Málo techniky ke spokojenému životu

28. července 2009 v 14:33 | R.H. |  Co mne trápí
Pokud mne osobně dobře znáte, asi byste řekli že +si nemám na co stěžovat protože co jsem chtěl jsem dostal, co jsem chtěl a byly na to peníze, tak jsem si to pořídil ale bude to tak i nadále? Asi nejspíš ne, ale to tento článek zatím rozebírat nebude. V tomto článku se chci podívat na problémy které občas mám díky tomu že v obchodě kam chodím nakupovat dostanu špatně nazpátek, nebo je na mne prodavačka sprostá, to co si chci zařídit, zařídit nejde i když to jde a úředník který říká že to nejde se špatně vyspal, nebo je líný a najít si partnerku taky nejde po internetu protrože počítače a připojení je drahé.

Snažím se tedy nakupovat tam, kde se platí kartou a u nád se vyhýbám obchodům kde mám potíže s personálem. Naštěstí u nás hodně podnikají Vietnamci a ti jsou slušní a poctiví. V rubrice "Mé neobvyklé životní zkušenosti" najdete už teď články o světě, ve kterém tyto potíže nejsou nejen proto, že se tam lidé k sobě chovají slušně, ale valná většina služeb a práce je plně automatizována a lidé tak vlastně z našeho pohlkedu nic nedělají ve smyslu chození do práce, nebo práce za účelem se uživit. To se dělá dsoma přes počítač a venku přes mobil, kapesní PC nebo notebook. To by vyřešilo hromadu potíží s úřady kde vám člověk řekne že něco nejde, zatímco kdyby to bylo jako tam v tom světě, člověk si to udělá sám doma na webu příslušného úřadu, kde stačí vyplnit formulář.

Co se týká placení kartou, je jistě váce takových chromajzlů jako jsem já, kterým vypadnou peníze z ruky úpři jejich uklízení do peněženky nebo kapsy, takže když se k tomu ještě i špatně vidí, něco se snadno ztratí. Přece by neměl být problém mít všude terminál na kartu a speciální software, který by platební operace bezpečně přenášel po internetu v zajódovaném formátu aby to nešlo přečíst jinde než kde se to má přečíst. Stánkaři by to pak měli připojené k notebooku a satačí někde blízko nšějaká WiFi anténa kavárny, restaurace nebo pobchopdního centra která umožňuje připojení zadarmo. Jinak u kamených obchodů tam stačí pevná linka s internetem po ADSL, nebo internet po kanbelové televizi třeba od UPC a jeto. Vohužel ale chtějí telefonní společnosti vydělávat co nejvíce místo toho aby vydělávali jen tak, aby fungovaly, což je situace známá třeba z USA kde máte skoro všude internet zadarmo, levné počítače a rozvinuté a bezpečně internetové obchody a služby. A to je USA na Zemi a žijí tam stejní lidé jako jsme my.

V oblasti seznamování se je to pro mne tzaky špatné. Kontakt třeba získám a dokonce to ba i funguje, ale komunikace nemůže probíhat preotože ta dotyčná žena používá internet v práci a doma ne, protože na to nemá, nebo má toho koukání do obrazovky za celý den dost, tzak to doma nepouští, nebo pro ní nejsem jáí dost zajímavý a ona mi to nechcer říct aby mne neurazila, přitom to už dmeska zas tak drsahé není. To jak jsem pro něškoho zajímavý by i v případě levné techniky dopadalo stejně, ale něco by se aspoň pořádně dělo.

Pro všechny zde uvedené případy jak placení kartou u stánku až po seznamování se a bezplatný videohovor s dívkou, se zuačaly objevovat na našem trhu tzv. Mininotebooky, nebo-li netbooky. Je to malinký notebook, který ale nemá mechaniku DVD aby byl malý, ale má bezdrátovou síť akorát že je to u nás dost drahé. Furt to stojí minimálně polovinu až 2 měsíční platy nekvalifdikovanéh dělníka. V USA, Kanadě a na západě v přepočtu na naše peníze to vychází na 1 desetinu nejnižšího platu. Pokud se nechce platit za připojení, stačí být v dosahu nezabezpečené bezdrátové sítě nějakého obchodního centra, restaurace nebo kavárny či nemocnice a můžeme surfovat a vidět se při hovoru v programu Skype, nebo ICQ případně Windows Live Messenger. Jeden takový jsem dostal od táty a jeho cena se jinak pohybuje okolo 7 tisíc korun.

Toto jsou věci které by mohly být za mého života celkem rychlvyřešeny. To co mne na tom trápí je, že místo těchto dobrých věcí ze západu si bereme ty špatné. Za to může naše vláda a česká povaha, která se vyznačuje strkáním všeho do vlastní kapsy i když to není moje. Díky tomu to v České republice vypadá tak, jak to vypadá.

Myslím si že bude lepší když úřenechám další prostor Vám, abyster k tomuto článku mohli napsat nějaký ten komentář, ve kterém se můžete třeba svěřit s tím že máte podobné problémy.

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama