Otec - hlava rodiny je důležitý pro rodinný rozpočet

29. července 2009 v 12:06 | R.H. |  Co mne trápí
Už v biblickém dávnověku bylo zavedeno pravidlo že je otec hlavou rodiny a postupem času přibyly další vlastnosti muže v rodině, mezi které patří už od nepaměti starat se o rodinu ve smyslu rodinu uživit což platí dnersy hlavně finančně. Mšl nych tu totiž heden příběh ze svého vlastního života, který bych Vám rád vyprávběl. Než se tak ale stane, rád bych se omluvil za způsob jakým bude článek napsán. Obvykle se totiž v nasmédiích zakrývají konkrétní jména, tváře konkrétních osob , aby nedocházelo k inzultacím a pronásledování konkrétních lidí o kterých zveřejňujeme nějkou reportář např. v pořadech jako je "Na vlastní oči", nebo "občanské judo" či zpravodajská reportáž v Televizních novinách, či (u jiných televizí) ve zprávách. V mém případě by toto bezpečnostní opatření nic neřešilo, nehledě na to, že tento blog má malou návštěvnost což se projevuje informacemi o přečtení nějakýách článků a naúprostou absencí komentářů. Chce to nějaký šok.

Začal bych asi tím, že je pochopitelné že každý máme právo si zařídit život podle sebe, ale mělo by to být zařízeno tak aby se s tím nenadělala žádná škoda. V případě opouštění rodiny to znamená svou bývalou rodinu zabezpečit. V mém případě kdyby moje máma nevyužila tohoo že měla dispoziční práva k bankovním úřtům které nám pomáhaly jako rodině hospodařit, tak by se nestalo, to co se nám stalo. Táta sice říkal že si skoro nic nevzal, ale to je u těchto rozepří tipické. Známe to u z výše uvedených televizních pořadů.

Příběh začal asi tak v roce 1998 i když abychom to vzali popořadě, začneme převratem 17. Listopadu 1989. Demokracie umožnila aby zde byly i zahraniční podniky. Předtím můj táta - Jan Hronek pracoval v Plynárně a pak v Plynostavu. V obou podnicích jezdil s bagrem, nebo řídil autobus, ale zlstal s námi púrotože byl většinou sám , nebo mezi chlapama, takže se nemohlo nic moc stát. V manželství se občas stává že žena na muže křičí což tátovi vadilo. Tím že se oženil s jinou, to moc nevyxlepšil, ale stalo se a za chvíli se k tomu dostanu. Zajímavé to je až od té doby co začal táta pracovat u americké firmy která stavěla a pronajímala byty v Praze pro bohaté podnikatele.

Mezi tím jsem se já ořenil a v té době došlo k tomu, pročm píšu tento článek. Jednou jsem pomáhal mámě s nákupem a nachytal jsmem tátu s cizí ženskou jak si berou růlzné věci. Jednbalo se o nynější tátovu manželku Zlatu Strapkovou, nyní Hronkovou se kterou se táta seznámil když pracoival u společnosti ABA kde dělal ředitele dispečníku a ona uklízečku. . Máma si to nedsala líbit a nebylo to nic příjemného. Sotva se ti dva vzali, já se rozvedl, protože moje bývala žena zjistila že nejen že bych jí dal moc práce a také už nebylo dost peněz o které jsme takto přišli. Dnes totiž se vše točí okolo úpeněz o kterých každý říká že je nemá, což je případ i mého táty.
--------------------------------------------------------------------
Fotoografie zachycuje mého tátu se sbou novou mynželkou Zlatou. Fotografie pochází z návštěvi u mé babičky
--------------------------------------------------------------------
V současné době se nám občas stává že se s mámou hodně hádáme když si chci něco koupit, protožečnás titzo dva lidé připryavili asi tak o půli milionu korun. Stalo se :-(.

Abych se ale vrátil ke svému příběhu, věci kolem rozvodu mých rodičů sew odvíjely tak že výživné bylo vymáháno soudní cestou a podařilo se nám ho získat jen přesně tak, jak to umožňuje zákon. O tu velkou částku jsme přiščli proto, že nynější manželka mého táty podplatila advokáta mojí mámy aby máma podepsla dokumewnty nutné k rozvodu. Já měl toho advokáta také a měl jsem daleko větší štěstí. Naše rozepře s mámou kvůli bídě občas řešíme i s tátou kteří říká že mi občas něco dá což se zatím vždy nějak podřilo, ale stejně jako každý říká že nemá peníze. Ono to bude asi také tím, že si teď může dělat sdluhy jaké chce a díky tomu je musí splácet. To co mne na tom trápí a co bylo důvodem k vytvoření rubriky na věci které mne trápí, je že by si měl táta trochu víc prosadit to že chce občas finančně podpořit svého syna, což naštěsté občas dělá, ale dovedu si asi představit, jaký je kvůli tomu asi rámus.

Ob víkend jezdíme y tátou k němu domů nebo do nějakého obchpodního centra, kde si dáme kávu a večeři. Táta si tam občas nakoupí a díky tomu mám tak trochu vysledováno že není tak úplně pravda že by neměl peníze, protože si ona vždy něco koupí a on o něco méněš a večeře také stojí dost peněz. To je fsajn ale trápí mně na tom to že mne tak vlkastně táta vodí za nos. Když nemám peníze, tak si logicky furt něco nekupuju a nedělám granda, ne?!. Takže táta prostě peníze má. Nerostou na stromě. Mimo jiné věci se učím jednoduché účetnictví, abych se naučil pracovat s programem MS-Excell a na základě vypozorovaných výdajů při setkání s tátou jsem si zpočítal že má peněz dost a když z něj potřebuji něco dostat a ono se mu nechce, tak mu nějakou tu tabulku předhodím. Na jídlo táta vyzvedává z bankomatu a jinak platí kartou. Jediná možnost jak nemít peníze a hýřit pomocí karty je ta, že má táta a Zlata debétní nebo úběrovou kartu. To se dá zjistit ale na to moje schopnosti ohlkedně počítačů nestačí.

Stalo se Vám taky něco takového? Máte podobný osud? Já osobně mohu díky tomu špatně dopadnout. Stačí napsat komentář. Není to u mne tak hrozné ale až nebudu mít mámu, budu sám.

Další důvody probereme v diskusi nebo v dalším podobné, článku.

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama