní a dva MINI-Desktopy UNICOM Profidesk v hodnotě jedné sestavy cca 25 000Kč s DPH zahrnující LCD Monitor s úhlopříčkou 24 palců s možností připojení dvou PC přes VGA a DVI připojení včetně možnosti připojení zařízení přes HDMI, kombinovanou barevnou laserovou tiskárnu se scannerem, BlueTooth, třípásmové reproduktory, mikrofon, webovou kameru a tichou základní jednotku UNICOM s tichým chlazením, spánaným zdrojem, osazenou procesorem AND Athlon Dualcore 6630, 2,8 GB RAM DDR3, 640 GB HDD Sata II., USB 4.0 (4 zdířky vzadu a 3 v předu), Zvuková, grafická a síťová karta je integrována na základní desce. Aby fungoval jaklInternet od pozemského operátora přes síťovou kartu a zároveň pracovní síť byla přidába další síťová karta. Notebooky měly podobné vlastnosti.

Horkou novinkou v technickém zásobování je použití malých notebooků EEE PC pro skupiny které pracují většinou venku a jsou často na cestách. V oblasti mobilních telefonů jusou naši nově příchozí vybaveni novými mobily měsíce LG KM900 od O2.

Co inovace přinese? Mým přátelům to přinese lépe fungující pracovní síť a méně problémů s energií, protože všechny laboratoře a výpočetní střediska budou moci využít veškerou energii. Co to přinese ostatním Albedořanům na celém světě? V podstatě to samé a z hlediska mých přátel bude lepší komunikace s jejich zahraničními kolegy.

Máme se na co těšit.

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama