Jean Michel Jarre inspiruje mojí hudební tvorbu

3. srpna 2009 v 11:33 | R.H. |  Hudba
Na stránkách o mé hudbě - www.rhmusic.org, se lze dočíst o zdroji mé inspirace hudební tvorby, kteým je vedle Mike Oldfielda a Vangelise také francozský skladatel elektrofonické hudby - Kean Moichel Jarre. Je tam o něšm pojednáno jako o zdroji inspirace ve článku, kde se píše o vývoji mé tvporby, kdy jsem si právě občas pomáhal tím že jsem použil něco z jeho hudby. Pokud jste to slyšeli, tak jste dokonce jmenovali dfalší hudebníky používající elektronické klávesy, což dokazuje že je elektrofonická, elektroakustická a počítačová hudba vesměs použitá a nic nového pod sluncem se tam udělat nedá, nechceme-li opustit pole normální hudby a pustit se do tvorby abstraktní atonální hudby, což už také není nic nového díky začátkům a ranné tvorbě skupiny Pink Floyd, která na svou dobu uměla dělat všelijaké vylomeniny se zvukem.

Jean Michel Jarre se snaží pořád dělat normální hudbu kterou lze poslouchat, ale co se týáká kompozičních postupů, nic nového pod sluncem. Pro něho je akorát nové zkoušet skládat techno, což mne ze začátku jako velkého obdivovatele Jarreho hudby pobouřilo, ale sklon dělat to slušně a melodicky tam zůstal tak je to v pořádku. Na rozdíl od něj si techno můžu dovolit dělat, protože jsem mladý.

Co se týká výše uvedených stránek, chystám se je celé předělat. Budou mít nový design a dám tam více ukázek. Až to bude hjotové, poznáte to sami. Mám lepší vybavenéí, tak až se vše naučím ovládat, hodlám si sám dělat i videoklipy.

Každopádně se nelekejte toho, že se moje hudba moc podobá Jarremu až tak že je to vykradené. Jarre je silný inspirátor.

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama