Máte smysl pro humor?

13. srpna 2009 v 13:22 | R.H. |  Pro zasmání
Každý jistě ví, že je dobré se občas zasmát a je jisté že se všichni rádi smějeme. Každého rozesměje něco jiného a každý má rád jiné vtipy.

Já nevím jak vy, ale považuji se za člověka který má velice rozvynutý smysl pro humor, pokud jde o to umět a hlavně, být ochoten udělat a nebo dělat si legraci sám ze sebe. V této rubrice mého blogu to můžete vidět, že o sobě vyprávím věci o tom, jak se mi něco nepovedlo (den Blbec), nebo jak jsem do něčeho ošklivého šlápl, nebo co se mi stalo při vykonávání zcela běžných a pro normálního člověka jednoduchých činnostech.

Vrcholem tohoto druhu smyslu pro humor je děloání tzv. Kanadských žertíků ovšem nakonec se musí zasmát i ten postižený. Pravými úmělci tvorby Kanadských žertíků byli přátelé slavných herců kteří o tom vypravují historky. Za zmínku stojí na příklad historeky Miroslava Donutila o tom, co vymýšlel Franta Kocourek, nebo Uskutečňování hovadismu Janem Werichem a jeho přáteli. Jaké historky to jsou rozebírat nebudeme. Pokud by Vás zajímaly, stačí si opatřit následsující nahrávky:

JAN WERICH - Forbíny života 1 a 2
MIROSLAV DONUTIL - Furt ve střehu a Pořád se něco děje

U toho Donutila stačí to Furt ve střehu. Aby se tu bylo možné něčemu zasmát, měl bych několik historek vlastních. Postačí nám pro začátek pojednání o tom jak se kdo umí leknout. Když jsme byli ještě rodina, tak jsme na Halloween s mámou strašili tátu. On se umí moc pěkně lekat. V té době existoval obchod s různými žertovnými pomůckami od masekj, paruk až po různá lekadla. Kromě babičšky Zrůdičky, což byla máma v masce, která vybafla za křeslem, umělo tátu doslova vystřelit téměř vše. Nejlepší bylo jak se potom bál věcí na stole. Celý tento večer totiž dával pozor, aby mu něco nebouchlo v ruce, nebo aby na něj něco nevyletělo z láhvičky ječupu nebo ze skleničky, přčípadně aby ho něco nepolilo.

Kdysi dávno když tu ještě nic takového nebylo a já byl malý, jedinou lekací pomůcku kterou jsme měli, byla sádrová mužská hlava odd figurýny z oděvního obchodu, které jsme říkali Inženýr. Táta chtěl vylwekat mojí mámu a udělal jako že v obýváku leží na gauči chlap. Pak šel něco montovat na autě do garáže a zapomněl na to. Za chvíli šel do domku a strašně se lekl že nám leží cizí chlap v obýváku a aby se mímě a mně nic nestalo nechtěl nás pustit domů.

V tomto článku máte k dispozici anketu, kde můžete zvolit svůj smysl pro humor. K dispozici máte 4 možnosti jak odpovědět na otázku "Máte smysl pro humor do té míry, že jste ochotni si udělat legraci i sami ze sebe?". Pokud odpovíte "Ano", jste natom nejlépe, protože rádi podlehnete Kanadskému žertíčku a pak se zasmějete sapolu s jeho autorem, nebo uděláte něco co obvykle neděláte k pobavení okolí, případně Vám nevadí když se o vás vypravuje historka jak jste měli Den Blbec, nebo se Vám něco nepovedlo. Pokud odpovíte Ne, neznamená to že byste neměli smysl pro humor ale jakákoli legrace se Vás nesmí dotýkat. Většina z Vás může odpovědět že smysl pro humor má, ale nesmí se dělat legrace z lidí. Můj táta je ukázkou této kjategorie, protože mám taky historku jak jedl v autobuse něco, co bez příboru nešlo jíst bez dělání nepořádku. Takže to tu asi nevyjde. Pokud nevíte, jak na tom jste se smyslem pro humor, můžete odpovědět že nevíte.

Co se týká legracew typu Uskutečňování hovadismu, nebo hiostorek o Feantovi Kocourkovi, lze k tomu přidat ještě humor protagonistů Divadla Járy Cimrmana, což je také můj oblíbený druh humoru. Totéž můžeme říci i o některých věcech týkajících se mých osobních neobvyklých zkušeností, kde je možné projevit absolutní smysl pro humor tím, že budete ochotni jednat pro vás nezvyklým způsdobem účastí na nějakém tom Albedorském projektu.

Inu proč ne, je to konečně také občas legrace. Jestliže totiž chci po ženě aby mne nosila na zádech, tak tím že to zkusí projeví právě tento smysl pro humor, sahající až k dělání si legrace sama ze sebe. Ostatní požadavky jako je třeba sex dříve než obvykle, lze použít také ale jen tehdy, není-li to v rozporu s náboženským přesvědčením dotyčné osoby.

Buťme rádi že existují lidé mající velmi rozvinutý smysl pro humor. Jinak by tu bylo smutno.

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte smysl pro humor do té míry, že jste ochotni si udělat legraci sami ze sebe?

Ano
Ne
Mím ale ze sebe bych si srandu nedělal(a)
Nevím

Komentáře

1 Petr Petr | Web | 1. listopadu 2012 v 19:20 | Reagovat

Ať si kdo chce co chce říká, v srpnu ještě do rybníka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama