Září 2009

JARRE.CZ - Stránky českých fanoušků hudby Jeana Michela Jarreho

30. září 2009 v 10:34 | R.H.
Vážení přátelé,

Velice zajímaví stránky s velmi dobře propracovaným diskusním fírem mají čeští příznivci hudby francozského skladatele elektrofonické hudby, kterým je Jean Michel Jarre. Najdete to vše na afrese http://www.jarre.cz

jsou to zuajímavé stránky

R.H.

RHMUSIC.ORG - Hudba Robina Hronka

30. září 2009 v 10:29 | R.H. |  Odkazy
Vážení přátelé,

abychom měli vše pohromadě, zvu Vás na stránky o mé hudbě na adrese http://www.rhmusic.org

Chystá se nový design a poznáte mojí hudbu ze všech stran.

R.H.

Stránky Marie Smaulové

28. září 2009 v 10:45 | R.H. |  Odkazy
Vážení přátelé,

zvu Vás k návštěvě osobních stránek Marie Smaulové, které najdete na adrese http://www.volny.cz/mariesmaul

Tato osoba má též profil na facebooku a to na http://www.facebook.com/home.php?ref=home#/msmaulova

R.H.

Můj profil na serveru Facebook

28. září 2009 v 10:39 | R.H.
Vážení přátelé,

ríd bych vás pozval na server Facebook, kdfe Vám zde hodlám ukázat svůj profil. V profilu zde na Blogu CZ to nějak nejde zadat, tak to sem dávám tímto způsobem.

Můj profil navštívíte klepnutím na tento odkaz:


R.H.

Oslava dokončení inovace základen v Čechách

27. září 2009 v 12:03 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
jak se stalo dobrým zvykem upozornit na možnosdt zařazení článku do jiné rubriky než ve které se nachází. To je případ i tohoto článku. Tématicky by totižn měšl být tento článek v rubrice Hudba, ale jde o záležitosti Albedoru, tak je to tady.

V pátek 25.9.2009 se v polích u obce Horoušánky poblíž Prahy konala oslava dokončení inovace pražsaké pobnočřky organizace Batradis která spolčívala v připojení zvláštního reaktoru pro systém /ELS díky kterému vešlkerá zařízení osoby a budovy návšztěvníků z Albedoru existují jen pro mne a tak je dosaženo dojmu že jde o mojí fantazii. Oslava proběhla formou velké hudební akce na způsob technoparty. V pondělí by měl být zahájen preovoz pobočky až se všichni vyléčí z kocoviny a odpočine si.

Program byl v areálu který byl k tomuto účelu vybudován,zahájen již v 16 hodin a vystoupili tam všichni mí albedorští přátelé kteří stejně jako já skládají hudbu, nebo pouze hrají na nějaké hudební nástroje nebo zpívají. Vrcholným bodem programu byl megakoncert Marie Smaulové, který začal ve 20 hodin. Akce byla ukončena z důvodu vyhlášky o rušení nočního klidu ukončena ve 22 hodin a účast byla srovnatelná s koncertem Maddony nebo s koncertem skupiny Kabát na Vypichu. Co se týká hlasitosati koncertu zpěvačky Marie Smaulové včetně světelných efektů a pirotechnických efektů, dá se to s koncertem Kabátu zcela srovnat. Dunění bylo prý slyšet až na sídlišti Černý most.

ŠWkoda jen že o akci nebyla informována široká veřejnost. Milovníci velkých koncertů by si bývali užili za daleko přijatelnější ceny než jak tomu bylo u Maddony nebo u Kabátu kteří sice měli lidové ceny vstupenek, ale ceny vstupenek na Marii Smaulovou byly ještě lidovější a více se zýa to užilo. Posuďte sami:

Cena vstupenky na tribunu k sezení se pohybovala okolo 200 Kč. 200 Kč stál lístek na nejlepší místa proti pódiu. Sezení po stranách bylo za 150 Kč za 1 vstupenku, spodní řady tribun a dobrá místa ke stání na půloiše poblíž pódia byla za 100 Kč a úplně nejhorší místa ke stáná vzadu se dala koupit za 50 Kč, ale nebylo nic vidět. Na rozdíl od Kabátu stačilo u stánků s občerstvením ukázat vstupenku a dostali jsten občerstvení zadarmo, a to jak jídla tak pití.

Mí přátelé kteří tam účinkovali tvoří doprovodnou kapelu Marie Smaulové, která vlastně nemá konkrétní název a jsou to holky které osobně znám. Jejich valná většina sem k nám přišla díky tomu že Marie Smaulová byla na Albedoru populární. Neznámost nebo nepoužívání konkrétního názvu skupiny je podmíněna tím že Marie Smaulová natáčí svoje písničky nebo vystupiuje za pomoci různých svých kamarádek, které hrají a zpívají. Sestava pátečního koncertu byla takováto:

Marie Smaulová - Zpěv a klívesové nástroje
Magda Railey - Klávesové nástroje, elektrická sólová kytara a zpěv
Marcela Lenorová - Klávesové nástroje, zpěv a hudební koordinace
Rebeka Davius - Bicí, klávesové nástroje a zpěv
Trish Huntson - Bicí, klávesové nástrojjue a elektronické perkuse

Byla to úžasná akce.

R.H.

Rychlá sláva a snadná masmédia

24. září 2009 v 16:48 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
Pro zajímavost jsem tu napsal něco o tom jak se moje hudba líbila na Albedoru a proč tam jde vše snadno. Je to tím že showbussiness není obchodní záležitostí a rozhoduje široká veřejnost a ne nějaká porota, která může být snadno zkorumpovatelná a tudíž se stane slavným někdo, kdo toho moc neumí a znemožní tak prorazit opravdovému talentu. Na své si teď přijdou fandové na techniku, protože i rozhlas a televize je snadno provozovatelná i bez potřebných formalit, které ale umožní poslouchat rádio a sledovat televizi i bez nutnosti připojení k Internetu.

Na Albedoru není birokracie. Znamená to že jakákoli firma legálně funguje pokud je užitečná a její webová prezentace běží na doméně první třídy (www.domena.com). Pokud k tomu máte vynavení a Software, můžete provozovat telefonní společnost jen tak z ničeho. Akorát bez koncese a potřebné licence bude Vaše síť fdungovat pouze v rámci sebe samé, nebo po Internetu ve speciálním programu, který byste ovšem museli umět napsat. Mobilní telefony které se mají používat ve vaší síti, musí mét v sobě rozhraní bezdrátové sítě WiFi a funguje to jen ve vašem nejbližším okolí.

Stejně sdnadné je provozovat rozhlasovou a nebo televizní stanici. Patříčná licence ma povolení slouží jen k tomu aby vaše rádio nebo televize hrála na běžném rozhlasovém a televizním přijímači. Jinak funguje jako internetové rádio nebo televize. Stačí k tomu jenom registrace na nějakém serveru který poskytne vysílací prostor pro vaše Stream Audio, nebo Stream Video, k čemuž po přihlášení na rádio stačí natahat na server hudbu nebo video z vašeho počítače. Na účtu rozhlasového nebo televizního serveru se vytvoří datový proud který bude pořád dokola přehrávat navěčená videa u televize, nebo zvukové a hudební soubory u rádia. Z pestření a obohacení programu zajistíte natažením dalších videí nebo zvuků.

Některé vysílací servery vám umožní stáhnout a nainstalovat doplněk aplikace MediaRack, což je v operačním systému ARAX program na přdhrávání, záznam a střih zvuku a videea a na přehrávání hudby, sledování internetové televize a poslech internetového rádia.Doplněk Live Broadcaster přidá do aplikace MediaRack záložku na kterou stačí kliknout a po přihlášení se k účtu na serveru pro provoz rozhlasu a televize natáhnout hudbu nebo videa z počítače, ale i otevřít živý vstup. U provozu televizní stanice vám k tomu stačí webová kamera a náhlavní sada pro telefonování, případně mikrofon. Tento doplněk také umožňuje provoz rádia nebo televize na vlastním webu, protože umožňuje upravovat soubory mediálních proudů Stream Audio soubory s příponou PLS, MST, Stream Video soubory s příponou ASF, kde stačí vytvořit seznam stop ce smyčce a zavést na to odkaz. Pak stačí vše nahrát na server přes FTP přístup.. Před zahájením rozhlasového nebo televizního vysílání vám průvodce nastavením vysílání (Broadcast startup wizard)m pomůže správně nakonfigurovat zařízení pro přdehrávání a sdílení hudby a videa spolu s nastavením zvukové karty a webové kamery.

Pokud umíte psát webové stránky v nějakém jazyce pro psaní webu (HTML, PHP, XML, ASP, JSP), nebo je upravovat v editoru příkazů kde je lze psát v jazyce Dynatech ARAX software Evolution, sloužícímu ke tvorbě aplikací, může běžet televize nebo rádio přímo v rámci zobrazené webové stránky v okně které vypadá jako přehrávač médií.

Na Zemi se takto vyrábějí webové stránky televizí kde takto hraje video, čehož je dosaženo tvorbou webu pomocí vývbojového prostředí Macromedia FLASH.Bohužel i tady je kolem toho hromada úřadování, které může i špatně dopadnout protože nějaký úředník m,ěl špatnou náladu a schválně něco vyřídil v náš neprospěch.

To se na Albedoru nemůže stát, protože to není. Kdokoli se tak může podělit s celým lidstvem se svými šťastnými chvílemi v životě a to nejen v rámci jedné planety, ale celé albedorské galaktické federace. Pokud je Vám málo vysílat pouze po internetu, lze si zařídit lincenci k televiznímu vysílání a za roční poplatek získat frekvenci aby vaše zážitky šlo sledovat na běžné televizi.

Poplatek je celkem nízký a v praxi to znamená že máte k dispozici o trochu méně pomyslných peněz na účtu a že jednou ročně zadáte patřičný kód který provede platbu, neuděláte-li si trvalý příkaz.

Takto se lze snadno prosadit v hudbě, když si kromě vypalování CD preovozujeme rádio, nebo to dělají naši přátelé. V mém případě si dokonce někdo zařísdil i možnost vysílat analogově nebo pomocí DVB-T, DVB-C nebo DVB-S technologie, takže to šlo poslouchat v rádiu i bez počítače, notebooku, mobilu nebo kapesního osobního přdehrávače s možností poslechu intermjetového rádia nebo internetové televize přes WiFi, nebo přípojku k místní počítačové síti či širokopásmového digitálního připojení k internetu optickým kabelem či připojení technologií WDTR (Wireless Data Transmision Ray) což je připojení pomocí koherentně ohtaničeného toku elektromagnetických vln nebo mikrovln.

Na Zemi takovým přehrávačům říkáme třeba MP3 walkman, nebo iPod. Pozemské přístroje tohoto typu umožňují stahovat informace ve zvukové podobě, ale nefunguje to všude a např v České republice u mobilního telefonu Apple iPhone nefunguje pořádně přehrávač iTunes, ve kterém jsou všechna internetová rádia a televize na celém světě.

Takovéto věci jsou na Albedoru bez problému a zadarmo. Jednou to tu také bzude, ale asi ne bez birokracie kolem zřizování masmédií - konkrétně provozem rádia a televize, nebo i jen účinkování v televizi.

Je-li na Albedoru televize sledována na počítači, je na její webové stránce nebo na stránce nějakého pořadu odkaz, který umožní účast v televizní soutěži z vašeho domova. Stačí funkční webová kamera a mikrofon. Některé přijímače kabelové nebo satelitní televite vybavené kamerou a mikrofonem a funkcemi pro televizní interakci toto umožňují bez počítače. Je však ale potřeba, aby tuto službu podporoval poskytovatel televizního multiplexu, ke kterému je pomocí speciálního přijímače připojen váš televizor.

R.H.

Jak probíhá současná inovace základen

22. září 2009 v 15:28 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
V soičasné době probíhá inovace základen Albedořanů na Zemi. Někteří z Vás totiž použíbají některé služby sítí základen ke komunikaci s Albedořany, což zrova teď nefubguje. To je proto že částe díky tomu že se hodně vyslanců z Albedoru stará o mne, je jich tu moc a tak systém PELS díky kterému toto vše existuje jen pro mne a budí dojem mé fantazie kolabuje, nebo vyřazuje z činnosti jiné systémy nutné k fungování základen. Celá mezinárodní síť těchto základen, vystupující pod názvem Batradis, prochází posílením systému PELS formou přechodu ze společného zdroje energie pro celou základnu na dva reaktory, kdy jeden napájí základnu a druhý její ukrytí před okolím. Z tohoto důvodu občas něco nefunguje.

Na co si stěžují mí albedorští přátelé? V rámci této inovace nefungují občasd počítače. Konkrétně počítačová síť občas vypadne, ale Internet poskytovaný společností O2 funguje pokud si jej mí přátelé platí sami. Některé televizní stanice ve službě Batradis-TV nehrají. Konkrétně na celé síti minulý týden nešly stanice které jsou poskytovíny za měíční paušál společností UPC a tak byla programová nabídka kromě speciálních televizí omezena na programovou nabídku dostupnou zdarma pomocí pozemního vysílání DVB-T. Tato porucha je nyní opravena ovšem kvalitní sledování těchto stanic je lepší na počítači.

Rychlost datových přenosu je občas snížena i v místech, kde je signál nejsilnější takže rychlost připojení činící obvykle 16 Mb/s byla snížena na 8, nebo 4 Mb/s. Dochází také k velkým agregačním výkyvům. Ti z mých přátel, bydlící daleko od dosahu antén organizace Batradis byli občas bez připojení k privátní síti. Na odstranění těchto potíží se pracuje.

Příchod několika dalších nových Albedořanů nám byřešil problém s využitím počítačů a mobilních telefonů, které byly organizací mýách přátel půvidně určené mpro mé nové přátele od Svědků Jehovových, kde v případě počátačů již byl nainstalován systém Windows XP Profisional SP2 s koncernovou multilicencí spolu s dalším softwarem, registrovaný na jejich jména. Odeslání registrace výrobcům softwaru naštěstí nebylo provedeno, ale jde o ztrátu času, která byla způpsobena nutnou kompletní přeinstalací. Jen instalace systému Windows trvá asi hodinu.

V tomto přípasdě šlo o 4 stolní počítače a 6 Notebooků. V případě stolních počítačů šlo o dvě sestavy s klasickou skříní a dva MINI-Desktopy UNICOM Profidesk v hodnotě jedné sestavy cca 25 000Kč s DPH zahrnující LCD Monitor s úhlopříčkou 24 palců s možností připojení dvou PC přes VGA a DVI připojení včetně možnosti připojení zařízení přes HDMI, kombinovanou barevnou laserovou tiskárnu se scannerem, BlueTooth, třípásmové reproduktory, mikrofon, webovou kameru a tichou základní jednotku UNICOM s tichým chlazením, spánaným zdrojem, osazenou procesorem AND Athlon Dualcore 6630, 2,8 GB RAM DDR3, 640 GB HDD Sata II., USB 4.0 (4 zdířky vzadu a 3 v předu), Zvuková, grafická a síťová karta je integrována na základní desce. Aby fungoval jaklInternet od pozemského operátora přes síťovou kartu a zároveň pracovní síť byla přidába další síťová karta. Notebooky měly podobné vlastnosti.

Horkou novinkou v technickém zásobování je použití malých notebooků EEE PC pro skupiny které pracují většinou venku a jsou často na cestách. V oblasti mobilních telefonů jusou naši nově příchozí vybaveni novými mobily měsíce LG KM900 od O2.

Co inovace přinese? Mým přátelům to přinese lépe fungující pracovní síť a méně problémů s energií, protože všechny laboratoře a výpočetní střediska budou moci využít veškerou energii. Co to přinese ostatním Albedořanům na celém světě? V podstatě to samé a z hlediska mých přátel bude lepší komunikace s jejich zahraničními kolegy.

Máme se na co těšit.

R.H.

Mohu být dobrým KřesTanem?

18. září 2009 v 13:45 | R.H. |  Studium Bible
Jestliže je tou jedinou pravdou vyuřování biblických nauk náboženskou společností Svědků Jehovových, mám to velice těžké, jestliže chci být dobrým Křesťanem. Dejme tomu že to pravda je. Valná většina článků v novinách a na Internetu Svědky Jehovovy krituzuje. Tohle je nědo jiného, preortože se ječdná o lidi, kteří se snaží být slušnější než kdokoli jiný.

Doufám že se to časem zlepší protože některfé druhy zábavy které nejsou z hlediska Bible správné jsou používány k nahrazení věcí, které u pozemských lidí špatně získávám, nebo se jedná o věci které jsou duchovně nebezpečné. Faktem je že v posledfní dfobě co studuji Bibli neposlouchám tak často tvrdý rock a Heavy metal, protrože na to nemám tak často chuť.

Nedávné studium se právě probírala zábava a bylo v té knize podle které se sdtuduje Bible pojednání o obětech pro Boha. Ve Starém zákoně se Bohu předkládaly oběti které musely být bezvadné. Byly to buďto nejlepší kusy dobytka (berani, nebo kozli) případně nejlepší části zemědělské úrody. Jinak to Bůh nepřijal. Dneska jsou tyto oběti obrazné a rozumí se jimi naše skutky a chování včetně služby Bohu.

Proto se nikam nehrnu, protože nejprve chci odhalit a řešit některé vědi které podle Bible neděšlám dobře a pak postoupit dál. Mám na to následující postup:

Láska může být oplácena pouze láskou. Bůh nás má rád a my můžeme dát najevo že ho máme rádi snahou žít dle jeho rad. Jak nás má Bůh rád vidíme v evangeliu JANa 3:16 - "Bůh tak velice miloval svět, že dal svého jediného syna aby ten, kdo v něho projevuje víru získal věčný život". Naše snaha řídit se božími radami, které se naučíme z Bible, udělá Bophu radost ihned po kázání dobré zprávy a chození na všechna shromáždění, k čemuž nás nabádá PŘÍSLOVÍ 27:11 - "Jdi můj synu, a rozradostni mé srdce, abych dal odpověď tomu kdo mne popichuje".

Mohu tedy být dobrým Křesťanem? Ano, ale dá to hodně práce a dlouho to potrvá. Největší práci budu mít sám se sebou. Snad se mi to bude dařit a snad se to bude dařit každému, kdo se tímto chce zabývat.

R.H.

Jaký úspěch má moje hudba?

17. září 2009 v 12:46 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti
Tento čřlánek by měl patřit spíše do rubriky "Hudba", ale vzhledem k tomu že se jedná o zážitky a zkušenosti s mými přáteli z Albedoru, je zde to pravé místo pro tuto zajímavost, která není nikde jinde moc publikovaná , protože jsem jí nepokládal za důležitou. Z toho co můžete vidět, bude následující skutečnost rozebrána jako přání čeho bych rád dosáhl na nové připravované verzi stránek o mé hudební tvorbě na adrese www.rhmusic.org.

Nevím jak k tomu došlo ale moje hudba se líbí mím přátelům z Albedoru natolik, že jsem v jejich komunitě a na jejich domovské planetzě něco jako náš Jean Michel Jarre. Když jsem poprvé nahrál doma něco, co jsem složil, pustil jsem to tomu svému kamarádovi který mi sehnal Marii Smaulovou a tomu se to tak líbilo, že mi pomohl to nahrát znova a lépe. To byl ten Kojnwan Skywalker u kterého je škoda že nemá žádný web nebo blog, protože nemá čas si ho udělat. Bylo by to jistě velice zajímavé čtení.

Proto je honě těch mých albedorských kamarádů a hlavně kamarádek dobrými hudebníky, protože to jsou částečmě lidé kteří tam sae mnou spolupracovali na profesionálním natáčení mých děl a gramofonovém vydávání nahrávek na CD, MC a u videa na VHS a DVD, kdy se ale už od kazet upouštělo stejně+ jako se to děje u nás dnes.

V jejich mezinárodní komunitě jsem mohl za pomoci svých přátel živě veřejně vystupovat i ve velkém stylu. Obvykle se můj koncert pořádal k nějaké události, která byla preo organizaci mých přátel nějqak důležitá. Takovými událostmi byl příjezd nových posil z Albedoru, nebo výmšna nějaké skupiny, otevření nové základny známé jako pobočka organizace Batradis, nebo přání ředitele nějaké pobočky na kterou přijela - resp. přiletěla nějaká delegace.

Program takových akcí byl asi takovýto:

V případě návštěvy delegace byla uvítací recepce. Pokud byl na programu můj koncert, dorazil jsem se svými přáteli buďto na tu recepci a nebo po ní, a nebo jsme se recepce nezúčastnili protože jsme se ubytovali. Potom obvykle následovala prohlídka města a večer koncert. Před ním nebo po něm byla někdy i slavnostní večeře.

V případě otevření pobočky se program lišil v tom, že byla slavnostní ceremonie, nějaké ty natšené slavnostní projevy, přestřižení pásky aby došlo k otevření, dslavnostní recepce nebo večeře a koncert.

Jinak záleželo na typu akce, ale obvykle to zabralo maximálně jeden víkend. V pátek se někam jelo, v sobotu byl koncert a v neděli se přijelo. Díky systému PELS se nikdo nepovolaný nedozvěděl a ani nezjistil že jsem někde byl.

Na těchto zájezdech se zažila spousta legrace a z hlediska technického vcybavení není bez zajímavosti, že množství různých nástrojů a dalších zařízení které třeba Jean Michel Jarre potřebuje na nějaký svůj koncert se vešlo do jednoho nebo dvou elektrofonických klávesových nástrojů. Také oíkolních zařízení je méně se stejnými schopnostmi.

Tady aspoň vidíte, jak je na AQlbedoru vše jednoduché. Je to hlavně tím, že showbussiness tam není jednou z ekonomických disciplín, ale je to lidová záležitost. Gramofonová produkce je pouhým nástrojem jak hudbu rozšiřovat způsobem, který je nezávislý na počítačích, mobilních telefonech a internetu. Platí to také o rozhlasu a televizi, kde je rozdíl pouze v tom, že rozhlasová nebo televizní stanice, vysílající bez řádného povolení a konsese může být poslouchána nebo sledována pouze pomocí počřítače nebo mobilního telefonu, protože je její vysílání čšířeno pouze po Internetu. Povolení a konsese je potřeba jen k tomu, aby radiokomunikační úřady poskytly té stanici frekvenci a převod vysílání do sítí DVB-T, DVB-C a DVB_S, nebo do analogového rozhlasového vysílání aby to hrálo na normálním rádiu nebo televizi.

O tom co je dobré si široká veřejnost rozhoduje sama na reozdíl od Země.

R.H.

Definice pořádku

14. září 2009 v 22:48 | R.H. |  Pro zasmání
Všichni víme, že pořádek je, když je uklizeno. Výjimku, která potvrzuje pravidlo, tvoří Magda Duresová.

Pořádek je úhledný a velmi úpravný. Pro lidi, kteří jsou velice inteligentní a tudíž většinou vědecky pracují, nemají čas uklízet, čímž se pořádek udržuje.

Pokud budete někdy na návštěvě v uklizeném bytě, zjistíte, že jeho obyvatelé moc inteligentní nebudou. Dá se to vyjádřit tím, že pořádek je u blbců. U inteligentů je bordel. Je to tím, že vědec (většinou inteligentní člověk) nemá čas uklízet.

Blbec nemůže vědecky pracovat a tak má spoustu času na uklízení. Součástí pořádku je také skutečnost, že každá věc má svoje místo. Hledání věcí a hledání místa kam patří je velká ztráta času. Proto je nejlepším pořádkem pro inteligenta absolutní chaos, kdy vše leží na jedné hromadě a tudíž je vše po ruce. Chaos je pro inteligenta zcela ideálním pořádkem, kterému se odborně nadává "Bordel".


Proč je hovno zatočené

14. září 2009 v 22:43 | R.H. |  Pro zasmání
Není pro nás žádnou velkou novinkou, že když použijeme toaletu v případě potřeby tzv. Velké strany, což odporně nazýváme "Jít se vysrat", že náš výtvor (Exkrement, čili odborně "Hovno") dostává spirálovitě zatočený tvar. Většinou jde o šištice , zvané též Klacky, nebo Klády, nebo koule, či zaoblené ovojdy, zvané Bobky. Oba typy hoven mohou nést stopy spirálovitého zatočení, nebo (zejména u klacků) můžeme pozorovat i serpentózní zakřivení (hovno není rovné, ale je ohnuté).

Vědecké výzkumy nám dokázaly, že toto spirální tvarování exkrementu vzniká působením zemské přitažlivosti, a to už ve střevech, hlavně však když leze z konečníku, odborně zvaného "Prdel". Při dopadu do záchodové mísy, či z okna někomu na hlavu, se pak výkal může dále tvarově měnit. Klacek se může vlivem gravitace rozpadat na bobky, k čemuž dochází zejména tehdy, je-li hovno na konci který opustil prdel větší a těžší, než ta část, která je ještě v tlustém střevě.

Celý princip nám objasňuje specializovaný vědní obor, který se nazývá "Fekalologie". Tato vědní disciplína nám popisuje proces vyměšování pevného odpadu, pro který se nám vžil v jazyce Českém odborný termín - "sraní". Fekalologie obsahuje o tomto procesu kompletní nauku od tvorby hoven až po jejich dopadu do záchodu, nebo-li odborně "Hajzlu".

Tento vědní obor obsahuje specializovanou odbornou terminologii, která se používá zejména při psaní vědeckých prací, referátů a při jejich přednesu na přednáškách.

Přednášku bohužel nemám k dispozici, ale už víme, proč je hovno zatočené. Je to díky zemské přitažlivosti.
podopořte moji činnost pro lidi jako jsem já

14. září 2009 v 11:03 | R.H. |  Co mne trápí
V současné době hodně píši články na svůju blog a trápí mne malá oderzva. Hodně článků je vedeno jednou společnou myšlenkou, lkterou je získání nějaké ženy která by mne pomáhala v životě. Bohužel jsou lidé natolik sobecští že to nejde. Já takový nejsem i když to tak vypadá. Kdynbych takový byl, udělal bych to normálně. Nedělám to totiž jen pro sebe.

V neděli jsem se kvůli tomu pohádal s mámou, protože ta chce abych to udělaql normálně. Přitom díky lidem, o kterých se dočtete všechno možné v rubrice o mých osobních neobvyklých zkušenostech, mám možnost lékařského vyšetření jaké pozemská věda ještě neumí udělat, protože ještě nebyly objeveny a vynalezeny technologie, které by umožňovaly zkoumat a diagnostikovat jednotlivé funkce neuronů a simulovat různá synaptická propojení, což by umožnilo zjistit, jakým způsobem dochází u pacienta k duševním poruchám, nebo k disfunkci některých smyslů, je-li smyslová porucha způsobena vadnou fiunkcí mozkového centra apod.

Dalo by se to řešit v mém případě tak že bych si dával pozor nato jak se pohybuji a jak se tvářím, ale ne vždycky se to podaří. Proto je pro mne jkečdnodušší nějaké ženě kterou bych chtěl jako partnerku pro život, koupit ten mobil, později počítač nebo řešit nějaký její úproblém, zjistím-li že bych ho uměl vyřešit. Tím budu tu ženu motivovat k tomu, aby jí nevadilo že se za mne musí stydět, protože z toho něco získá.

Časový rozvrh je nastaven na dlouhé lhůty nejen proto, abych si to mohl ze svého důchodu dovolit, ale hlavně proto, že si ta žena může zvyknout a říct že se mnou bude kvůli mne a nic za to nechce.

Takové ty věci jako Batradis a PCA jsou skryté věci za mnou, z čehož je vidět jenom to, co já udfělám. Poslouží to také jako vzory organizace která by tohle potom dělala pro lidi v mé situaci. Nebudou tak potřeba žádné ústavy, které stojí moc peněz a stát nebo soukroémé osoby ušetří spoustu peněz.

Jak mne podpořit?

- Sledfujte tento blog, pište komentáře a zúčasstňujte se anket pokud jsou k dispozici
- Jste-li žena na kterou se hodí vlastnosti definované společností Allied Sociasl Services a podobnými společnostmi, po krátké veřejné diskusi přejdeme na soukromou, dohodneme si rande a začneme spolu chodit.
- Staňte se členy skupin s touto tématikou na Facebooku, kdse lze prezentovat ze známosti nebo náboru pro PCA fotky a videa a diskutovat o nich.

R.H.

Kabáti na Vypichu

13. září 2009 v 14:37 | R.H. |  Zajímavosti
Včera večer bylo v Praze veselo. Na Vypichu měla koncert skupina Kabát. Já tam bohužel nebyl, ale sledovasl jsem ve zprávách v televizi jak se to chystalo a jak je vidět, nezaháleli ani lidé, kteří dávají videa na server YouTube. Pravděpodobně ten koncert zuačal písní "úprcvelánový prasata, kterou si zde lze pustit na videu právě na tom Youtube.

Randál to musel být opravdu pořádný protože stačilo abych si otevřel okno a něco bylo trochu slyšet. Musela to být paráda. Prý měli Kabáti opravdu velice výkonnou aparaturu, kterou tu před nimi používala Metalica a Iron Maiden. Více informací je taky na TN.CZ a abychom to tu rozheli, můžete napsat do komentářů jaké to bylo, pokud jste tam byli.

Děkuji

R.H.

jak s počítačem snadno a rychle VI - Počítač vždy poruce

12. září 2009 v 12:47 | R.H. |  Rady k používání moderní techniky
Tento díl radící ženám jak s počítačem a včrm kfo chtějí nějakou radu, věnujeme přenosným počítačům, nebo-li Notebookům. Některé z nich umožní získat nějaký zadarmo co by moje partnerka i dříve než za 10 let ale plné zastoupení funkčních možností velkého stolního počítače to nenabízí. Vyzkoušel jsem zua Vás jeden takový mininotebook, který je určen zejména pro právci s Internetem. Tomuto druhu notebooku se říká Netbook. Se zálohou rozdělané práce nebo stařené hudby či filmů Vám kdyžtak pomohu, nebo Vám pomůže někdo s velkým počítačem. V opačném případě by byla potřeba externě připojitelná mechanika CD, nejlépe DVD-R/W. Výhodou zuase je že je to velmi malý počítač.

Praktičzější ale je velký notebook se vším co má velký počítač, preotože můžete dělat vše kdekoli. Z důlvodů velké zpotřeby energie při provozu na baterie se doporučuje mít po ruce zásuvku elektrické sítě a v tašce ve které počítač nosít je třeba mít s sebou nabíječku, která slouží také k provozu na napájení ze sítě. Napájení ze sítě použijte nejlépe až tehdy, varuje-li počítač že baterie jsou vybité. Na rozdíl od stolního pčítače není třeba notebook vypínat. Zaklapnutím se uvede do režimu spánku a při jeho zapnutí je operační systém spušztěn mnohem rychleji spolu s otevřením rozdělané práce. Jenom je třeba se přihlásit k systému poklepem ikony uživatele. V rámci maximálního uisnadnění používání přenosného počítače by mé družce byl poskytnut notebook s již aktivivaným systémem s automatickým přihlášením se k systému bez ochrany heslem. Znamená to že po zapnutí a spuštění systému Windows se objeví rovnou plocha s ikonami a lištou nabídky Start.

V případě mininotebooku nabo EEE-PC použijeme jako pčříklad notebook ACER Aspire One, coiž je notebook malých rozměrů jako EEE PC ale má klasický elektromagnetický pevný disk používaný u běžných počítačů a notebooků. Nevýhodou je krátká provozní doba při provozu na baterie ale zase je rychlejší než SSD harddisky používané u EEE PC. Je třeba mít s sebou napájecí zdroj (nabíječku) a poblíž zásuvku. Baterie se nabíjejí i za chodu (provozu na síť) a nabíjení trvá asi 2 hodiny. Poznáte to podle toho že červená kontrolka, která vasrovně zabliká při vybití baterií bude svítit zeleně.

Většina Notebooků včetně toho který použijeme jako příklad má přístup na Internet zdarma pomocí bezdrátových sítí WiFi. Můžete tak na Internet v restauraci, kavárně nebo v obchodním centru jen tak. A tady je několik rad jak nato:

Po nastartování systému se u hodin objevcí ikona bezdrátové sítě a bublina oznámí že byly rozpoznány bezdrátové sítě. Klikněte myší nebo prdtem na touchpadu zajeďte na tu bublinu a poklepte ji nebo dvakrát rychle za sebou stiskněte lkevé tlačítko u plošky pro pohyb myši.

Otevře se okno se seznamem bezdrátových sítí. Občas blikne oranžová kontrolka WiFi. Vyberte síť která je označena jako Nezabezpečená u které je pokud možno co nejlepší signál zobrazený na grafu. Mělo by být vybarveno co nejvíce sloupečků. Dole klepněte na Připojit a souhlaste s připojením v hlášení že se připojujete k nezabezpečené síti. Oranžová kontrolka chvíli bliká a pak svítí stále. Jakmile je u vybrané sítšě nápis "Připojeno" můžete začít pracovat na Internetu, surfdovat a používat ICQ a Skype.

Navštívíte-li místo kde jste se připojili kdykoli později, po zapnutí notebooku se na Internet připojíte automaticky pomocí vybrané sítě ihned, naběhnou-li všechny funkce.

Může se ale přihodit že i když je síť nezabezpečená, kontrolka Wifi svítí, ale je nahlášen omezený přístup, Internet nebude fungovat. Ikona bezdrátové sítě je označena vykřičníkem v trojúhelníku. Síť má slabí signál, nebo je nutná registrace. V takovém případě klepněte na odpojit, což je to samé co Připojit a zkuste jinou síť.

Chcete-li se připojit k zabezpečené síti, budete potřebovat heslo od jejího provozovatele. To je třeba při připojování zadat, jakmile svítí oranžová kontrolka, ale objeví se hlášení že systém čeká na ověření. Je-li heslo zadáno správně, jste na Internetu bnez dalšího varování.

Hlavně ženy upozorňuji na skutečnost že některé chybové hlášky nelze brát doslova. Pokud zapojíte notebook do zásuvky když se vybily baterie, hje třeba chvíli počkat před zapnutí notebooku. I když se jedná o nový přístroj, může dojít při okamžitém zapnutí k zobrazení hlášení, že baterie jsou poškozeny a je třeba používat napájení ze sítě aby nedošlo ke ztrátě neuložených dat. Je-li přístroj nový je třeba tuto hlášku ignorovat a neshánět servis kvůli výměně baterií.

Pro připojení k Internetu nezávisle na poskytnotých bezdrátových sítí se bude hodit mobilní telefon připojený k notebooku kabelem, nebo pomocí BlueTooth. Připojení bude většinou velmi pomalé a bude zde velmi rychle ubývat kredit. Je-li telefon vybaven funkcí videohovor, je např. u O2 v Praze a Brně k dispozici síť 3G-UMTS, která umožňuje docela dobře použitelné připojení k Internetu.

Své partnerce to co by servisní technik sám zprovozním zejména tehdy, bude-li poskytnutým počítačem nějaký mininotebook, jakým je třeba ten ACER Aspire One, kde je možné připojit telefon jako modem pouze kabelem USB a instalace podpory je problematická z toho důvodu že zde není jednotka CD. Software z CD k telefonu se musí zkopírovat na Flashdisk a instalovat z něj.

Software k mobilu sám z části nastaví v počítači připojení na Internet a umožní nahrávat fotky, bydea a zvuky z telefonu a psát SMS ne na telefonu ale na klávesnici počítače. Pořádný notebook má obvykle také BlueTooth takže lze mobil připojit bezdrátově a ztak může telefon zůstat v kapse a Internet jde na počítači. Abyste si takto telefon sami a hlavně samy připojili a hlavně připojily, dělá se to v zásdadě nějak takto:

Není-li na pološe počítače ikona BlueTooth, určitě bude v Ovládacích panelech. Start-Ovládací panely a poklepat BlueTooth. Hodsnotu "Vypnuto" změňte na zapnuto". Měšla by v předu u oranžové kontrolky pro WiFi být ještě modrá kontrolka, která by měla občas bliknout. Počítač může ikonu BlueTooth dát na plochu nebo ji zobrazit u hodin. Tam na ni klepněte a zvolte vyhkedání zařízení. U telefonu byste měli mít také zapnuté BlueTooth, na což je tam ikonka.

Jakmile se v okně se seznamem zařízení objeví také Váš mobilní telefon (Ikona telefonu a typ vašeho mobilu), poklepem nebo klepnutím pravým tlačítkem a výběrem položky "Pair", nebo "Párovat" zobrazíte okno připojení zařítení. Vymyslete si nějaké alespoň čtyřmístné číslo, které zadáte a klepnete na "Párovat". Toto číslo zadejte i na telefonu jakmile odsouhlasíte připojení. Tím to je připojené.

Modrá kontrolka bliká, nebo svítí. To záloeží na tom, jak to výrobce Notebooku udělal. Obvykle se řeší připojování zařízení přes BlueTooth řeší u počítače průvodcem, který Vám radí a vede vás postupně od vyhledání, zpárování a nastavení služeb celým postupem. Rozsah služeb je závislý na schopnostech mobilního telefonu, kde může počítač nabídnout služby dle telefonu, nebo některfé služby nedovolí nastavit. Aby vše fungovalo, je třeba toho vybrat co nejvíce:

PIM File Transfer - Přenos souborů je obvykle automaticky nastaven. Slouží k tomu abyste mohli posílat fotky, vydea a zvuky z telefonu do počítače, nebo z počítače na telefon, případně otevřít telefon v počítači jako diskovou jednotku a přenos udělat na počítači. Položky menu v telefonu (U Nokier Galerie a u SonyEricsonu - Správa souborů) jsou složky.n Zacházíte s tím jako z diskem.

PIM Iterm Transfer - Přenos položek slouží k výměně kontaktů, poznámek, položek kalendáře a úkolů. Obvykle je nastaven tak že je-li v počítači nainstalován Microsoft OFFICE včetně programu Outlook, Položky kalendáře, kontakty a úkoly jsou sdíleny v této aplikaci.

NlueTooth DialUP Service - Vytáčení přes BlueTooth je potřeba k připojení na Internet pomocí mobilního telefonu jako modemu, který je připojuen přes BlueTooth. V připojení připojení k Internetu, které jsou uloženy v Start-Připojení ve složce připojení, měl by být jako modem zvolen BlueTooth DialUP service. Nemám to vyzkoušeno. Nejspolehlivější je ale kabel.

Doma je možné notebook připojit na Internet síťovým kabelem jako velký počítač nebo po bezdrátové síti je-li ADSL mobem vybaven anténou Wifi, nebo modem od UPC.

Plánuji výměnu modemu který by toto umožňoval a tak bude v blízkém okolí mého bytu a v mém bytě také bezdrátová síť.

R.H.

Konkrétní návod k získání mobilu a počítače zdarma II. - Specifikace služeb

11. září 2009 v 11:36 | R.H. |  Rady k používání moderní techniky
Ve včera 9.9.2009 večer jsem zapomněl ještě specifikovat služby, poskytované pro mobilní telefon a počítač který žena může získat zdarma viz.první část tohoto článku. Nyní se podíváme na specifikaci zprostředkování služeb, jejich nastavení a získání.

Specifikace služeb pro mobilní telefon:

Ze začátku to bude fungovat tak že se své partnercve budu starat o provoz mobilmního telefonu za to, že je mojí družkou. Pokud použije svůj vlastní mobil a přihlásí jej do systému zprostředkování služeb organizace mých osobních přátel, bude fungovat jako dosud ale o dobíjení kreditu se nemusí moje partnerka starat. Stačí být zákazníkem O2 nebo T-Mobile a přihlásit se zasláním kódu na číáslo 724 331100 u O2. Kódem je číslo účtu systému Batradis Virtual Internet Banking (Dále jen VIB) sloužící k hodnocení úpráce pro tuto společnost či společnost které je uvedenou organizací zprostředkována možnost působení na Zemi. Toto platí pouze o zákaznici O2 s předplacenou kartou stejně jako u T-Mobile kde se kód zasílá na číslo 731831682.

Pokud žena nemá žádný mobil, nebo je zákaznicí jiné nepodporované mobilní sítě jakou je v České republice na příplad Vodafone, dostsne nový telefon s předplacenou O2kartou zavedený do systému VIB pro úhradu jeho provozu. Jelikož bude dosti dlouhou dobu provoz htrazen z mého ne příliš velkého důchodu, bude fungování telefonu omezeno na volání pouze v rámci sítě O2. Stik s přáteli, příbuznými a kolegy kteří jsou účastníky jiných mobilních sítí bude možný pouze formou psaní zpráv SMS, nebo pomocí datových služeb. Veškeré zařízení též obstarám sám. Tato sada bude dle potřeby dobit částkou 200 Kč je-li na účtě VIB alespoň 20 bodů. Z informační brožury ohledně účtu VIB tu mám malo zajímavost, a sice že transakce jsou povoleny při získání 1000 bodů.

Co je to Batradis Internet Asistent?

Tato služba je určena pro začátečníky a ženy, které a kteří si pořídili počítač a rádi by na Internetu ihned používali služby jako je e-mail, chat ICQ, Skype, chtějí-li tak mít profil na serverech jako je Facebook, LidéCZ a tak. Bojí se že si nebudou pamatovat heslo, neumí si službu zřídit a nastavit poštovního klienta, ICQ a Skype či Messenger. Táká se to i mé potencionální partnerky.

Funguje to tak že počítače poskytované jako pracovní nástroje jsou již plněš nastaveny tak, aby je stačilo zapnout a rovnou pracovat a dělat vše co se chce. Prakticky to dělám já. Nevýhodou může být že k poštovní schránce založené pro někoho znám heslo, protože jsem schránku někomu založil. Toho ale nijak nezneužívám, ale já nebo kterýkoli servisní technik tak může nastavit správně poštovního klienta v počítači, jakým je třeba Microsoft OUTLOOK či OUTLOOK Express, nebo jiný podobný program. Totéž platí o účtu na ICQ a Skype. Uživatel, hlavně uživatelka, si spustí příslušný program a rovnou ho může používat

Jakmile dojde k plošnému fungování společnosti PCA praha a způsob jakým jsme udělali moje partnerství se ženou se stane běžné u nežádoucích mužů. Rozšíříme zprostředkovatelské služby i na získání pevné linky od společnosti Telefónica O2, protožer je u tohoto operátora možnost zéískat až stoprocentní slevu na paišální poplatky za vedení a udržování telefonní stanice v provozu. Tato možnost byla poskytována už v době, kdy pevnou telefonní síť provozoval Český Telecom.

Valnou většinou zákazníků společnosti PCA Praha budou držitelé průkazu ZTP/P. Znamená to že zdravotně postižený občan ČR má mít průvodce. Newjůčinnější formou poskytnutí někomu průvodce je forma partnerského soužití. Ideální bude uzavření manželství s držitelem ZTP/P, který se bude podílet na zprostředkování zřízení pevné linky, kterou si nechá zavést a pokusí se uplatnit žádost o slevu. Já to mám a můžu si tak ledacos dovolit.

Toto je další motivace pro ženy, aby se chovaly pěkně ke zdravotně postiženým mužům, nejlépe přes zápis do společnosti PCA. To mám na starosti já. ˇvasem zjistíme která žena by byla pro koho ideální a zavedeme i tuto službu. To bude totiž potřeba k nejlépe fungujícímu připojení počítače k Internetu pomocí služby O2 Internet ADSL. Pouhé paušální poplatky za provoz pevné linky včetně poskytnutí přístroje a u ADSL modemu, budou nižší. Za normálních okolností by pouhé paušální poplatky za linku stály kolem 900 Kč za měsíc. Bude-li uznán při vedení pevné linky uznána a povolena plná sleva z paušálu za zavedení pevné linky (cca 403 Kč/měs za standardní tarif), vyjde pohý paušál za ADSL na cca 600 Kč/měsíčně takže se vyplkatí mít zdravotně postiženého manžela. Celková výše vyúčtování za telefon je různá dle množství a délky hovorů. Spojení TELECOMU a Eurotelu do O2 navíc u paušálního tarifu pro mobil, také umožňuje takovouto slevu. Já to ale neuplatnil. Dále se ušetří na vstupném a jízdném.

Služba Internet Asitent je použita i u nastavení e-mailu v mobilním telefonu a aplikací nahrazujících ICQ nebo jiné chatovací systémy, podporuje-li telefon který máte aplikace s pomocí třetích stran a má podporu JAVA. Telefon který byste dostali - pardon dostaly a úplně konkrétně jedna z Vás dostala, to může umět.

R.H.

Konkrétní návod k získání mobilu a počítače zdarma

10. září 2009 v 20:46 | R.H. |  Rady k používání moderní techniky
Nyní bych rád oslovil hlavně čtenářky. Zejména ty ve věku 25-50 let, které mohou získat jak mobilní telefon tak počítač zadarmo když budou spolupracovat s mými přáteli z Albedoru tím že projeví zájem o práci ošetřovatelky u společnosti PCA Praha a nejsou-li zadané nebo vdané nechají se zaměstnat jako moje partnerka, nebo v rámci projektu Saverobin se nechají přezkoušet do jaké míry se chovají jako autoři obou projektů. Spojit se to dá dohromady. Dosud zůstávají na Internetu stránky původní společnosti Allied Social Services na www.mujweb.cz/www/asservices, kde je popsán postup pohovoru. My si to tu zopakujeme, abyste no nemuseli (hlavně tedy nemusely) hledat někde jinde. Zároveň to bude tak trochu malá informační aktualizace uvedených stránek.

Budeme zde citovat z dokumentace k použitým projektům na zabezpečení mého přežitá formou soužitá se ženou mající vhodné vlastnosti pro přežití v extrémních podmínkách. Co je k tomu potřeba? Každopádně velká dávka smyslu pro humor. Za chvíli uvidíte proč:

Takže hledáme ženyvzhledově a i psychicky podobné těm z Albedoru. Tudíž jde o hodně vysoké ženy, které první psychickou vlastnost typickou pro lidi o kterých pojednávají články v rubrice "Mé neobvyklé osobní zkušenosti" právě tím že mne zkusí nosit na zádech. To je u toho pohovoru spolu s ochotným poskytnutím všech osobních údajů v databázi bývaslé společnosti Allied Social Services. Spojení s týmnem Albedořanů kteří pro mne vytvořili projekt GRS jke databáze nyní majetkem společnosti PCA praha. Organizace Batradus dávcá této firmě podnikatelský prostor a databáze je sdílena s registrem pracovních bytů mých přátel z Albedoru.

Údaje jako je adresa bydliště by měla souhlasit s adresou na občanském průkaze a to jak starého, tak nového typu. Pohovory mám na starosti já. Na rozdíl od původní práce pro Allied Social Serviceys nekončí pro ženy pohovor obdržení děkovného dopisu s oznámením výsledku a sdělením že jakmile bude dost zájemkyň o práci tak registrace která je předběžná urychlí vystavení pracovní smlouvy, je nyní moýžné obdržet práci ihned jako moje partnerka.

Práce se bude elektronicky hodnotita nejdříve za rok takto vytvořené známosti nebo dle stavu účtu lze obdržet mobilní telefon zdarma, nebo už hned přihlásit ten svůj aby byl hrzen jeho provoz. K tomu je potřeba aby na byla zákazníkem O2 nebo T-Mobile kde by měla předplacenou SIMkartu. Vodafone není podporován a řeší se poskytnutím celého nového přístroje. Prakticky bych jí občas dobil kredit já.

Když se tak koukám do přírušek a dokumentace, je tu jedna zajímavost v Provozních podmínkách. Cituji:

Uživatel obdržel mobilní telefon co by pracovní nástroj od organizace Batradis, který není jeho osobním vlastnictvím. Mobilní telefon smí být použíován ke komunikaci ale neměl by být využíván pro osobní soukromé hovory. Telefon nesmí být prodán protože nejde o osobní vlastnictví uživatele. Je-li zjištěno jeho poškození, zničení či ztráta, je třeba uhradit jeho hodnotu v plné výši.

To znamená že moje partnerka kdy ten mobil ztratí, rozbije, nebo prodá, musí mi ho zaplatit. Není její. Dále se tu píše: Úhrada ztraceného mobilního telefonu poskytnutého k užívání uadarmo, stejně jako ú,yslné zničení, prodej či zjištěné odcizení, může být vynáhána právní cestou obchodním zástupcem, jednatelem či zplnomocněnou soukromou či právnickou osobou, zastupující organizaci Batradis.

Znaméná to že bych svou partnerku nechal právnicky stíhat a dal ji k soudu kdyby ten mobil ztratila, rozbila nebo si ho nechala ukradnout a nechtěla ho zaplatit.

Na mobilu vidíte kdo volá. V pčřípadě administrativní spolupráce, která je nejen díky spojení dvou firem v jednu už teď možná ale spoluipráce i na projektu Saverobin, je potřeba hlásit se občas jinak, než obvykle. Volá-li někdo s kým jednáme v rámci spolupráce a dle jména víme kdo volá, hlásíme se tak že se představíme énem a přčíjmením, uivedeme název firmy či projektu a zeptáme se "jak vám mohu pomoci".

Užívání počítače se řádí těmi samými pravidly jako užívání mobilu. Nwní to posobní vlastnictbí nšjaké z Vás ale organizace.

Jak to jde dohromady s tím že další věci dostanete od mých přátel? Jednoduše: Jakmile takto vytvořená známnost splní svůj účel a společnost PCA Praha bude mít dost registrovaných zájemkyň o práci očetřovatelky a víc mužů kterým bude takto pomoženo v případě že si nejsou schopni najít partnerku normálně protože nemají čas díky práci, nebo trpí autismem, mí přátelé uvidí že to fubguje a bude Vám nabídnuta výměna mobilu a počítače který jsem nějak sehnal pro svou partnerku, tak i v jejím případě bude časem vyměněn za něco z Albedoru vyrobeno v té Austrálii, což dost dlouho potrvá.

Hromadná spolupráce je podmínkou pro instalaci albedorských informačních a komunikačních technologií. Jak se to bude projevovat? Čísla mobilních telefonů které mají albedořané a třeba mohje partnerka nějaký dostane, číslo je přenositelné. Objeví se tu albedorská telefonní společnost, která čísla v registru organizace Batradis, z nichž některá budou sdílena z databází sociologických projektů, budou tato čísla přerpojena do nějaké té sítě. Projeví se to tak že nebude-li dlouho dobit kredit na nějakém tom slkužebním telefonu. O2 nebo T-Mobile dotyčnou SIMkartu deaktivuje. Ztratí se signál a zatím v takovém případě není zovrazen název sítě, ale není tam nic případně nápis "Žádná síť" nebo "Jen téísňová volání". Po přenosu čísel se zobrazí ta novíť. Poznáte to tak že na vašem telefonu se jako operátor objeví BATRADIS.CZ,nebo CZ-BATRADIS, případně CTS.CZ v Ostatních zemích se bude měnit národní přípona. Batradis.de - Německo, Batradis uk- Velká Británie, Batradis.fr - Francie, nebo Batradis.nl - Nizozemí apod. Dobitím kreditu nebo jakoukoli obnovou aktivace u původního operátora se vrátíte k původnímu operátorovi. Pokud se séť nepřerpne sama, vypněte a zase zapněte telefon.

Připravuje se možnost kombinace sítí, kdy albedorská síť poběží v aplikaci pro mobil a hlas se bude přenášet pomocí sítě 3G-UMTS nebo GPRS/EDGE, HSDPA, či WCDMA (bude-li nějakou z těchto technologií váš telefon podporovat) po Internetu jako telefon VoIP. Hovorné bude úřtováno volanému, není-li účastníkem albedořany vytvořené sítě. Volaný uživatel běžného telefonu jakým je pevná linka nebo mobilní telefon, zaplatí za Váš příchozí hovor jako za odchozí běžnou cenu dle jeho tarifu.

Pevná linka se bude rovnou zapojovat jako VoIP telefon s bezdrátovým připojením na způpsob WiFi. Pro použití jednoho přístroje pro standardní pevnou linku a VoIP CTS se použije slučovací adaptér.

Takhke nějak to bude.

R.H.

Jak s počéítačem snadno a rychle V. - Záloha dat

10. září 2009 v 17:54 | R.H. |  Rady k používání moderní techniky
Náš seriál o používání počítače dnes pokračuje tématem zálohování dat. Budeme tedy hovořit o vypalování CD a DVD. Nejdříve však je dobré mít z důvodu veřejné publikace rad k této činnosti, že by předmětem vypalování neměly být filmy, hudba a plná verze počítačových programů aby nedošlo k porušování zákona o autordských právech. Mohli (zejména mohy) byste se vystavit trestnímu stíhání. Vypalovat tedy můýžete a dále rozšiřovat filmy a fotografie, eventuálně hudbu pouze v případě že jste jejími autory.

Každý počítač má dnes mechaniku DVD-R (DVD vypalovačku) která jinak funguje jako přehrávač CD a DVD pomocí např Windows Media Playeru. Krom přehrávání hudebních CD, DVD a filmů či hudby v datových formátech na CD-ROM, lze hudbu, video a filmy též zapisovat na CD nebo DVD. Obvykle jsou k tomu nainstalovány programy, které vám umožní vypálit fata, hudbu a video na CD nebo DVD.

I v počítači od organizace Batradis je na vypalování dat, hudby a fiolmů nainstalován program NERO Burning rom 6. V tomto programu můýžete formou vypálení dat na CD zálohovat dokumenty, videa,m fotografie a videa vytvořením datového disku CD-ROM. Při spuštění Nera přepněte vpravo nahoře na CD a vyberte "Datový disk". Hned nahoře na panelu je "Vytvoření datového disku. Po vložení prázdného fdisku CD-R, nebo CD-R/W vyberte složku kde máte připravena data k vypalováná. To provádíte v pravém okně. Tam můžete jednotlivě, nebo najednou vybrat složky a soubory. Přetaženímší z prava doleva vytvoříte budoucí obsah CD. Sledujte přitom modrou čáru v pravítku dole, které znázorňuje kapacitu CD. Čára by měla být pokud možno pouze modrá a maximálně kouisek žlutý, nikoli červená.

Používejte tedy disky označené jako CD-R 700 MB/80 min. To znamená zapisovatelné CD o kapacitě 700 MB nebo u hudebního CD 80 minut, nebo CD-R/W 700 MB/80 min - zapisovatelné a přemazatelné CD. U tohoto druhu CD-R můžete mít celou čáru modrou a kousek žlutý, avšak Nero že mít úři zahájení vypalování připomínky k povinnému uzavření disku. Souhlaste s t a CDude vypáleno.

K zahájení vypalování klikněte na ikonku "Vypálit CD nebo Burn CD" a můžete ještě určit způsob vypálení. Úplně bude stačit když si budete všímat pouze záložky "Jmenovka" nebo "Label" kde místo "NEW" nějak CD nazvete VELKÝMI_PÍSMENY bez háčků a čárek a mezeru nahradíte podtržením. Záložky "Vypálit" si všímat nemusíte. Obvykle je nastavena tak aby vše fungovalo správně. Takže klikněte na "Vypálit a už to jede. Jsou-li k tomu nějaké připomínky jako že je kompilace příliš velká a musí být disk povinně uzavřen, klepněte na ANO aby se to vypálilo. CD obvykle je finalizováno (uzavřeno) aby tam nešlo nic přidat. Co je na CD můžete na horní matnou stranu která je obvykle potištěna značkou a typem disku a linkami na psaní, napsat poznámku lihovým fixem.Pokud je CD bez potisku, spodní strana které se nedotýkejte bývá obvykle zbarvena do modra, modrozelena, modra nebo je bíle stříbrná, ale lesklejší než horní strana která slouží k nalepení potisku či jeho nastříkání. Stačí ale fixem poznámka co tae. Spodní strana je totiž ta, ze které jsou data čtena, nebo na kterou jsou zapisována. Tato spodní strana nesmí být porušena otisky prstů, nečistotou nebo nesmí být poškozena poškrábáním, protože na ni svítí laserový paprsek který na disk vypaluje, nebo z něj odrazem čte. Platí to i pro DVD.

Hudební CD - CD-Audio

Po spuištění Nera vyberte Notu (Hudební CD. Hned první je Vytvožení hudebního CD. Dále se postupuje jako u datového disku CD-ROM, ale v pravém okně je třeba najít složky se zvukovými soubory a do takové vstoupit, aby se objevil seznam zvukovýcsouborů. Zvukové soubory budou mít ikonu vašeho přhrávači médií a příponu WAV nebo MP3. Ostatní hudební soubory jako VOC, M4A nebo M3U nedoporučuji zkoušet. Když to bude WAV nebo MP3 tak to vyjde.

Obsah hudebního disku můžete tvořitr přetažením klaždého Wavu nebo Mptrojky samostatně a sestavit tak libovolný obsah budoucího hudebního CD, nebo vybrat a přetáhnout vše, ale pozor - čára na púravítku dole kde je kapata disku v minutách by měla být pouze modrá. Je-li tam kousek žlutý, vypálené CD by mohlo zlobit. Klepněte na "Vypálit a pak na Vypálit na pravém horním okraji okna s možnostmi nastavení vypolování abyste nahráli hudbu nebo zvulk na CD, které potom bude hrát na jakémkoli CD přehrávači nebo hifivěži. To ale není úplně spolehlivé některé CD přehrávače neumí přehrát vypálené CD.

Ostatní funkce a tvorbu dalších typů disku nebudete moc potřebovat nehledě nato že např kopírování CD nebudeme rozebírat abych neměl problémy že radím veřejně jak porušovat Copyright. Takže Kopírování CD v Neru -CD-copy si nějak vyzkoušejte sami.

Stejným způsobem se vypaluje DVD ale v Neru to nedoporučuji. V Neru můžete vypalovat na DVD jako velkou zálohu dat na datové DVD čili DVD-ROM. Na rozdíl od CD lkteré má lkapacitu pouze 700 MB, můžete zálohovat na jeden disk daleko více. Jednovrstvé zapisovatelné DVD (DVD-R nebo DVD-R/) pojme až 4.75 GB. V prvém horním rohu uvítacího okna Nera přdpněte na DVD. Pak se to dělá stejně jako CD ale na vypalování DVD která mají hrá vVD přehrávačích to není dobré.

Chcete-li vypálit DVD tak aby při použití vVD přehrávači a ne na počítači hrálo automaticky jako originálně zakoupený film na DVD ale většinou ihned bez úvodního menu, použoijte jiný program.

Dobrý je VSO DivXtoDVD. Vložte DVD-R dočítače které je prázdné a pokuid máte tento program, klikněte na tlačítko "Převod" a najděte soubory s příponou AVI. Bude to dost dlouho trvat než se dočasně vytvoří na pevném disku budoucí obsah DVD. Dbejte proto abyste měli k dispozici vždy alespoň 4.7 nejlépe čím víc tím lépe volného místa na pevném disku. Budoucí film nebo pásmo kratších filmů by nebylo celé. Je-li vše v pořádku mělo byjít k vypálení DVD automaticky a proces je ukončen vysunutím disku a ohlášením konce operace. Kdyby nedošlo k vypalování, přečtěte si chybové hlášení. Obvykle je vledné DVD větší než DVD-R 4.7 GB, takže se nevejde. To se moc ale nestává. Tomu sew dá kdyžtak zabnit tím, že v nabídce "možnosti vyberete "Vypalování" a pnete na zaškrtnuté políčko "Nepřidávat původní soubory". Tak nebude zaškrtnuté a vypalovat se bude pouze filmový obsah DVD.

Nejvéíce však využijete Nero na zálohování dat. Pokud s tím máte problémy, doufám že tyto rady pomohly.

R.H.

Mobilní telefon nejen telefon

9. září 2009 v 16:23 | R.H. |  Rady k používání moderní techniky
Používání mobilního telefonu zvládají u ženy diocela dobře ale některé věci jim mohou dělat potíže. Kromě seriálu o práci s počítačem se podíváme na některé věci, které mohou být složité. Na rozdíl od PC je tady problém v tom že každý výrobce mobilních telefonů má svoje vlastní ovládání. Nyní se ale základní ovládání sjednocuje.

ženy lteré umí s mobilem úplně vbše jsou pro mne jako životní družka moc můladé. Ve věku 30-50 mohou mít ženy potíže uložit kontakt do telefonního seznamu. Ve věku 40-50 a všeobecně výše neumí ženy napsat a odeslat SMS. Ty z nich které by mohly být (jedna) mojí partnerkou, může děšlat problém používat Internet a e-mail v mobilu. Internet může být zobrazován velijak, ale elektronická pošta je přehledná jako SMS.

Setkal ksem se i s tím že ženy ve všěku 30-50 neumí poslat MMS. Pžředtím než se podíváme jak nato, je tu stejně jako u možnosti získat počítzač na příklad za deset let trvající známost se mnou v rýmci spolupráce se společností PCA Praha, mobil lze záískat už za rok nebo i dříve. Stejně jako počíztač je i mobil poskytnut jako služební nástroj pro spolupráci. Není osobníám vlastbictvím ženy, která by byla moji partnerkou i když vztah není zalkpožen na lásce a sympytiích ale na získání mobilu, počítače a.t.d. zdarma. Nejprve se podíváme na problematické funkce mobilu:

Všechny nové typy mobilů mají ,ožnost spúřístupnit si nejčastěji používané funkce tak že stačí stisknout tlačítko a je spuštěna nějaká nejpoužívanější funkce. Většina mobilů bez ohledu na výrobce má funkce graficky znázorněné. Zprávy jsou označeny obrázjkem obálky, globus je Internet, montážní klíč jke Nastavení, knížka s budíkem je kalendář apod.

Nejpoužívanějšími značkami mobilních telefonů jsou Nokia, SonyEricson, Samsung, Motorola a Siemens. Dnes již těšžko najdeme úplně obyčejný mobilní telefon. U všech je již fotoaparát, Internet a e-mail, nechybí možnost propojení s počítačem jak kabelem, tak bezdrátovou technologií BlueTooth, kalwndář, jalkulačka, zápisník - malá kancelář do kapsy.

Začneme radami pro ženy vbe věku 25-50 nezi kterými může být jedna mojí partnerkou, která získá úro levnější komunikaci se mnou mobil s aktivací předplacené karty u O2, nebo od května 2009 také T-Mobile. Má-li předplacenou kartu od jkedné či druhé společnosti spolu s telefonem, může jí být dobíjen kredit. Starý obyčejný telefon jí bude vyměněn za novější. O tom někdy příště.

SMS

Tato funkce není problém ale ve věku 40-50 to může ženě dělat potíže. V zásadě je to funkce ke které se jde do MENU (Stiskněte střed kurzorového tlačítka, joysticku nebo kolečka), vyberte obálku a pokud nikde není nadepsaná funkce postranních tlačítek "Vybrat" slouží střed kurzoru jako tlačítko pro otevření funkce. Pro napsání nové zprávy vyberte a zvolte "Nová SMS", nebo Nová zpráva", napsat novou", nebo "vytvořit zprávu" a je-li nutno zvolit ještě typ (jestli to má být SMS,MMS, nebo e-mail, vyberte SMS. U nových telefonů se nejprver zadává telefonní číslo příjemce nebo jméno ze seznamu a pak po stisknuití šipky dolů napište zprávu. Jak se píše na vašem telefonu najdete k návodu k použití. Není-li zapmut slovník, platí obvykle pravidlo, že u číslic jsou skupiny písmen v abecedě. Kolikkrát zmáčnete číslo, natočíte písmeno. Vyčkejte několik vteřin před naspsáním daslšího písmene.

Příklad: Ahoj Robine bude vypadat dle mačkání číslic asi jako (Nokia) 2-44-666-50#777666224446633

Křížek (#) je obvykle přežazovač, složící u psaní textu k přepínání VELKÝCH a malých písmen. Podržením lze přepínat mezi písmeny a číslicemi. Nula je mezerník. U Siwemense je mezera jednička (1) a u SonyEricsonu je mezera ten křížek. Mapa znaků se u Nokie získá stiskem hvězdičky (*). U Sony Ericxsonu se to dělá "Další(PRAVÁ HORNÍ klávesa a hned nahoře je "Vybrat symbol". Sony Ericson funguje tak že se nejdřív píše zpráva a a pak se zadává číslo nebo se hledá příjemce.

MMS

Já obvykle posílám např fotku jako MMS zak že nejdříve něco vyfotím nebo najdu v galerii obrázků, dám odeslat jako MMS a doplňuji text a nakonec zadám čídlo nebo najdu příjemce. U Nokie se nejdřív určuje kontakt. Nejjednodušší tvorba MMS je na Nokii 6670 nebo 6600 kde nahoře je místo pro číslo nebo vybrané jméno či e-mail příjemcer, obrázek se mi tam dal sám a pod něj něco napíšu. Potom to odešlu.

Nokia 6085, nebo 6131 a NHokia 6300, 6500 mají tvorbu MMs složitěšjší: Obrázek co chceme poslat je po stisku "Odeslat" připraven k odeslání, ale aby k němu byl nějaký komentář, stiskněte šipku dolů a přejdete na okénko kde szted kurzoru je tučně nadepsán "Vložit objekt". Jakmile ho stisknete, můžete vybrat jestli chcete přidat text, obrázek zvuk bebo video. Obvykle je druhým objektem po obrázku text. Tam napíšete nějaký pozdrav, je-li obrázkem fotka z výletu. Zvolíte-li zvuk, lze pozdrav namluvit. Pod všemi místy pro objekty tvořící zprávu zvolte "Odeslat", zadejte číslo nebo vyberte ze seznamu, jako předmět můžete napsat "Pozdrav" a vše odeslat. Podobně se to dělá u Sony Ericsonu.

U MMS je ale potřeba mít jistotu že člověk kterému MMS posíláte má telefon který umí MMS a nejlépe od stejného výrobce. Jinak některé objekty nejdou u příjemce otevřít. Obrázky a texty fungují na jakémkoli telefonu co umí MMS. Tento typ zpráv lze poslat i na e-mailovou adresu. V případě vybrání jména z kontaktů vám telefon kromě čísla na mobil nabídne i e-mailovou adresu, je-li v kontaktu který jsme vybrali uložená.

Pokud MMS neodešla z telefonu, nebo vám místo MMSek chodí SMSky že máte novou MMS kterou si vyzvednete přes internet, máte chybně nastavený telefon. Poraďte se s operátorem, nebo u O2 pošlete SMS ve tvaru MMS NO GC (pro Nokii), MMS SE GC (pro SonyEricson) a podobně na číslo 999111,m pokud nefunguje tak na 999888. Jako odpovběď máte dostat Konfihurační zprávu, kterou nejdříve otevřte a pak uložte. Někdy jde uložit rovnou. Po uloýení vypněte a zase zapněte telefon a mělo by to fungovat, je-li služba aktivována. Pokud bych Vám jako konkrétně své partnerce dal telefon k užívání zdarma, služba tam bude aktivována spolu s nastavením telefonu aby byla funkční.

E-mail

Podobně jako poštovní klient u počítače funguje e-mail u mobilu. Je ale potřeba mít aktiovovány datové služby (Wap a Internet GPRS či HSCSD dke možností telefonu) Telefon získaný zdarma co by moje partnertka je takový, aby to uměl. Píše se jako SMS a fotky, videa a zvuky, lze posílat jako MMS ale typem zprávy bude e-mail.

Zájemlkyně o práci ošetřovatelky u PCA která bude zaměstnána jako moje partnerka costane e-mailovou schránku a jak posštovní klient v mobilu tak počítači již bude nastaven tak, aby již fungoval a aby stačilo hned poslat a taky dostat nějaký ten e-mail.

Jak se co dělá zjistíte sami pokud se naučíte se svým telefonem zacházet dle návodu k použití k telefonu.

Ukládání čísla

Obvykle ho lze udělat tak že po jeho zadání můžete místo volání stisknou levou nebo pravou funkční klávšesu a vybrat "Uložit". Dle příkladu u psaní SMS se napíše jméno. U Nokie se to děšlá tak že se zmáčkne levá klávesda označená jako VolbyL a vyberte "Uložit" U SonyEricsona je to "Dakší" a "Přidat kontakt". Jak se to dělá u vašeho telefonu zjistíte v návodu k použití.

Pokud jste dostali číslo prozvoněním, najdete ho ve Zmeškaných hovorech, nebo v Přijatých hovorech pokud jste zvedli telefon (přijali hovor). Seznamy hovorů jsou k dispozici u Nokie stisknutím zeleného sluchátka. U SonyEricsona je to levé horní tlačítko, na displeji nadepsané "Hovory". Pohybem do stran se přechází mezi hovory Zmeškanými, Přijatými, volanými čísly, nebo vším najednou což je výchozí volba (když szisknete Hovory). Jinak jsou seznamy v hl\vním menu a v položkách jako: Protokol volání, Seznamy hovorů, výpisy hovorů apod. Blíže v návodu k vašemu telefonu.

Odtud lze číslo beze jména uložit.To se obvykle dělá tak že u Nokie se stiskne VOLBY a vybere se "Uložit" stiskne se VYVRAT a napíše se jmé=no a stiskne se OK a po zkontrolování čísla zase OK.

Daůší finkce si vysvětlíme příště.

R.H.

Jak získat levně počíztač?

8. září 2009 v 12:46 | R.H. |  Rady k používání moderní techniky
Není dnes bohužel úplně správné dělat reklamu konkrétním firmám, ale jedná se o moji dobrou zkušernosdt a jelikož jsme tu měli malý seriál o základech práce s počítačem pro ženy, uvedu tady další možnosti pro ně.

Občas může být výhodné počítač postupně předělávat ale záleží na tom jestli jsou použitelné původní zastaralé součádtky aby byla poskytnuta sleva protihodnotou z ceny nových. Měl jsem kdysi kamaráda který to takto dělal, ale on už to dávno nedělá. Stejně někteří lidé říkali že jeho služby byly drahé.

Jiný kamarád, který je také můj soused, mi poradil jinou firmu, kde jsem si velmi levně koupil počítač. Stačí se podívat na stránkywww.czechcomputer.cz a podívat sea podívat se co tam mají. Nejlevnější konfigurace je PC sestava CC Basic, která je ale bez monitoru, myši a klávesnice. Není tam operační systém. I tak to vyjde na cca 15 tisíc. Jde o to že aby to také k něčemu vypadalo, je dobře k tomu dokoupit LCD monitor, optickou myš a klávesnici. Windowsa XP Profesional SP2 se i legálně dá levně pořídit chcete-li být i v tomto ohledu poctiví.

I to je pro mnohé příůloiš mnoho peněz. V seriálu "Jak s počítačem snadno a rychle" radím hlavně ženám jak používcat počítač. Ty totiž mají od roku 2000 možnost získat počíztač zdarma. . OKcitujeme vám nšěkolik myšlenek z dokumentace projektů jakými jsou a byly: GRS-Girl Recommending System, kde stačilo aby žena ve věku 18-50 let (nyní věková hranice je 25-50) o výěšce minimálně 175 cm se mnou 10 let chodila a chovala se jako moje partnberka se vším co k tomu patří. Stará verze projektu lhůtu u vdaných nebo zadaných žen zkracovala na 5 let. Nová verze tuto možnost umožňuje pouze v případěš, že náboženské vyznání dané ženy nedovoluje mimomanželský sex nebo mimomanželskou známost probíhající při manželství.

Sloučení dvou organizací - Allied Social Services a AmorNET s.r.o (Albedorské společnosti) do jedné společnosti PCA Praha, sloučilo podmínky pro přijetí do pracovního poměru. Rozdíl je v tom že uchazečka o práci pro PCA jako ošetřovatelka nastupuje do práce ihned v případě vybere-li si funkci mojí životní partnerky jako pracovní poměr.

V praxi to potom bude vypadat tak že těch 10 let mi má umožnit našetřit peníze na zakoupení počítače pro tu partnerku. Snad se mi podaří dát dohromady aspoň 15 tisíc Kč na holý hardware. Organizace Batradis naštěstí poskytuje instalaci systéuWindows XP Profesional SP2 s multilicencí pro velké koncernové podniky a žena po získání počítače obdrží fungující sestavu s nastavením všech funkcí tak aby sestava fungobala vpořádku.

Co sestava PCA Home office desk obsahuje? OS: Windows XP Profesional SP2 nabo Linux, Microsoft Office 2000 Premium, nebo OpenOFFICE.org 2.3.1. Anglický, pro ochranu počítače Avast 4.8 Home, Windows Live Messenger, dalé púrogramy na záznam zvuku a práci s fotografiemi, ICQ a Skype.

Upřednostňován je Windows před Linuxem, kór když Linux nemám a neumím v něm pracovat. Konkrétně do něj neumím přidávat programy. Musel bych tam dál takové vydání Linuxu, aby tam už všechno bylo od začátku. Jako další zařízení k sestavě je barevná tiskárna.

Byt té ženy se stává pracovním bytem jako mají ti mí přátelé z AQlbedoru. UC to tím pádem znamená že jednou ročně bude mít moje partnerka nárok na bezplatnou výměnu a servis

Horší to bude s připojením k Internetu protože nevím jestli se mi povede zprostředkovat zřízení pevné linky u O2 s odpištěním paušálu za zavedení a údržbu linky jako takové, aby se platilo pouze za O2 Internet ADSL o rychlosti 8 Mb/s, nebo Internet od UPC.

Tím pádem máte téma počáčů víceméně uzavřené a přejdeme pozvolna k jiným věcem, které ženám dělají potíže.

R.H.

Jak s počítačem snadno a rychle IV. - Spolupráce ve skupině

7. září 2009 v 16:32 | R.H. |  Rady k používání moderní techniky
Opět tu máme náš seriál o práci s počítačem, který by měl poradit hlavně ženám. Tentokrát se podíváme na asministrativní spolupráci ve skupině. Pozorně by si tento článek měly přečíst hlavně ty ženy, prascující jako úřednice, nebo nějaká z žen která by nyla mpojí partnerkou, nebo by spolupracovala na jejím hledání či vůbec co se týká spolupráce s organizacemi PCA, Batradis či i legitimně existujícími firmami.

Spolupráce se provádí ve skupině dvěma způsoby: 1 po Imnternetu, 2. Po místní síti.

1. Spolupráce po Internetu - V rámci spolupráce na Internetu můžete posílat soubory e-mailem, nebo je přenášet při konverzaci v aplikaci Windows Messenger, MSN Messenger či Windows Live Messenger, Skype nebo ICQ. Kontakty lze organizovat do skupin, si pamatovat s kým co řeším. Aplikace Microsoft Outlook navíc u kalendáře a úkolů umí plánovat čas kolegům, nebo přátelům. To uděláte tak že zvolíte zaslání uživateli úkol nebo termín schůzky či jednání v kalendáři. Rozdíl bude v tom že kromě naplánování upozornění na akci sama sobě ji v příloze pošlete na zvolený kontakt.

Pokud díávíte dohromady společně nějaký spis psaný ve Woredu, posíláte ho kam potřebujete se žádostí aby Vám ho kolega poslal zpěr se svým přidaným textem, nebo revidovaný dokument, přčípadně sdokument kde opravil chyby v informacích které chcete aby tam byly a napsala jste je chybně, apod.

2. Spolupráce v místní síti - Tato možnost je vhodná pro společnou práci na dokumentech nebo projektech které by se špatně posílaly po Internetu. Stačí pouze ve svém počítači sdílet složku s dokumenty na kterých mají pracovat i vaši kolegové. Obejde se to bez posílání poštou či přenosu v Messengeru, Skype či ICQ, ale kolega si Vaši práci otevře ve Vašem púočítači ale sedět bude u svého. Tento druh sítě se používá obvykle v nějakém podniku na propojení počítačů ve všech kancelářích. Doma se používá je-li tam více počítačů. Poplatky za Internet jsou pak hrazeny pouze jako za jeden počítač.

Co se týká práce ženy jako úřednice a nejde něco udělat, je to tím že ženy při práci s počítačem zapomínají nato že na příklad napsání číslkice 1 "jedna" musí být provedeno tak aby se napsala opravdu jednička. U české klávesnice SGIFT+Jednička, nebo stiskem klávesy NUMLOCK si zapnout číselnou klávesnici na prsvém krsaji klávesnice a nepsat I "velké I" nebo l "malé L". Stejně jako nula je 0 (u české klávesnice SHIFT+nula, nebo svítí-li NumLock ležatá podlouhlá nula) a ne O "velké O". Proto ledacos nefunguje jako: Ověření čísla nějakého dokladu, přihlášení se k systému, nebo vyhlkedání dokumentu, listiny či dokladu pomocí zadání jeho čísla, úřéípadně otevření zákaznického účtu pro jeho úpravu v pojišťovně, bance, nebo u poslytovatele nějakých služeb, máme-li zákazníkovi aktivovat nějakou službu. Zadané znaky neodpovídají půcodnímu zadání dle kterého se porovnávají a tak to pochopitelně nejde. Znbaky 1,I,l, mají každý jiný výztnam. U počítače je tento význam vyjádřen odlišným číslem, kterému se říká hodnota normy pro kódování znaků, které říkáme ASCII.

Ženy také berou doslova chybová hlášení a arhgumentují příčinou uvedenou ve hlíášení o chybě. Zapomínají totiž že si programátoři šetří práci, takže některá chybová hlášení jsou obvykle obecná. Pokud něco někde nefunguje, nemůže se počítat se všemi úřéčinami vedoucími k chbě, kterou je třeba ohlásit.

Příklad: CHYBA V jednotce není disk.

Jedná-li se o dkisjketu nebo CD, neznamená to že tam oprsvdu není disketa nebo CD. Tato chyba se může objevit, i když tam disketu, nebo CD máme. V takovém případě je disk poškozen. Zkuste jiný. Děje-li se to u čehokoli, je poškozená mechasnika na diskety nebo na CD. Dá se vyčistit nebo nechat vyměnit. U USB Flash-paměti je tato chyba zobrazena i když je flashka zapojená tehdy, je-li připojena přes prodlužovací USB kabel který je poškozen. Fůashdisk je připojen špatně, nebo i když je zastrčen dobře asi je poškozena welektronika ve Flashdisku, případně se vám nějak podařilo vylomit USB konektor z desky počítače.

Abychom se ale vrátili k práci v místní síti, výáše uvedená chyba ohledně psaní znaků by způsobila že by vás to nepustilo ke složce s dokumenty, na kterých máte spolupracovat. Obvykle se to dělá tak že ve skupině počítačů se dá sdíletz nějaká složka a aby se do ní dostal jen konkrétní uživatel, je chráněna heslem které svému kolegovi prozradíme. K propojerní počítačů můžete použít bezdrátové technologie jako je WiFi, nebo BlueTooth zejména u notebooku. Jinak se používají síťové kabely Ethernet a soce Přímé na propojení počítače a modemu, nebo počítače a rooteru pro připojení počítače na Internet za použití jednoho modemu na jeden či více počítačů s možností připojení jednotlivých počřítačů zvlášť na Internet, nebo Křížený kabel na propojení počítačů mezi sebou.

Složky v jiném počítači než je ten můj jsou k dispozici v místech v síti. Start-Místa v síti, klikněte na Zobrszit počítače ve skupině. Jsou-li zapnuty všechny počítače objeví se jejich ikony a pak dál po otevření nějakého konkrétního, jeho sdílené složky (obvykle "Sdílené dokumenty").

Jaká data jdou dát špatně do přélohy a poslat poštou takže je lepší pracovat v místní síti? Jsou to databázové soubory, nebo velké spibory, jakými jsou třeba videa nebo vysoce kvalitní fotky či zvukové nahrávky. U hledání partnerky pro mne by to byly ty vysoce kvaslitní fotky. Aby někdo nevěděl že je fotografován, je kromě teleobjektivu dobré nastavit fotoaparát na velký rozměr snímku. To co chceme vidět je daleko a tudíž je to malé. U fotky o velkých rozměrechn to bude dost velké aby malý objekt byl dost velký aby byl vidět. Taková fotka i v JPG o rozměrech větších než 1152x864 nebo i 2x2 megapixely zabere 1 až 2 MB paměti. Dnes se dělají fotoaparáty s kvalitou řádově desítek mpx a takový velkoplošný snímek zabere i desítky MB. Pokud se nevejde na Fklashdisk, nebo je-li toho dost k vypálení na CD nebo DVD, jsou nosiče CD a DVD moc drashé na takovéto použití. I když stojí jen 5 Kř jeden disk, vyplatí se více přenost v místní síti.

Fotky nebo videa k tomuto účelu jsou uvedena jen jako příklad a jde o pomoc mých kamarádů mají-li takovou možnost. Videa jsou v tomto případě potřeba k dokomentaci situa a vy můžete třeba nahrát jhak se bavíte s kamarádkami o kterých si myslíte že by se mi mohly líbit. Dělá-li to moje úpartnerka z důvodu že udělala chybu a je přeřazena na administrativní spolupráci, má více materiálu. To by se každopádně také nejlépe posílalo po místní sítiřeba na můj počítač, kde to mohu slepit a udělat DVD sloužící k dokumentaci situace. Jsou lidi co umí upravovat filmy lépe, tak by se to natahalo k někomu takovému.

Vlasstní řešení tohoto mého problému pomocí takto propojených počítačů po vzoru mých přátel z Albedoru, ale tvořenou počítači třeba mých kamarádů z hospody a lidí kteří by mi v tom cli pomoci, bude takto každopádně možné mít o všem přehled co se týká zisku informací .

Až bych někoho měl, použije se takto vytvořená síť na pomoc lidem, kteří jsou na tom podobně jako já a nejsou schopni se normálně seznámit. Tyto články jak co udělat posloučí jako návody nejen pro ženy, ale pro všechny kteří nevědí jak použít počítač k organizování činnosti nějaké skupiny. Hlavně to má naučit ženy jak se třeba se mnou spojit přes Internet, což moc neumí.

Závěrem tohoto dílu o síti bych uvedl, že spoluprtáce v místní funguje i přes Internet, ale není to bezpečné.

R.H.