Jeden blbý nápad přece jen fungoval

27. srpna 2009 v 10:48 | R.H. |  Studium Bible
V rubrice věnovaqné mým osobním neobvyklým zkušwenostem můžeme najít článek o jednom projektu který měl za cíl požádat sbor Svědků Jehovových o pomoc ohledně hledání životní družky pro mne. Byl prwezentován na Internetu jako web kde jsem svůj problém přednesl, ale nedopadlo to dobžře. V uvedeném článku jsem ten projekt JWHP - Jehovahś Witnesses Help Project prozkoumával z hlediska tohoo, jak mne s ním pomohli určití lidé, kteří na rozdíl od lidí které běžně můžete potkat, umí řešit moje problémy. Tady se na to podíváme z hlediska Bible a Svědků Jehovových:

Prezentace neměla nejlepší ohlas, prortože vyzněla sobecky a nebiblicky. Vzniká tady dojem že Bůh nám dal Bibli a svého syna abychom měli naději na odpuštění hříchů (JAN 3:16) a čreká co s tím uděláme. Na naše modlitby reaguje většinou že dá svatého ducha abychom si pomohli sami. Myslím že je to špatný dojem, ale zato mí přátelé které mám u Svědsků Jehovových mohli vidět část toho, xco v mém srdci vidí Bůh. Moc hezké to není.

Podle PŘÍSLOVÍ 27:11 bych rád Bohu jeho lásku oplatil tím že bych mu rád sloužil se správnými pohnutkami. Proto jsem vycouval z Tepokratické školy, což je příprava na službu. Nedá se však přesně říci že to dopadlo špatně, protože jsem dostal jako dárek nahrávku sjezdu "Zůstaňte bdělí" ze Sportovní ahaly 10. - 12.7.2009, kterou si mohu nechat.

Jsou Albedořani démoni? Podle toho co mi na to řekli mí noví přátelé, to vypadá že bohužel asi ano, prortože nejde jen o to být hodný, laskavý, milující a ochotný se vzdát svého pohodlí pro dobrou věc, ale chtělo by to také dodržovat mravní biblické zásady ohledně sexuální morálky, což Albedořani nedodržují. Kdyby je dodržovali, tak i když jsou to většinou krásné ženy, neměl bych s nimi pohlavní styk a nic co by sex jen naznačovalo, pokud jsme s danou ženou nebyli oddáni, což jsme nebyli a sex je. O sdělování určitých tajných informací o konkrétnímu průběhu Armageddonu (konce tohoto světa ve smyslu systému věcí) a o způsobu dalšího učení se být dokonalí v novém světě ani nemluvě.

Z hlediska Boží vůle nám má stačit obsah Bible a další literatura iod Věrného a rozvážného otroka (Společnosti Svědků Jehovových), které nám mají pomoci Boží slovo pochopit a podle MATOUŠE 28:19-20 kázat dobrou zprávu o království

Naštěstí už do toho vidím a hodlám to dále studovat a chodit na shromáždění a dělat vše co je potřeba, protože pokud to je práce Satana a démonů, měla mne tato žádost o pomoc přesvědčit o tom, že Svědkové Jehovovi nejsou pravým nábožemnstvím, když neumí pomáhat co nejlépe lidem v nouzi. To ale není pravda i kdyby Albedořani démony nebyli. Nereagují totiž na výzvu, aby ve jménu Ježíše Krista odešli. To toto moje přesvědčení o údajné nepravosti cesty Svědků Jehovových minimalizuje na lidský faktor. Bůh a Bible je v pořádku, ale jde o to jak je to lidmi vykládáno. Doufám že pokud možno správně.

Ihned po modlitbě o to aby moje pohnutky byly správné jsem zhjišťoval, jak bvy šlo rýpat do biblického vysvětloení skutečnosti, proč mi sbor nemůže najít partnerku, nehledě na to čím operovali ti Albedořsané. Jde konkrétně o biblický text, který najdeme v dopise HEBREJCŮM 10:23, kde se dozvíme proč máme chodit na shromáždění a jeden druhého v tom podporovat. Úvodní slova tohoto verše zní: Dnejme jedni o druhé. Podle nich a podle toho co jsem po té modlitbě v Bibli vyčetl také, to dbání jedněch o druhé abychom se podporovali duchovně v chození na shromáždění a službě, nemusí být jen pomáhat starým a nemohoucím se dostat na shromáždění nebo sjezdy, návštěvami a studiem, nebo v péřípadě povodní a jiných katastrof pomáhat postiženým, ale navíc by to mělo být rozšířeno o řešení osobních životních problémů, které brání ve slkužbě, studiu, chození na shromáždění a vůbec na činnosti patřící k životu Svědka Jehovova.

Kdyby to opravdu byli démoni co se týká autorské spolupráce na JWHP, říkali by mi že tohle dělají Svědkové Jehovovi špatně. Svěskové Jehovovi vykládají Bibli v rámci lidské nedokonalosti pokud možno dobře a to i včetně vedení lidské části jejich organizace.

Takže tu okolo mne ty bytosti, prezentované jako mimozemští návštěvníci z planety Albedor, tady asi zůstanou abych měl to, co mi pozemští lidé dát nemohou, nebo nechtějí. O tom více v rubrice Osobní neobvyklé zkušenosti.

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama