Poznávám Bibli a cítím se lepším člověkem

21. července 2009 v 17:00 | R.H. |  Studium Bible
Je tomu už asi tak 4 roky co mně a mámu dohnala těžká finanční a vůbec životní situace se zabývat otázkou jestloi je to co preožíváme spravedlivé a pokud existuje Bůh, proč to připouští a proč nám neúpomůže. Když jsem chodil na základní školu některé maminky dětí se kterými jsem chodil do třídy, nebo do té školy vůbec, nás tehjdy trochu seznámili s vírou v Boha a Biblí trochu jinak, než je obvykle zvykem. Byli to Svědkové Jehovovi se kterými jsme studovali Bibli i s tátou ale sotva jsme zjisatili že nám moc mluví do toho, co bychom měli a neměli číst, poslouchat a dělat, tak jsme toho nechali. Kediné co mi tenkrát z toho zbylo bylo poznání že Bůh existuje a tak jsem se stal věřícím.

Mezi tím byl převrat a spousta různých událostí včetně rozvodu mých rodičů a stěhování což moje matka zdravotně nevydržela a po mozkové příhodě je bez levé ruky, kterou má ale ta ruka nefunguje. O Svědcích Jehovových všichni víme že chodí po ulicích a mluví s lidmi a že chodí do domů a zvoní u dveří. Tak se jednou stalo že máma nějaké puistila do bytu a pak se zeptala, jestli by nemohli přijít ke mně a také si poúpovídat něco o Bibli a jak se díváme na to, co se dnes děšje a tak. Souhlasil jsem a tak jsem začal studovat.


Od té doby se hodně změnilo včetně toho, že máme nedaleko mého bydliště hezký sál královstvbí, kde máme shromáždění, kldy mé první shromáždění byla Památná slavnost.Tento náš sál vidíte zde na této fotografii. Zabývám se tím asi už 4 roky a uvažuji i nad tím být žákem Teopkratické školy což je program na shromáždění kdy budoucí Svědkové Jehovovi, nebo již i ti ktzeří moýná u Vás někdy zazvoní či zazvonili, se učí přednášet pomocí cvičných proslovů a tak se učí právě jak mluvit s lidmi a kázat. Bohužel je třeba k tomu splňovat určitá biblická pravidla, kde mi vždy do toho zatím něco vlezlo. Buďto jsem se nevypsal z Katolické církve, nebo mi stojí v cestě problémy v osobním životě, o kterých zde píši ve článku "Mám být v životě sám?".

Studovali jsme s mojí matkou, kterou to bohužel přesatalo bavit i když jí Bible zajímá a má jí za život párlkrát celou přečtenou, ovřem jelikož jí badí dělat cokoli pravidelně a má pocit že jí to trochu omezuje, tak studuji dál sám.

Za tu dobu jsem toho poznal hodně a cítím se být lepším člověkem. Mohu vám Svědky Jehovovi vřele doporučit protože jsou to velmi dobří učitelé božího slova a nejlépe lze poznat Bibli.Jediná věc kterou moc neumí nebo nechtějí z lidského hlediska co nejefektivněji řešit jsou osobní problémy typu" Jak si najít životní partnerku", ale to je jen můj momentální subjektivní pocit, který je doufejme přechodný.


Navštívil jsem také nějaké jejich sjezdy v době kdy byly pod širým nebem na stadionu nebo ve speciální hale. Velké sjezdy se tam ale nevejdou a tak ten co byl teď byl ve sportovní hale na Výstavišti. Sjezdy mají velmi zajímavou atmosféru je fajn se na nějaký podívat.

Tady ale zrovna nebylo hezké počasí, tak jsem tam byl jen chvíli. Letosa je také divné počasí tak to bylo v té hale. Na sjezdech bývají velmi zajímavé přdednášky které jinde nejsou .

Co se týká fotografické dokumentace, mám ještě více fotek ze sjezdů, ale ty si nechám do jiných šlánků s tématikou "Studium Bible" nebo různých pojednání o Svědcích Jehovových, nehledě na to že některým by vbadilo vystavovat se na Internetu. To je třeba případ fotek z jednoho menšího sjezdu ve speciální sjezdové halew.

To by zatím sztačilo, takže si nyní ledacos povíme v komentářích, nebo v dalších článcích.

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Věříte v Boha a tomu, že Bible je salovo od Boha?

Ano
Ne
V Boha věřím ale Bible je lidské dílo
Těžko říct

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama