Jaké je bláznivé počasí

14. srpna 2009 v 10:48 | R.H. |  Zajímavosti
Při prohlídce serveru Blog.CZ jsem narazil na článek který popisoval dsůvod k tomu, aby bylo takové bláznivé počasí. Byly tam obrázky z družic a zaujala mně tam informace že jaderná ewlektrárna Dukovany přitahuje různé vzdušné víry díky kterým jsou u nás tak hrozné bouřky.

U nás v Praze se nic takového neděje. V místě mého bydliště je totiž hlavní silnice spolui s domy obklopena ze dvou stran kopci, které vytváří jakýsi sloup horkého vzduchu. Ten nadlehčuje mraky a tak tu lezošní bouřky nic nezpůsobily. Většinou pouze pršelo a bouřka s blesky byla jen normálmě

O kalamitě způsobené krupobitím, deštěm, větrem a blesky jsme se sakorát dozvěděli vždy ve zprávách.

Exiastuje protzo spousta teorií proč se dějí takové věvci včetně blížícího se biblického konce světa, o čemž se lze nejvíce toho dozvědět od Svědků Jehovových.

K tomuto jevu patří i o něco agresivnější zvířata včetně hmyzu a i v jiných oblastech života kje to vidět. Nás ale nejvíce zajímá počasí, které umí být velice bláznivé. Nejen letos ale v poslední době jsou v létě extrémní výkyvy teplot. Buďto je chladno 15-20°C což by v té horní hranici šlo. Zato když je horko, tak je tropický pařák, až z toho lidé omdlévají na ulici.

Není to zasjímavé?

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama