jakou hudbu rád poslouchám?

31. července 2009 v 18:52 | R.H. |  Hudba
Abyste měli celou mojí osobnosti na blogu jako na talíři, není možné vynechat zábavu a hudbu. Nejen od práce je člogvěk živ a to i tehdy, jde-li jako třeba v mém případěš spíše o práci ve smyslu se něčím zabývat, vyplnit volný čas tvůrčí činností, nebo jen psaní blogu, protože peníze z toho newmám. I tak jako každý si i já rád pustím při práci i když neslouří k obživě, nějakou hudbu a i tam se se mnou dá o tom mluvit. Tím tedy začeneme. Dosud neexistuje žádná stránka, kde bych řekl něco o tom, co rád poslouchám.

Budete se divit co vše znám a sbírám přesto že jsem na spoustu vběcí mladý. Pokud někdo v útlém dětství něco často slyší, přiroste mu to k srdci. Určitě jste i Vy na tom dost podobně, máte-li rodiče ve věku 50-70 let am je Vám 20-40 let, preotrože v té době bylo Vašim rodičůlm kolem 20ti a to je doba večírků a kaleb kdy tehdy začaly svou dráhu dnes legendární skupiny a hudebníci. Velkým třeskem Big Beatu a rocku byly The Beatles a pak to šlo ráz na ráz. Jistě najdete doma alespoň jednu desku, kazetu, nebo páísku na cívkový magnetofon s Beatles, Rolling Stones, |Led Zeppelin a tak bych mohl pokračovat dlouho.

Můj táta paztří k takovým lidem, kteří v té době sbírali nahrávky těchto kapel. V 60tých letech to u nás nebylo moc jednoduché ale i tak měšl díky tomu že mám babičku (jeho mámu) z Anglie, měl možnost vozit si dewsky Beatles, Rolling Stones, Black Sabbath, Led Zeppelin apod...., z Anglie a tak dsokonce je většina desek originál od firem které těmto skupinám vydávaly desky. Většina desek konkrétně od těch Thje Beatles má logo společnosti která měla ve znaku jablko, takže je střed desky zelené jablko, nebo když to ještě nebylo, tak EMI. U Rolling Stomnes to byla DECA a u Pink Floyd "Harwest". Velkám pokladem u Pink Floyd je v tátově sbárce album "Thje Dark side of the Moon - Odvrácená strana Měsíce" kde je ten trojúhelník i na té desce, ne jen na obalu, což je díky tomu originál v produkci Alasna Parsonse. U nás to vydal Supraphon, ale to už není ono.

Stejměš jako vám ostatním se tehdy i tátovi nevyhlo nahrávání této hudby na koutoučák, který se již samozřejmě nedochoval, ale ty staré pásky ještě někde jsou a dokonce to i nějak hraje. Jednou jsem měl takový nápad ty nahrávky zachránit a tak jsem měl v ruce několik různýách cávkových magnetofonů kterým už bohužel vždy něco bylo, nebo se tomu něco stalo když jsem to používal, ale byly tam vyložené poklady.. K některým páskám jsou díky mně papíry s popiskem , co tam asi tak je. Bohužel je to k ničemu, moc to nehraje a některé pásky jsou potrhané, ale znám aspoň hodně věcí.

Hosdně věcí jsem si nahrál z tátových desek, pokud to nebylo tak poškrábané, že to neělo poslouchat. To naštěstí moc nebylo. I když se tu prodávaly dost mizerné gramofony, které ničily desky, dával na to dost pozor. Valná většina věcí již vychází znovu i na CD, nebo je na internetu v MP3 a jsou daůleko větší sběratelé než byl táta, kteří to sdílejí na P2P sítích, kde se dají sehnat i celé diskografie.

Nemá smysl jmenovat všechny ty slavné skupiny, protože jich je moc. Kromě Beatles, Rolling Stones, Led Zeppelin, Blaxck Sabbath a Pink Floyd, stojí za zmínku ještě Jethro Tull, abychom pokryli všechny rockové směry skupin které znám od Táty kde je také dosti zajímavou postavou Jimi Hendrix. Ten je zajímavý neuvěřitelnými zvuky kterfé jde s elektrickou kytarou udělat. Na svou dobu to bylo něco převratného.

V oblasti rocku jdu blíže k dnešní době, takže si občas rád poslechnu ledacos i od Metalicy, Iron Maiden, AC/DC, Nirvany, Def Lepard a ZZ-TOP. Ze starých kapel hrajících dodnes ujde Alice Cooper, Ozzy Osbourne od Blůack Sabbath, ale jen občas.

Kromě rockové hudby se již v těch 60tých a 70tých letech objkevili převratní hudebníci, kteří ovlivňují a inspirují mojí tvorbu, což je Mike Oldfield, Jean Michel Jarre a Vangelis. Mino to v populární hudbě mimo rock se málo čemu vyhýbám, ale málo co mne oslovilo natolik, abych to sbíral. Na sbírání nahrávek kromě skupin jako je ABBA, Pet shop boys a Modern talking, kde mi stačí jen nějaké výběry, mne ke sběru diskografie oslovila akorát smad skupina Depeche mode a AlphaWille.

Je toho hodně a napíšu sem o tom toho víc.

R.H.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama