Albedořani se vyskytují v TV Nova

15. srpna 2009 v 11:44 | R.H. |  Osobní neobvyklé zkušenosti

Toto je taková zjímavost která by sice měla být v zajímavostech, ale téma Albedor patří do mých osobních neobvyklých zkušeností a navazuje to na projekt Saverobin Marie Smaulové.

Při sledování některých pořadů na Nově se mi podařilo zjistit že některé moderátoérky jsou trovhu podobné mým albedorským kamarádkám. Počítám s tím že lidé pracující v TV Nova používají Blog.cz, Galerii.CZ a vůbec servery patřící Nově, tzakže je pro ně připravena anketa týkající se smyslu pro humor i v tomto článku.

Moderátorky jejichž identitu pro sebeobživu mýách albedorských kamarádek jsem viděl v Televizních Novinách, Předpovědi počasí a možná někdy v Občanském judu, nebo v Radách ptáka Loskutáka. Pojďme se na tuto možnost podívat a ui kdyby to tak nebylo, bude aspoň legrace.:

Nevím jestli teď ake v těch Televiznách Novinách to byla jeden čas Lucie Borhiová, nebo Markéta Fialová. V předpovědi počasí je to i v současné době Jana Adámková. U Občanského juda si nevzpomínám na jméno a u Loskutáka je to Adéla Gondíková.

Teď už stačí aby si to tu uvedené osoby přečetly a kliknutím na odpověď v anketě si určily jaký mají smysl pro humor. Ke zjištění jestli to jsou Albedořanky se pak s uvedenými osobami můžeme domluvit na osobním setkání, jeho průběh natočit a pak ho sem můžeme umístit. To uděláme tak že natočená videa dáme třeba na YouTube a tady se to pak nějak dá vložit. Nebo na to udělám speciální web a sem dám odkaz..

Jak se můžeme domlouvat na osobních setkáních?

  1. Pomocí zprávy autorovi nebo komentářů
  2. Elektronickou poštou
  3. Na Skype
  4. Na ICQ
  5. Na Windows Live Messengeru


1. Pomocí zprávy autorovi nebo komentářů

Na levé straně obrazovky je v mém blogu http://hronekrobin.blog.cz panel s odkazy ve které je okénko nazvané "Zpráva autotovi. Je to formuláč který stačí vyplnit tak že tam zadáte kontakt a text zprávy. Klepnutím na tlačítko "Odeslat zprávu odešlete.


2. Elektronickou poštou


aú Zpráva přes webové rozhraní
Pokud nemáte vlastní soukromou shránku, použijte schránku pracovní. Není-li nakonfigurován poštovní klient (Microsoft OUTLOOK, OUTLOOK Express, Mozila či Thunderbird) přihlaste se na poštovní server TV.Nova. Pro poštu se v přístupu přes webové rozhraní obvykle používá adresa typu http://webmail.domena.com, nebo http://mail.domena.com.

Zadejte uživatelské jméno a heslo a klepněte na tlačítko "Přihlásit". V Prohlížeči Mozila Firefox můžete uložit heslo do prohlížeče a po zadání pouhého uživatelského jména se po klepnutí do kolonky pro heslo, bude heslo vyplněno samo od sebe.

Pod odkazem "Nová zpráva" nebo "Napsat nový email" napište do kolonky "Komu" adresu robinx@volny.cz, a do "Předmětu" Albedořani na Nově - Setkání" a do velkého čtverce s posuvníkem napište text zprávy. Konkrétní předmět slouží k ochraně proti nechtěnému smazání Vaší zprávy. Valná většina doručených zpráv na moji adresu je mazána bez otevření, protože se jedná o SPAM a viry.

b) Pomocí poštovního klienta (MS-OUTLOOK, OUTLOOK Express apod)

OUTLOOK Express je součástí instalace systému WINDOWS satejně jako prohlížeč internetu Internet Explorer, přehrávač multimédií Windows Media Player a sada základních programů na CD s instalací WIndows. Je ale potřeba mít nakonfigurován účet pro obsluhu pošty. Při přístupu k E-Mailu přes webové rozhraní lze obvykle nastavení příjmu pošty odeslat ze serveru, nebo se dá udělat ručně při prvním spuštění programu OUTLOOK Express, Microsoft outlook, Windows Live Mail, či jiného klienta. Nastavení lze udělat i dodatečněš přes menu Nástroje-)Učty a po vybrání účtu účet upravit, nebo vytvořit nový.

Jestliže je Vaše adresa třeba: martina.novakova@seznam.cz, bude konfigurace vypadat takto:

E-mail: martina.novakova@seznam.cz, Zobrazení jména pro příjemce: Martina Nováková, Server příjmu pošty: POP adresa: pop3.seznam.cz, ověření adresy NE (nezatrženo), Přihlašovat se zabezpečeným heslem NE (nezatrženo), Uživatelské jméno: martina.novakova, Heslo: nejakeheslo, Uložení hresla ANO (zatrženo), server odchozí pošty SMTP
------
POZOR: O nastavení SMTP serveru je třeba se poradit se správcem sítě, nebo poskytovatelem připojení k Internetu . Adresa SMTP serveru se mění dle poskytovatele připojení. u vytáčeného připojení, nebo u sypolečnosti VOLNÝ je adresa SMTP smtp.volny.cz a nepotřebuje zabezpečené přihlašování a oivěřování. U služby O2 Internet ADSL je konfigurace odchozí pošty následující:

SMTP server: smtp.iol.cz, Server vyžaduje ověření ANO (zatrženo), Přihlašovat se jako
Uživatelaké jméno: eusr123456789, helo: epwd123456789 (místo 123456789 zadejte údaje tak, jak vám byly poskytnuty operátorem), Přihlašovat se zabezpečeným heslem (NE (nezatrženo).

Je-li vše správně nastaveno, načte se vám pošta která je tak na serveru smazána. Tuto skutečnost lze odstranit tak že v nastavení příjmu pošty zatrhnete "Ponechat kopii na serveru"

Novou zprávu pošlete podobně jako přes web, akorát to graficky vypadá jinak a lépe se posílají přílohy. Pokud je chyba v nastavení SMTP serveru, zpráva visí ve složce "Zprávy k odeslání" a zobrazí se chybové hlášení. Při správném nastavení odchozí pošty zpráva zmizí a je ve složce "odeskaná pošta.3. Na Skype

Pokud nemáte program Skype, stáhněte si ho z http://www.skype.com
který nainstalujete a založíte si úSkype účet. Na ten se přihlásíte a do kontaktů si dáte robin-hronek. To je nejlepší udělat přes funkci "Hledat skype uživatele".

Před zkušebním hovorem na speciální kontakt který tam je už po instalaci, zkontrolujte jestli je k počítači připojen mikrofon. Doporučujui náhlavní sadu kde zapojíte místo reproduktorů zelený Jack na zelenou zdářku na zvukové kartě a červený Jack na červenou zdířku. Potom nastavte záznam zvuku takto:

Start-Ovládací panely, poklepte ikonu "Zvuk", klepněte na záložku "Hlas" a potom na "Hlasitost". Vysuňte nahoru všechna táhla a je-li dole u každého šoupátka zatrhávcací okénko"Vybrat", zatrhněte "Mikrofon" a pro jistotu ještě "Směčšovač stereo". Za normálnívch okolností má být u obrázku černého amplionu a podtím u obrázku mikrofonu vybrána stejná zvuková karta. U PC se zvukovou kartou na základní desce REALTEC AC´97, má být poslech a záznam nastaven takto:

Repreoduktory - Poslech zvuku: Realtec AC´97 Output, Mikrofon - záznam: Realtec AC´97 Input.

Zkuste zkušební hovor. Ten Vás vyzve k namluvení vzkazu který byste měli slyšet tak jak jste ho nahráli. Další nastavení zvuku lze udělat v nastavení Skype, kde bude jiné zařízení pro mikrofon než pro poslech pouze tehdy, používáte-li webovou kameru která má mikrofon, nebo digitální USB Mikrofon.

Na Skype se i uvidíme. Mám webovou kameru. Ta se nastavuje ve Skype a pokud ukazuje obraz stranově převrácený (Co je v pravo je na obraze s kamery vlevo) je dobré se podívat jestli jde v nastavení kamery zatrhnout funkci Mirror Image, která obrátí obraz správně.

Jestliže vše funguje, můžete volat zadarmo mezi počítači se Skype po celém světě.


4. Na ICQ


Pokud nemáte ICQ dá se sehnat přes server Atlas.CZ, nebo icq.com případně+ qip.ru. Moje číslo je 279971225. Po stažení a instalaqci si založte účet na ICQ a dostanete číslo. To a heslo zadáte při přihlašování a pak můžete přidávat kontakty. Kromě chatování lze v ICQ verze 6.5 i telefonovat ale videohovory chodí mizerně. Pro chatování prosím o velká písmenka. Stačí Arial 18. Děkuji. V chatovacím okně je na to ikona "T v rámečku".5. Na Windows Live Messengeru

Windows Live Messenger již je mainstalován jako součást systému Windows co by Windows Mressenger. K Vaší E-mailové adrese si stačí zaregistrovat službu NetPassport a pak svou adresu a hesalo použít k přihlášení. Moje adresa je robinx@volny.cz kterou stačí dát do kontaktů. Po malé chvíli bude nabídnuta aktualizace. Klepnutím na ANO se dostanete na stránku Windows Live Services, kde si stáhnete nejnovější verzi Windows Live Messengeru. Její instalace změní starý Windows Messenger na Windows Live messenger, ale je třeba se znovu přihlásit a chvíli trvá než se převede Váš účet.

Ve Windows Live Messengeru se dá chatovat a taky telefonovat včetně videa. U videohovorů je na obou stranách poviná webkamera. Zvuk a video nastavíte nejlépe pomocí průvodce optimalizací zvuku a videa.

K Windows Live Messengeru získáte v rámci jeho instalace navíc Windows Live Mail, který umí obsluhgovat více adres najednou a vytřiďuje nevyžádanou poštu. Pro sdílení fotek získáte Windows Live photoGallery a Windows Live Writer na psaní.

Omlouvám se za velké množství technických detajlů, ale nevím jak uvedené osoby v tomto článku ovládají PC, tak jsem jim pro jistotu poradil jak nato, pokud jde o to, co tímto článkem sleduji - vědecký experiment nebo legraci.

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte smysl pro humor do té míry, že jste ochotni si udělat legraci sami ze sebe?

Ano
Ne
Mím ale ze sebe bych si srandu nedělal(a)
Nevím

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama